Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 300 éve román többség Erdélyben?

300 éve román többség Erdélyben?

Figyelt kérdés

Pontosítás érdekel a témában, és hogy alapvetően erősítse meg, vagy mondjon ellent, ki-ki az ismerete szerint az alábbi idézetet:


[link]


"A román lakosság egyébként Erdélyben már csaknem három évszázada, a 18. század óta túlsúlyban van."



2015. szept. 28. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Habsburgok telepítették be őket a szászokkal együtt . Lakosság cserét végeztek a területeken , biztosítva a széthúzást . Akár most a bevándoroltatással betelepítéssel bizonyos érdek körök . A török hódítást anno Vatikán intézte , hajó hadakkal utaztatta a hódítókat , a zászlójuk is ki volt rá tűzve . Jó pénzért azért ellenük zsoldosokat is küldött . Több feljegyzés is ezt bizonyítja .
2015. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, reálisnak tűnik. A Dunántúlon hasonló a helyzet évszázadok óta sváb vonatkozásban, bár a hivatalos álláspont nem mondja ki.


Azonban egy órája meglepődtem, amikor életemben először olvastam, hogy Erdélyben már 300 évvel ezelőtt többször annyi román élt... Abban a tudatban voltam, hogy talán csak Trianon óta...


Én egyébként nagyra értékelem a román és más balkáni eredeti népzenét (nem a mai modernizáltat), mégha a románban ki is mutatható annak félig-meddig magyar eredete (és ne mfordítva).


Egyébként nem román szemszögből értékelem a kérdéskört, amiben -ezek szerint- vannak még ismerethiányaim, ezért örültem a válaszodnak.


Érdekes dolog ez a karma... rövidtávon többnyire igazságtalannak látszik, hosszútávon (évszázados szinten) viszont reális. Köztudomású, hogy mi magyarok védtük a Nyugatot a török elől anno, több száz éven át. Így Nyugat-Európa virágzásnak indult. Mi viszont, aki védtük őket is a töröktől -a balkániakkal együtt-, mi viszont félig belerokkantunk anno. Persze van, aki azt véli, hogy segítettek az idegen betelepítés által nekünk, hiszen jelentősen lecsökkent a magyarság száma a török harcok során. De aki az egész képet nézi, alaposan, hosszan kutatva és mélyen elgondolkodva, az inkább az ellenkező szándékot találja, ahogy te is, én is.


Németország, és a legtöbb nyugati állam barbár módon szétvert ártatlan emberek millióit évszázadokon át, és elfoglalta, részben máig is bitorolja területeiket, így Németország is, pl Afrikában, annak idején. Az angol vezetésről nem is szólva, máig tele valnnak gyarmatokkal, USA meg alapvetően angolszász gyökerű. Az indián őslakosok rovására.


Nem régiben azonban török vendégmunkások éveken át árasztottál el Németországot, és ami most következik, pl Afrikából... Hm...


Na de rövidtávon, pár évtizedes viszonylatban többnyire nem reális a karma-kiegyenlítődés, ezért kíváncsi volnék, 100-150 év múlva mi lesz Németországban, Ausztriában, vagy azok területén... Persze nem leszünk e testben már, de azért érdekes lenne tudni, nem mintha annyira izgatna, csak elgondolkodtat.


Mindenesetre nem tartom kizártnak, hogy akár már 10 év múlva komoly eredményeket produkál a német karma, ami végre elgondolkodtatja őket, mivel a mély, összefüggésekben gondolkodás hasznos dolog. Bár nem mondom, hogy az analitikus gondolkodás káros volna, sőt... azonban annak kizárólagos mivolta már az: amikor valaki nem látja a fától az erdőt, a full mérnök hozzáállásával, szemléletével. Hangsúlyozom: tiszteletre méltó szemnélyiség a mérnök alkat és képesség, tudás, de annak kizárólagos mivolta önsorsrontás, és egyúttal másoknak való károkozást eredményez. Létezik szintetikus gondolkodásmód, valamint erkölcs is a világon, de egyeseknek fogalma sincs erről.


Ugyanakkor rendszeresen előszeretettel vetítik saját hibájukat másokra, a LÁTSZAT alapján. Az önvédelem -adott esetben- jogos és szükséges dolog. Ha viszont a támadó szándékot rejti az egyén, attól még van visszahatása, karmája annak, az illetőre. Sőt, leginkább annak van visszahatása. Ennyit a germánságról.


Aki viszont az anyatermészet helyet akar önbíráskodni, karmát elvégezni, mint pl az utóbbi legalább száz évben az USA, az is csak tetézi önmaga számára a karmát.


Kompenzálni lehet a karmát, semmi akadálya. Csak sajnos sokan inkább elvakultan dölyfösködnek, az értékes, és önsorsjavító kompenzáció/helyrehozás helyett.


Kivétel erősíti a szabályt: értékelem nem csak a német precizitást, de elsősorban a germán művészek egy részét - a művészeik egy része teljesebb gondolkodásmódú és teljesebb érzelmi-erkölcsi világgal bír. Kár, hogy ők csak kivételek, közülük, egyelőre. De én bízok mindenki TOVÁBBfejlődésében. Bár nem mindegy (főleg erkölcsileg és humánusan nem mindegy), hogy aktuálisan ki hol tart - érzelmi-értelmi testpedtségétől / aktivitásától függően.


KÖZÉPÚT - ez a lényeg, meglátásom szerint. Buktam már be mártírságom miatt - az is szélsőség, bár kevésbé tartom annak, mint a másik végletet.


Én szurkolok Angélának, meg a többieknek - a lelki fejlődésükért. A szellemi tespedés ugyanis nem fejleszti a értelmet. Most nem fognak tespedni, mert nincs rá lehetőségük, a következő évtizedek során. Nincs különösebb akadálya ennek, ellenben a fizikai fejlesztéssel - van egy mondás: többet ésszel, mint izomerővel; de én ezt pontosítom: többet bölcsességgel, mint izomerővel, ugyanis a logika és ravaszság terén -ami hosszú távon öngól (aki másnak vermet ás)- nincs hiány germán téren, de az édes kevés és egyoldalú.


Az erdélyi folyamat ilyen régtól való mivolta, valamint az általad is felvetett jelenlegi migránsfolyamatokkal való párhuzam elgondolkodtató, köszönöm az ismereted közlését.


Szívesen fogadok akár eltérő meglátásokat is, pro- és kontra, ha lehet reális alapja. Az önlló gondolkodásmódom elsődleges hangsúlya mellett egyetértek a több szem többet lát hozzáállással is. Bár ebben se mindegy a szándék iránya, ezt javaslom szem előtt tartani.

2015. szept. 28. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Első válaszoló részben helyesen írt, de eléggé konteós megfogalmazásban. a 18. században már valóban többségben voltak a románok, de ehhez a Habsburgoknak közvetlenül vajmi kevés közük volt. A román bevándorlás Erdélybe a 12. század vége óta folyamatos, első nagyobb hullámuk a tatárjárás után, a magyar földbirtokosok hívására érkezett. A török háborúk során, különösen II. Rákóczi György elhibázott katonai kalandjai után, mikor is a krími tatárok javarészt kiirtották a völgyekben élő magyar lakosságot, míg a hegyekben lakó románok többsége megúszta. A török kiűzése után a Habsburgok elsődleges célja a termékeny Alföld újranépesítse volt, oda valóban hívtak embereket, főleg német területről, magyarokat a Felvidékről, akiket követtek szlovákok is, illetve egy részen letelepített szerbeket, akik agresszívabban terjeszkedtek a vártnál. De románokat pl. pont nem hívott a császári udvar, őket ismét a magyar urak hívták az elpusztult magyar lakosság helyére munkaerőnek. Akkor még senkit sem érdekelt, hogy kinek mi az anyanyelve. Egy részük egyébként jött magától.

Szóval a kérdésre a válasz igen, de nem kell e mögé feltétlen ártó szándékot, vagy a magyarság kiirtására tett kísérletet látni. Föld volt, ember meg nem, valahogy szerezni kellett.

2015. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Az első kommenthez még annyit fűznék hozzá, hogy mikor a szászok bejöttek, a Habsburgok még a svájci kastélyukban üldögéltek, közük nem volt Magyarországhoz. A pápa pedig nem volt szövetségben a törökkel soha. A franciák szövetkeztek a szultánnal a pápa és a Habsburgok ellen elég gyakran.
2015. szept. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Habsburgok telepítették be őket a szászokkal együtt"


És honnan telepítették volna be őket a Habsburgok, te okos?


A 18. században voltak ezek a nagy migrációk, épp hogy kivertük a törököket az országból, a Habsburgok békét kötöttek az oszmánokkal, erre szerinted nekiálltak bemenni oszmán területre és onnan románokat telepíteni Erdélybe? Gondolkozzál már, mielőtt nekiállsz marhaságokat írni!


Szervezetten a Habsburgok csak olyan területről tudtak hozni betelepülőket Magyarországra, ami Habsburg uralom alatt állt, és mivel a Német-római Birodalom császárai a Habsburgok voltak, ezért német területekről hoztak embereket Magyarországra.


A román betelepülés az részben természetes folyamat volt, részben pedig a magyar nemesség hívta be őket kedvezményekkel, hiszen kellett a munkaerő a földre, és abban a feudális típusú világban nem az érdekelte a magyar földesurat, hogy milyen nyelven beszél a jobbágy, hanem az, hogy valaki művelje meg a földjét. Az ortodox jobbágy még a földesúrnak is jó volt, mert nem kellett tizedet fizetnie, így annál több dézsma maradt a földesúrnak. Ugyanez volt a helyzet a rácokkal és a ruténokkal is.


Nem kell mindenből összeesküvéselméletet gyártani, annyira szánalmas ez. :D Szerinted a 18. században honnan kellett volna tudniuk az akkori embereknek Trianonról, vagy akár arról, hogy milyen következményei lesznek a nemzeti ébredésnek? Az a világ egy feudális, patriarchális világ volt, egyáltalán nem a nyelv érdekelte az embereket, egy nemes számára eleve a magyar nép a nemesi közösséget jelentette, még a magyar jobbágyot sem vették bele a "natio" fogalmába. Rohadtul nem érdekelte őket, hogy ki milyen nyelvet beszél :D


Tudom, hogy le leszek pontozva, de ezen az oldalon már megszoktam, hogy aki szítja a feszültséget, és mindenbe belemagyaráz minden őrültséget (Habsburgok ki akartak minket írtani bla bla bla), az van felpontozva, és aki normális választ ad (mint az előttem szóló is), az pedig le...

2015. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi, más megközelítésű választ is. Nem tudom, ki pontozott itt le bárkit is, de jelzem, egyébként

nem én voltam.


Külön-külön válaszolok a két új beíróra, de mindkét reakcióm mindkettejüknek szól, némi átfedéssel:


Kedves Sfadn:


"Sfadn" fórumtárs szerintem feleslegesen mérgelődik. Részben lehet igazság a meglátásodban, de van olyan vonatkozása, ami cáfolható, pl ez:

"(Habsburgok ki akartak minket írtani bla bla bla)"


Ha kiírtani nem is, de ne mis erről szólt se az első válaszoló, sem én, hanem habsburg elnyomásról.


AD EGY: 1848 vajh' miről is szólt?? Na látod...


AD KETTŐ: többek között írásos bizonyítékok vannak arról, habsburg fejesek aláírásával, hogy (MAJDNEM szó szerint idézem a magyarra fordítását)


"ki kell írtani a magyarok szittya (szkíta) öntudatás és büszkeségét"


Tudom, hogy ez később, a szabadságharc környékén történt, de volt ennek előszele a kora újkorban is.

Nem sorolom tovább.


A habsburgok évszázadok óta uralkodni akartak rajtunk, magyarokon (is), gondoljunk csak a rokonaikra / velük szövetségben állókra: a Német Római Birodalomra.


A germán egy harcos nép -frankoktól a svábokon, bajorokon, szászokon át az angolszászokig-, terjeszkedni ,uralkodni akar, nem ismer különösebb humánusságot, ha csak nem stratégiai okokból, adott helyzetben.


(Csak zárójelben: 1867-ben belátták a sógorék, hogy nem tudnak a magyarok fölé kerekedni, ezért a környékbelieket elkezdték manipulálni, a magyarok ellen hangolni, idővel tehát a románokat elsősorban.)


"Szervezetten a Habsburgok csak olyan területről tudtak hozni betelepülőket Magyarországra, ami Habsburg uralom alatt állt"


Émn magam is említettem, hogy mivel a törökök rengeteg magyart írtottak ki, muszáj volt betelepíteni idegeneket. Igen ám, de nehogy már ne lettek volna képesek erre a magyarok, vegyes lakosságból, a környékről... Ez számomra furcsa... Egyrészt, mert a jelek szerint aránylag kevés szláv települt hazánkba (és kevesen Itáliából is), főleg a németekhez képest.


Másrészt meg az említett germán hozzáállás miatt: ők jóhogy a saját fajtájukkal akarták elárasztani az amúgy is konkurens magyarság területét, mert a germán uralkodni aakró nép, nem szereti a humánusságot, se a kompromisszumot, kivéve, ha érdekében áll, de az meg ne mőszinte hozzáállás.


Szóval jöhettek volna szép számmal Itáliából is, vagyszláv területekről, mégis németekkel árasztották el a magyar földeket... Avagy a magyarokna k nem volt beleszóláűsa, honnan érkezzenek betelepülők...? Akkor ez is mutatja, hogy a habsburgok ezáltal IS megpróbáltak fölénk kerekedni, szóval itt nem jó szándék következtethető ki a gemrmánság (haabsburgok, svábok, stb) vezetés részéről.


Vagy volt beleszólása a magyaroknak ebbe? Akkor miért pont a számunkra veszélyes gemrnánság közül választottunk volna már betelepítendő embereket, az újkorban?? Ugyanis az újkorban vagyunk, amikor is végre kivertük a törököket... Az már alig feudális... Ha nyomokbnan volt is még feudalizmus a 17.sz. végén, azóta évszázadok teltek el, és lám, mégis németeket telepítettek be ide többségében, és NEM vegyes származásúakat... Elgondolkodtató...

2015. okt. 1. 15:49
 7/11 A kérdező kommentje:

"ki kell írtani a magyarok szittya (szkíta) öntudatás és büszkeségét"

Amit itt írtam, az pszichés elnomyás,

és nyilván nem fizikai írtás, és se úgy értem, hoyg ez fizikális volna.


Mindenesetrea germán folyton überelni akar, uralkodni, mások fölé kerülni.


Az írásos bizonyíték kapcsán elfelejtettem az előbb megemlíteni egy lényeges momentumot:


szerepel a dokumentum folytatásában, hogy el kell terjeszteni azt a hamis ideológiát, hogy a magyarok a finnek, és ugorok közvetlen genetikai és nyelvi rokonai.


A habsburgok által alantasnak tartott északi törzsekkel -lappok, eszkimók, stb- akartak rokonítani minket a mára már bizonyítot (de még hivatalosan továbbra is elnyomott) sumér, és szkíta rokonságunk ténye helyett, ami tényeket a szabasgáharcig nem is kellett bizonyítani, mert mindenki tudta a magyarokról, a germánok is, pont emiatt voltak ránk olyan irígyek.


Ma kezdik bevallani NY-Európai egyetemeken (pl Sorbonne), Fra.országban, Angliában, stb, hogy a magyar egy ősnyelv, amely tény kevés nyelvről mondható el, és hogy a magyarság minimum több tízezer évre vezethető vissza, természetesen turáni vonalon, így a sumerekig, szkítákig, stb. TEHÁT SZÓ NINCS KONTEÓRÓL, SE ELFOGULTSÁGRÓL. EZEK TÉNYEK. :) akár tagadja a legtöbb rédekkör továbbra is , akár nem.


A magyarok voltak a szellemi tanítók évezredeken át, a kelták, baszkok, stb és őseik mellett.


Még Bolíviában is vannak magyarul beszélő indiánok (utal ez az ősnyelviségünkre)


Sziklaszilárd bizonyítékok az évezredek óta álló piramisok, pl a visoko-i, mely a mai Boszniában áll, pontosabban hetet találtak ott.

Ezen piramisokban fellelhető a székely rovásírás.


Most kezdik felfedezni a többi, szintén hegynek látszó piramist -pl Kalotaszegen (Erdély)-, melyek egyértelműen mesteséges épiítmények, melyeket az évezredek "pora", pontosabban földje, és a növényzet, fák belepett azóta. Szabályos észak-dél-kelet-nyugat elhelyezésű mind, akárcsak a gízai piramisok. Egyre több piramis kerül a tudomány szeme elé, és a hivatalos/akadámikus tudomány igyekszik ezt is, mint oly sok, számára nem érdekelt dolog létezését vagy letagadni, vagy jelentőségét csorbítani. Ezen újonnan előkerül piramisok részbe nfeltértak, és többen székely rovásírást találtak.


(Gízában (Egyiptom) nyilván szembeszölkőek, hiszen ki tudja, hány ezer év óta sivatagi terület; előtte tenger borította egy időben, de mára a felszínen van, mint tudja mindenki).


A székely rovásírás ősiségét se csakmagyar tudósok kezdik igazoltnak látni, hanem nyugati-európia tudósok, így kiderült, hogy ezt IS tőlünk vették át (pl a skandináv rúna írás) és nem mi, másoktól.

2015. okt. 1. 16:07
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most én ebből csak arra reagálnék, amit rám vonatkozva írtál... Hogy a Habsburgok elnyomtak-e... Kérdezd meg a lengyeleket, hogy velük hogy bántak az oroszok, ahhoz képest igazából minket a Habsburgok csak simogattak. Egy-két nehezebb időszakot leszámítva általában a Habsburgok elismerték Magyarország történelmi alkotmányát, állami létét(mert rá voltak kényszerülve). Ezt nagyon sok más nép nem mondhatja el magáról.


Igazából az a baj Kérdező az összeesküvéselméleteddel (és a többi hasonló ilyen összeesküvéselmélettel is), hogy azt hiszed, hogy a Habsburgok azzal keltek és feküdtek, hogy velünk hogy csesszenek ki. Ez azért van, mert magyarok lévén sokszor elkövetjük azt a hibát, hogy Magyarországon keresztül nézzük a világot, mindent csak a saját szemüvegünkön keresztül látunk. És ha egy másik néppel közös történelmi kérdéseket vitatunk meg, ez miatt hajlandóak vagyunk kiszínezni és eltúlozni a saját javunkra az eseményeket.


Azt kéne belátni, hogy a Habsburgok nem Magyarországon keresztül nézték a birodalmukat, őket nem érdekelték a magyarok gondjai-bajai. Őket csak az érdekelte, hogy volt egy hatalmas birodalmuk, rengeteg területtel, és ezek a területek vallásilag, gazdaságilag, etnikailag totálisan kevertek voltak, mindegyik tartománynak más volt a társadalmi fejlettsége, másak voltak a belső törvényei stb. Hogyan lehet egy ilyen heterogén birodalmat fenntartani? Azt kell itt látni, hogy ha elkezdik nézegetni, hogy mit óhajtanak a csehek, mit óhajtanak a lengyelek, mit a magyarok és németek, és a kedvükre tesznek, akkor a birodalom szétesett volna. Ezért épp ellenkezőleg cselekedtek: a Habsburgok csak a birodalom érdekeit nézték, úgy fogták fel, mint egy egységes államot, és mint ilyennek, igyekeztek egy egységes közigazgatást teremteni, egységes vallásúvá tenni, egységes törvényekkel akarták irányítani stb.


Ebből mi következik? Hogy ami az egységesség ellen szólt, azt igyekeztek letörni. Szóval nem azért kezdték el erőszakosan terjeszteni a katolicizmust a 17. században, mert "ki akarták irtani a protestáns magyarokat", hanem azért, mert egységes vallást akartak a birodalomban. Ezt nem kell túlmisztifikálni, tehát nem minket akartak bántani ezzel, hanem a birodalom egységét szerették volna ezzel is erősíteni. Nem tudom, hogy lehet-e érteni ezt az árnyalatnyi különbséget, de fontos lenne, hogy ezt sok magyar megértse, hogy ne magyarázza félre a történelmet.


II. József császárra nagyon sokan haragszanak, mert egyrészt meg sem koronáztatta magát magyar királynak. De ő ezt nem azért tette, mert nekünk akart keresztbe tenni (eszébe sem jutott ilyen), hanem azért, mert ő egy felvilágosult szellemű uralkodó volt, és azt látta, hogy a környező felvilágosult államokban egységes közigazgatás van. Akkor legyen a Habsburg Birodalomban is egységes közigazgatás. Ezért nem koronáztatta meg magát magyar királynak, mert a Magyar Királyság önálló állami volta NEM a Birodalom egysége felé hatott, hanem épp ellenkezőleg. Meg is szüntette a magyar közigazgatást, beszüntette a vármegyerendszert, helyette az egész birodalmat egységes közigazgatási irányítás alá vonta. De nem azért, hogy velünk csesszen ki, hanem azért, mert egy jól irányítható, egységes birodalmat szeretett volna.


Ugyanez igaz a nyelvre is, tehát nem azért vezette be a német nyelvet Magyarországon, hogy minket kiírtson, hanem azért, mert milyen állam az, ahol minden tartományban össze-vissza beszélnek 45364354675 nyelvet?


Szó sincs itt olyanról, hogy utált volna minket, ez az egész nem arról szólt, sőt, pont ellenkezőleg. Az ő logikája szerint pont ezzel modernizálta volna a birodalmát, és azért akarta modernizálni, hogy nekünk is jobb legyen. Látta, hogy Magyarország mennyire elmaradott ország, és modernizálni akarta. Nem véletlen ám az sem, hogy rengeteg magyarországi magyar szimpatizált vele! Széchenyi István apja is jozefinista volt. És még az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy József megkérdezte a magyar országgyűlést, hogy szeretnénk-e, hogy a magyar legyen a hivatalos nyelv, és a magyar országgyűlés szavazta le a magyart! Mert ez még a nyelvújítás előtt volt, és a magyar nyelvet nem érezték alkalmasnak erre. Ezután lett a német a hivatalos nyelv!


És a másik, hogy szó sincs itt olyanról, hogy "a német uralkodó faj, mindenkit elnyom, ezért szívattak minket..". Ez a bécsi politikában egyáltalán nem volt jellemző, a birodalmat nem német birodalomként értelmezték, hanem a Habsburgok uralma volt a fontos. Rengeteg magyar arisztokrata és egyházi vezető szolgálta a Habsburgokat, és nem kötelezték őket arra, hogy váljanak németekké (igaz, maguktól is azzá váltak, mert beházasodtak a német családokba stb., de nem kényszer hatására). De ugyanúgy, rengeteg cseh, lengyel, olasz stb. politikus és tábornok szolgálta a Birodalmat (Montecuccoli, Belgiojoso stb. ezek nem németek!), szóval a birodalom az nem egy német birodalom volt, hanem egy dinasztikus birodalom.


Ebből következik (és most csodálkozni fogsz!), hogy az ausztriai német lakossággal sem kivételeztek, az osztrák rendeket adófizetésre kötelezték, ugyanazt a közigazgatást bevezették, amit nálunk akartak bevezetni, ugyanúgy erőszakosan véghezvitték a rekatolizációt. De ugyanez volt Csehországban is, velük sem bántak kesztyűs kézzel. Az más kérdés, hogy mivel a magyar rendek erősek voltak, a Habsburgok centralizációs törekvéseinek ellent tudtak állni (szemben az osztrákokkal vagy csehekkel), és általában Magyarországon fegyverrel álltunk ennek ellent, ezeket nevezzük mi szabadságharcnak.


De a lényeg, hogy nem ellenünk, magyarok iránt irányultak ezek a központosító törekvések, hanem a Birodalom egységéért tették ezt a Habsburgok. Hiszen amit tettek Magyarországon, ugyanúgy megtették a többi tartományban, Csehországon, osztrák tartományokban, Itáliában, Galíciában stb. is. 1848-ban nemcsak Pesten volt ám forradalom, hanem Prágában, Bécsben is!(sőt, ott három is). Szerinted miért? Ezért nem értem ezeket az összeesküvéselméleteket, hogy minket akartak kiírtani.. :D Ez annyira viccesen hangzik akkor, ha megpróbálsz nagyobb perspektívában látni dolgokat, és nemcsak Magyarország szempontjából nézed, hanem nagyobb szempontból.Egyszerűen annyiról van szó, hogy volt egy birodalmi elit, aki birodalmi érdekeket nézett, szemben a helyi tartományok és országok politikájával, akik csak a maguk országait nézték. Ez konfliktusokat szült mindenütt Béccsel. Valahol vagy Bécs kerekedett felül, valahol pedig nem (Magyarországon nem, ezért itt kompromisszum volt Bécs és a magyar rendek között sokáig).


Még a betelepítésekről néhány szót... Itt sem az volt a céljuk a Habsburgoknak, hogy direkt németeket telepítsenek ide, írtam már,hogy onnan hoztak be parasztokat, ahonnan tudtak, és ők az uralmuk alatt álló területről tudtak, vagyis németeket. Itt a lényeg az volt, hogy minél több munkaerő legyen Magyarországon, ezáltal növekedjen az adóalap. Ennyi. A többi, hogy elnémetesítsenek minket stb. - ez belemagyarázás. Írtam már azt is, hogy a magyaroknak sem volt ellene kifogása, a magyar nemeseket csak az érdekelte, hogy a földjüket megművelje a jobbágy. Az nem érdekelte, hogy ez a jobbágy milyen nyelven beszél.


Te is, ha alapítanál egy gyárat, ahol németek, osztrákok, lengyelek, csehek stb. dolgoznának, és meggazdagodnál, érdekelne téged, hogy a munkások milyen nyelven beszélnek? Na ugye. Csak az érdekelne, hogy a gyáradban legyen munkás, neked legyen pénzed. Az mellékes, hogy ez a munkás tetoválást hord-e, keresztény-e, vagy lengyelül beszél-e, az a lényeg, hogy működjön a gyár. Így voltak vele a magyar nemesek is. Nem látták előre Trianont.

2015. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Úgy sejtem, belőled "jó" germán politikus lenne, mert úgy fogalmazol. Ami rosszat jelent. Mivel épp olyan rafinált vagy, mint a kétszínű germánok. Tisztelet a kivételnek. Vannak remek germán ismerősem is, és mint említettem, sok germán művész széles látókörű, veled ellentétben. De a legtöbb germán sajnos szűklátókörű. Annál inkább szeretik kivetíteni másokra a hibáikat, ahogy te is tetted. Ettől még tudomásul veszem, hogy megfogalmaztál egy szöveget részedről. Elolvastam.


Sajnos nem vagytok képesek belátni, hogy a ravaszság egyrészt egy róka szintje, másrészt meg hogy csupán rövidtávú és önző hozzáállást takar. Segítségből, elgondolkodtatásból mondom ezt.


Rendben, azt értem, hogy te is hosszan akartál reagálni, de látom, ez meddő vita lenne, ezért inkáb nem válaszolok tételesen midnen gondolatodra, csak néhányra. Többnyire úgy is ismételted magad. Amiket az előző reagálásomban megfogalmaztam, azokat meg nem ismétlem, tehát részben az előzőmben a válasz. Másik részben pedig az alűbbiak (idézlek egyenként, aztán írom a reagálásomat) :


Ismétlem, hogy kivétel erősíti a asazbályt, általános, többségi germán vonásokat fogok megemlíteni, mely alól vannak kivételek, mint azt sokszor elmondtam. Tisztelet a kivételnek.



A)


"Kérdezd meg a lengyeleket, hogy velük hogy bántak az oroszok, ahhoz képest igazából minket a Habsburgok csak simogattak. "


Egyrészt azért, mert a magyar deffenzív, védekező hozzáállású, és remek volt a katonaságunk, nem igazán tudtak mint kezdeni az osztrákok velünk, magyarokkal, fizikálisan.


Másrészt mert germán alapvonás a ravaszság: negatív, alantas céllal. Történetesen, hogy hazugsággal, mások összeugrásával támadnak, és csak végső esetben használják fizikai erejüket:

"divide et impera" = "oszd meg és uralkodj" elv, mint tudjuk, az ókori Róma óta mindmáig a hatalom egyik legfőbb (pszichés) uralkodó módszere.


Tehát az osztrákok a katonai támadásban csak akkor tudtak jeleskedni -stílszerűen szólva "jelasicskodni"-, ha csaltak. Tipikus germán jellemvonás. 1848-ban Jelasicsot vonták be e célra. Megpróbálták a horvátokat a magyarok ellen fordítani, átmenetileg sikerrel. A románok meg beharapták az összes mesét, mellyel őket a magyarok ellen uszították az osztrákok. Ezért az a helyzet jelenleg is román részről, felénk... Ezáltal is megosztani akartak minket.



B)


"azt hiszed, hogy a Habsburgok azzal keltek és feküdtek, hogy velünk hogy csesszenek ki. Ez azért van, mert magyarok lévén sokszor elkövetjük azt a hibát, hogy Magyarországon keresztül nézzük a világot, mindent csak a saját szemüvegünkön keresztül látunk. "


Tipikus germán vonás, hogy a saját hibáját másra/másokra vetíti.

Vesszőparipám évek óta, amit írtál- csakhogy nem a magyarokra jellemző, hanem a germánság többségére: az egyik jelentősen problémás pont a germánság mentalitásában, felfogásában, hogy csak a saját szemüvegükön át nézik a világot:

"ó, hát ki kell cseszni másokkal, hiszen "MINDEKI" kicseszik a másikkal!"

- nos, itt az egyik jelentős pont, ahol elcsúszik a hozzáállásuk. Képtelenek felfogni, hogy a világon kevés olyan szélsőségesen alattomos, és csak győzelemben, meg vereségben gondolkodó nép van a világon, mint a germánság (svábság, bajorság, szászság, angolszászság, osztrákság, stb) Fel se merül bennük olyan ,hogy egyenlőségre törekvés, legfeljebb megjátszottan, stratágiailag. De érzelmileg fel se merül bennük. MINT A KISISKOLÁS, TÖBBSÉGÉBEN CSAK A A LÁTSZATNAK HISZNEK.


"Miféle egyenlőség?? Mindenki egymás ellen van!"-hiszik ők.

Hit, meg hamis idea helyett gondolkodnia kéne végre a germánságnak, és nem csak két dimenzióban, síkagyúan. Akkor meglátnák, hogy saját maguk ellenségei ők elsősorban és hosszútávon. Ami sajnálatos, mert amondó vagyok, hogy járjon minél jobban EGYARÁNT MIDNENKI. Járjanak jól szerintem a germánok is, magyarok is, mindenki.


DE NEM MÁS ROVÁSÁRA KELLENE, mint a germánok hiszik, hogy szerintük csak ez az egy opció létezik az élet lényegére.


A rossebet van mindenki egymás ellen. Annyira vak a legtöbb germán, hogy félelmükben -melynek nem létező, csupán általuk fantáziált tárgya van legtöbbször, vagy ha valóságos tárgya, akkor azt felnagyítják- félelmükben beszűkült a gondolkodásmódjuk, szívük meg nincs.


Érthető, amikor valakinek reális félelmei vannak. De paranoia, amikor a félelem tárgya képzeletbeli, vagy felnagyított - ez utóbbi torzulás tipikusan a germánság hajtóereje. És sajnos a paranojájukból ered a beszűkült gondolkodásmódjuk, abból meg azon hozzáálásuk, hogy szinte csak harcban képesek létezni, lényegileg, meg túlbonyolított logikában. Slussz. A színjáték persze megy részükről, ha kell, ha nem, hogy elhitessék az ellenkezőját saját magukról, meg hogy másokra vetítsák a saját hibájukat. Nem látják be, hogy evvel veszteni fognak. És ezáltal megint visszakanyarodtunk a ger-MÁNIÁhoz: csak vesztésben és nyerésben gondolkodnak.


Hosszútávon -élete végére, esetleg néha előbb, vagy az inkarnációja után-

NEM veszít az az ember, aki NEM vesztésben és nyerésben gondolkodik -logikus, hiszen ha nem abban gondolkodik, akkor nem oda jut, mivel nyerni se akar, de veszteni se-, hanem abban gondolkodik, hogy mindenki a lehető legjobban járjon, az ostoba támadókkal szemben ugyanakkor valamilyen szinten képes megvédenie is önmagát és másokat.

Ez az embertípus NEM a germán, hacsak nem esik le neki a tantusz a saját maga ilyetén hibáiról, és saját zárkódott, kultúrális közegének súlyos hibáiról, és kezdi el korrigálni azt saját magán.


Évek óta magyarázom ezt másoknak. És pl a germánok egy része érti ezt felszínesen, de nem fogják fel ténylegesen, pláne nem érzelmileg. Csak agyilag fogják fel valahogy: van egy ilyenféle gondolatmenet, és stratégiai okokból rámondják másokra az említett hiba fajtákat. De a logikájuk is csak eddig tart: nem esik le nekik a tantusz, hogy evvel öngólt rúgtak, hiszen pont avval, hogy ezt másokra mondják, ezáltal produkálnak önellentmondást e vonatkozásban, hiszen ezáltal is csak harcolnak, amikor nem fogják fel,hoyg ez hiba, ahnem ehelyett stratágiából másokra vetítik ezen saját hibájukat. Észre se veszik, hoyg ordít, hogy átlátszóak iylenkor ők. Ha meg az a clkjuk, hogy adott esetben átlátszóak legyenek, az is stratégia, tehát megint csak ugyanazt a hibát követik el: stratágiának élnek, a harcnak, alattomosságnak, mások kijátszásának, ha kell, ha nem! AZ ÖNVÉDELEM AZ MÁS: jogos és szükséges. De a germán harcol is, és fóleg azt teszi, tehát támadó a hozzáállása (offenziv és ne mdeffenziv), elsősorban; ami hibás hozzáállás hosszútávon és a saját csapdájukat ássák vele hosszútávon. Egyénileg évtizedek múlva esnek bele, globálisan meg évszázadok alatt / múlva.


Én viszont szeretném, ha a germánság is -svábok, osztrákok, bajorok, nagolszászok, stb- megmenekülne, és mindenki, pl mi, magyarok is.

Mondhatja eg ysváb, hogy ő magyar, mert csak ezen a nyelven beszél, ez az anyanyelvet, de ha egyszer nem is akar magyar szívvel, egyáltalán szívvel létezni, sem pedig teljesebb (magyar) ésszel gondolkodni, akkor hiába hiszi önmagát magyarnak, vagy mondja magát magyarnak, a szük köreiben veri a mellét, hogy ő az übermensch sváb... Tehát mondani sok miden lehet. Szémomra lehet néger valaki, az akkor is sváb, amennyiben sváb módra létezik. ÉS lehet valaki magyar, ha totál német genetikája van - amennyiben magyarul gondokodik és érez. De sok sváb csak hajtogatja, hogy ő nagy magyar, mert cska magyarul tud beszélni, vagy mert a magyar az a anyanyelve, de jótányit se tesz azért, hogy valódi magyar legyen.

Nem kötelező magyarrá válni, se mássá válni, de akkor kérem szépen NE HAZUDJA, hogy ő magyar, ha nem akar belül: érzelmileg, értelmileg magyarrá válni.

Bezzeg -germán mentalitásból eredően- érdekszerűen, stratéága módon tud cska létezni: ha épp az az lrdeke, hoyg magyarnak hazudjaa magát a germán, akkor azt teszi! HA meg más helyzetben az érdeke, hogy svábnak, vagy bajornak higyéák őt, akkor meg aza erősítgeti, hoyg ő bizony nagy német / nagy sváb, stb....


A valóság BELÜL van és NEM felszínen. Ebből a szempontból mindegy, ki milyen nyelven beszél, a lényeg szempontjából.

A lényeg az, ami belül van: az érzelmi jellemző és a gondolkodásmód, meg a szándék. Nem mellékesek persze a további jbenső jellemzők és képességek, hogy valaki többet lát e a világból (akár logikailag, akár tapasztalatialg spirituális tudata IS van), vagy csupán az ötérzékszervények hsiz, ami illogikus, és a tágabb tapasztalat is ellentmond ennek. Elég csak arar gondolni, hogy az állatok is máshog és máshogy látják, hallják (sas, denevér, stb), ugyanazon dolgot! Tehát az érzékszervek CSAK RLÉSZBEN ÉS TORZAN mutatják a valóságot! Evvel szemben aa legtöbb gemán beszűkült, önző, és harcos - lényegi tudatlansága okán! Részben jó logikája van ,de az önmagában kevés a valóság reálisabb észrevételéhez, pláne hogy általában negativ célra használják.


Gondold csak végig, Ha képes vagy rá. Jó a logikája a germánságnak - egy szintig, tehát elsősorban az ALAPTALAN félelem blokkolja az agyukat, hogy teljesebb módon , szélesebb látókörrel gondolkozhassanak. A vonatkozó paranoiájuk okozza szűklátókörűségüket, utóbbi meg hogy nem látnak a harci szellemnél mint megoldásnál tovább.


Nem látják a fától az erdőt, feleslegesen túlbonyolítják a gondolkodásukat, és csak egy síkban teszik, síkagyúan. Két dimenziósan. Fel se merül bennük, hogy létezik a gondolkodásmódban a sík terep FELETTI ÉS ALATTI IS. Három dimenzióban képtelenek gondolkodni. Nem veszik észre, hogy csak csűrik-csavarják ugyanazon a dimenzióban a végtelenségig a gondolkodásukat, teljesen feleslegesen és hosszú távra nézve haszontalanual, valamint önző módon.


Ennek két önkárosító és másokat károsító következménye van:

egyrészt a túlbonyolítás, másrészt a teljesen más szemszögek (pl harmadik dimenzió) észre nem vétele. PONT EMIATT TUDNAK CSUPÁN HARCBAN gondolkodni, tehát kettőséggben csupán, szeretet nélkül:

"ő nyer, nem én nyerek, ja de lehet, hogy én vesztek, vagy... vagy én nyerek?... Nem, ő nyert, na de visszavágok és én nyerek... aztán meg ő nyer, de majd megint én nyerek, aztán meg én vesztek... vagy ő veszít majd??"

És a végtelenségig csak ezt tudják elképzelni, alapvetően csak ezen kattognak.


Olyan eszükbe se jut, hogy MINDENKI JÓL JÁRJON, legfeljebb felszínesen fogják fel, hogy létezik ilyen is, és adott esetben érdekből el is játszák az "önzetléenül adok, hogy mindenki jól járjon" szerepet, de "megmagyarázzák" saját maguk számára, hogy az csak idea, csak elmélet, a valóságban szerintük ténylegesen csak vesztés és nyerés létezik.

Miért hiszik ezt, hogy csak ennyi opció van? Azért mert kizárólag a saját szemüvegüklön át látják a világot, és azt hiszik ráadásul, hogy szinte mindenki ilyen a világban - és le kell őket (a másokat, nem germánokat) győzni.... keserűen nevetséges... Aztán ha nincs közös ellenség a láthatáron, akkor éppen pont nem fognak össze, inkább egymást szapulja a germán. Utána ha újra van közös ellenségkép, megint összefognak - önző érdekből.


Mikor kit, de támadnak. "Támadni, támadni, és újra csak elvenni másoktól és támadni! Alattomos módon, hogy lehetőleg a látszat a fordítottját mutassa!"

Ilyen a legtöbb germán, mert paranoidok. Ész nélkül erre jutnak. Észt csak ezen a paranoid szűk körön belül használnak -stratégia-, meg a túlélés más terén (pl gazdasági téren).


A legtöbb germán görcsösen csak azon kattog, hogy ki nyer, ki veszit. Ha azt modnom egy tipikus germánnak,hogy van más verzió is e kettőn kívül, hogy egyik veszit, másik nyer, akkor kerek, csodálkozó szemmel néznek rám, hogy miféle harmadik vezió. Nemcsak nem érzik, de nem is értik, mi a szeretet univerzális természetes, létezésen alapuló mechanizmusa mint eredenző vonása a létezésnek. PONT TANULNI VAGYUNK A FÖLDÖN, pl a globális, univerzális jellemzőket, és ilyen a szeretet. A legtöbb germn teljesen féreérti, mi a szeretet. VAlami csöpögős hülyeségnek, mert elérhetetlen ideának hiszik. Nem tudják, hol van, mert mert materialista a legtöbb, cska amit lát, azt hisz, meg amit hall, cska az 5b érzékszevének él szinte. Nem győzöm ismlételni: tisztelet a kivételeknek.


És NEM a spirituális csalókról bezélek. Csalás a világ minden vonatkozáában jelen van, ilyen, vagy olyan mértékben, hol ennyire, hol amannyira.

Rengetek ámítás és csalás van pl a fizikális orvoslás rendszerében, fentről tudatosan manipulálják az orvosi egyetemeket. Csak egy példa a rengetek közül. A materialisata buta elmélet pénzt hoz. Financiálisan megéri hipnotizálni a népet hülyeségekrpől, mint a materialiszmus, meg a másik végletről: nem létező spieritualitáról (számos vallási marhaság).


Van agyunk és szívünk, azokat kéne rendesen hasnzálni, nem hinni tudományokban, materializmusban, meg vallásokban. Ja, hogy ezeken kívül se ismernek sokan mást? Mondom, ezért kéne inkább gondolkodni és érezni! TELJESEBB módon. És akkor leesne a tantusz.


Szóval a legtöbb germán inkább a kettévágást, "oszd meg és uralkodj" elvet támogatja, mert eddig tart a rövid agyuk. Szívük meg nincs. Lehetne, ha törekednének rá. De épp ellenkező a szándéka a legöbbnek, még mindig...


Tisztelet a kivételnek. Akinek van szíve, az nem csak nyerésben , meg vesztésben tud gondolkodni, hanem józan és valódik humánus kiegyenlítésben is, úgy is ,hogy én is jól járjak a lehető legjoban, és a másik is a lehető legjobban járjon - ehhez kell önvédelmi képesség is, meg a pozitívumok adásának képessége is, önzetlenül. Erre képtelen a legtöbb germán. Ő csak harcolni tud: tehát csak veszteni, vagy nyerni, ezáltal hoszútávon csak veszetni tud a germán. Sorozatosan. Minek veszíteni?? Minek nyerni?? Bizonyos értelemben lehet nyerni, de csak ha valóban, őszintén arra törekszel, hogy te is és más is jól járjon! De még ez esetben se a nyerés mivolta a lényeg - az valójában csak velejárója a pozitív következménynek.


Ezek szerint rád is jellemző némelyik, általam említett negatívum, bármilyen kultúrális közegben is nevelkedtél. De a változtatjás lehetősége mindenki rendelkezésére áll - belül! Érzelmileg és gondolkodásmódban és szándékban! Hiába rejted, hosszútávon úgy is az érvényesül, ami a tényleges gondolatod, szándékod volt! Akár becsaptál mást (ennek tartalmáról), akár nem!


HANGSÚLYOZOM: NEM genetikáról, hanem neveltetésről, kultúrális népi jellegekről beszélek(!).

És vannak kivételek, tisztelet és elismerésem a pozitív kivételnek.


.

.

.

F O L Y T A T O M

.

2015. okt. 4. 21:48
 10/11 A kérdező kommentje:

C)


" Ezért épp ellenkezőleg cselekedtek: a Habsburgok csak a birodalom érdekeit nézték, "


Á, nem is a magukét. :))



"Ebből mi következik? Hogy ami az egységesség ellen szólt, azt igyekeztek letörni. "


Na ja, ami nem érdekük szerinti, azt igyekeztek letörni.



"Ugyanez igaz a nyelvre is, tehát nem azért vezette be a német nyelvet Magyarországon, hogy minket kiírtson, hanem azért, mert milyen állam az, ahol minden tartományban össze-vissza beszélnek 45364354675 nyelvet? "


Már megint a kiírtást idézed tőlünk, irreális módon. Többször jeleztem: NEM említettem se én, se az a másik illető, aki ideírt, habsburg általi magyarírtást. Egyrészt mert nem volt rá képes a habsburg, másrészt meg mert csak végső esetben hasnzálja az izomerejét a germán, inkább eleinte stratégiával alattomoskodik, támadó szellemben, paranoid és önző okokból (az hiszi, veszélyben van akkor is ,ha nincs; valamint azt hiszi, hosszú távon nyer, ha lop, és ha agresszív).

Nem, avagy nem csak önvédelmi jelleggel katonáskodnak. Értendő ez a tisztán pszichés harcaikra is (pl emberi játszmázás).


"Ebből következik (és most csodálkozni fogsz!), hogy az ausztriai német lakossággal sem kivételeztek, az osztrák rendeket adófizetésre kötelezték, ugyanazt a közigazgatást bevezették, amit nálunk akartak bevezetni, ugyanúgy erőszakosan véghezvitték a rekatolizációt. "


Na ja, adómentességet ígérve betelepítettek germánok számára, amit hosszú évekre meg is kaptak. MKaphatta volna más nép is. De a német kapta, a német lett betelepítve nagy számban és nem sok féle más nép. Vajon miért...? (Költői kérdés.)

Szóval azért volt némi kivlételezés. De ezen a ponton RÉSZBEN megértem őket, mivel mint én is írtam töb hozzászólásommal ezelőtt: a török vész után kellett motiválni betelepített személyeket a földművelésre.


" Ezért nem értem ezeket az összeesküvéselméleteket, hogy minket akartak kiírtani.."


Ld fentebb: pár helyen képzelődsz, egyikőnk se írt habsburg általi népírtásról. Inkább sík agyúságról, tehát mások összeugrasztásáról íertam, tehát a germánok alattomosságáról, hogy cska harcba ntudnak gondolmkodni és érzeni, alapjában: "oszd meg és uralkodj" elven összeugrasztottak más népeket a magyarokkal, hazudva nekik a magyarokról, uszítva őket a magyarok ellen. A magyarok további gyengítésére meg NEM MÁS népeket, hanem többségében germánokat teléepítettek be magyar földre. Ez folyik manapság is: a kiválasztottak, meg a nyugat európaiak gyűgyűrznek be. Újabban meg afrikaiak, arabok is ,de abból már a németek is kapnak, sőt, főleg ők. Na vajon miért... Hosszútávú következmények.


Lehet a mutatókat megváltoztatni. De ahhoz érzelmi hozzáálást, gondokodásmódot kell változtatni. ÉS CSAKaz hat hosszútávon, ami VALÓJÁBAN volt belül. Bármit is hazudik kifelé bárki, úgy is HOSSZÚ TÁVON az érvényesül, ami volt valójában az egyénben, egyénekben belül: szándékában, gondolkodásmódjában.


Rövid távon bárki képes csalással, könyökléssel előre jutni. Csak hát hosszútávon mi értelme? És ne mcsak értelem háborodik fel ezen , hanem a a reális gondolkodás mellett a reális érzelmi világ is - az univerzum, a teléjesség mechanizmusa, ami fel kéne végre ismernie a germánoknak is. Ha ne makarnak hosszútávon orra bukni.


Ismétlem: a germánoknak is jót kívánok -pláne, hogy ha tetszik, ha nem, végső soron mindenki egy tőről fakad, mondom ezt én,

aki NEM vagyok vallásos, hanem gondolkodó és érző lény-, de nem úgy kívánok jót nekik se, hogy mások rovására jussanak előre, mint eddig.


Hanem hogy mindenki a lehető legjobban járjon! Előbb meg kellene tanulniuk, hogy létezik ilyen opció is, sőt, végső soron csak ez működik.

2015. okt. 4. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!