Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek az alföld népe és...

Vikont Péter kérdése:

Szerintetek az alföld népe és kultúrája mennyire magyar? Szerintem elég idegen.

Figyelt kérdés

PL az alföldön rengeteg szlovák román szerb élt és keveredett össze (ami meg is látszik az emberek furcsa antropológiai jellemzőin) Meghát ott élnek kvázi-kisebbségként a neo-kunok jászok furcsa tanyavilágaikban stb... Mind a tatárjáráskor mind a törökdúláskor a leginkább veszélyeztetett terület volt az alföld, a síkságon nem lehetett elbújni se menekülni, ezért történelmileg az kevésbé magyar terület. Nem véletlenül van az hogy a kultúrája sem Közép-európai hanem a felcsúszott észak Balkánként lehetne leírni. Amikor dunántúliként Erdélyben Székelyföldön v. Felvidéki magyarok által lakott területeken utazok otthon érzem magam.


Amikor átmegyek az alföldre olyan mintha egy teljesen másik országban civilizációban járnék, és csak a feliratok magyar nyelve emlékeztet arra h. Magyarországon járok. Balkáni szerb szokások: mint a csecsemő szájának alkohollal kenése altatás gyanánt , ostorpattogtatás: boszniában bulgáriában is divat. A materiális kultúrájuk és eszközeik is idegenek: mint pl: vályogház ami a 19.sz. elejéig ismeretlen volt Magyarországon -és balkáni hatásként főként alföldön terjedt el vályogvető romák szerbek közreműködésével- mindig erősen elgondolkozok azon hogy az ott tanyavilágban élő furcsa fejű emberek (nemcsak a jászkunokra gondolok) de elég sok embernek szerb meg román feje van antropológiailag) mennyire magyarok. Az hogy alföldi etnikailag erősen kevert populációban is elterjedt a magyar nyelv a 18-19.sz között mint lingua franca, és Mária Terézia rendeletére alapján már jobbágyoknak is kellett családnevet választani (azelőtt csak a nemességnek és a városiaknak voltak családneveik) még nem teszi őket magyarrá a szememben. Ezek újmagyarok. Ha tetszik úgy nevezném őket: "Tarka magyarok"



2015. márc. 27. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Nafene, má ilyen is van? Dunántúli zsebrasszista?
2015. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Hígmagyar, meg mélymagyar! Anyád!
2015. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük ott, hogy a kunok egy az egyben magyarok, mi pedig nem vagyunk hunok, csak egy a hunokhoz tartozott törzsek közül, k?


Az meg csak durva tévhit, hogy a magyar népesség milyen kibäszott kevert. Nem az. Ez az egyik tökéletes módszere annak, amivel tönkre akarják vágni a nemzettudatot ma Magyarországon (láthatóan sikerrel). Általában egy ilyen megnyilvánulás után szokott jönni a kérdés, hogy "akkor mi alapján mondjuk, hogy valaki magyar?". És hát nincs semmi kizárólagos, csak a származás, de azt meg el akarják venni tőlünk.


Nice try.

2015. márc. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

[link]


Olvassad a török hódoltság és a jászkun redemptio részt.

A neo-kunok anyagi érdekből terjesztették magukról hogy kunok a török kiüzése után. Az eredeti kunokat szinte majdnem teljesen kiirtották a törökök.


Másrészt a kunok megalakították a "Kun Nemzeti Tanácsot" 1918-ban és ki akarták kiáltani a független Kun Köztársaságot, szerettek volna fegyverekhez is hozzájutni , hogy harcoljanak akár magyarok ellen is. Nem sikerült fegyvert szerezniük, így nem tudták a felkelést sem kiterjeszteni a kunságon. Mindez Magyarország legsötétebb korszakában az I.VH után...

2015. márc. 27. 12:59
 5/13 anonim válasza:
80%
Olvass már utána a török kornak, nem irtottak ki senkit a törökök... A háborúk miatt maximum elvándorolt a lakosság, de a Porta területén ha nem lakott volna senki az totál gazdaságtalan lett volna.... Totál korlátolt vagy.... Mi az, hogy nem volt vályogház? Mielőtt ökörségeket beszélsz tanulj...
2015. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 GLadislaus ***** válasza:
81%
Alföldi emberként ezek után rosszul kellene éreznem magam?
2015. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Már bocsi, de ennyi hülyeséget összehordani... :D


Az igaz, hogy az Alföldre (is) települtek be románok és szlovákok, csakhogy nem igazán keveredtek a környező magyarokkal. A törökök meg nem irtottak ki senkit, hanem a háború miatt sokan elmenekültek, majd visszatelepültek a török kor után (csakhogy nem azok települtek vissza, akik elmentek, és ekkor jöttek románok, szlovákok, szerbek is...).


A kunok pedig az idők folyamán beolvadtak a magyarságba, így ők magyaroknak tekinthetőek, ebben igazad van, hogy akik manapság kunoknak képzelik magukat, azok csak unatkoznak és kell nekik egy hobbi. Én a Kiskunságban lakom, ennyi erővel kitalálhatnám, hogy holnaptól kun vagyok.


Amit az antropológiai jegyekről írtál, az is hülyeség, mert alapvetően az tekinthető magyarnak, aki magyarul beszél, a genetika az tök mindegy. Ismerek olyan embereket, akiknek a nagyszülei még németek voltak, németül beszéltek, a vezetéknevük és német, de ma magyarok. Magyar iskolába jártak, a magyar himnuszt éneklik, magyarul beszélnek. Ők szerinted németek?

2015. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%

A másik meg, hogy pl. az ostorpattogtatás elég régi magyar szokás, nem tudom, hogy képzeled, hogy ez a magyar kulturától idegen elem lenne :D Hát, a legnagyobb magyar költőnk, a szlovák-szerb Petőfi nem tudom, mit szólna ehhez :D


A többi szokás meg, hogy alkohollal kenik a csecsemő száját stb. kit érdekel? Ilyen dolgokat mindig vesznek át mindenhol egymástól a kulturák, ha egymás mellett élnek. Ennyi erővel egy X. századi ősmagyar, ha ideutazna időgéppel, akkor mondhatná szerinted, hogy mi már nem magyarok vagyunk, mert nem lóval utazunk, hanem autóval? Azért szerinted nem magyar valaki, mert vájogházban lakik és nem kőházban?

2015. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wrackster válasza:
88%
A Kunok javarészt nem beolvadtak, kiirtották őket a törökök. Ha elolvastad volna a linket megtudnád milyen anyagi érdekeik voltak a török kor utáni új telepeseknek abban hogy kunnak mondják magukat.
2015. márc. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Ember, Te normális vagy?


Hogy lehet ilyeneket írni... Szerinted van olyan ember Magyarországon, aki 895-ig visszavezetve szín-magyar családfával rendelkezik? Ne nevettess már. Követhetetlen a keveredés, már csak az emberek költözése miatt is. Szerintem ma a magyar lakosság 1-2 százaléka rendelkezik egészen a kezdetekig csak magyar felmenőkkel, akinek legalább egy felmenője nem magyar származású, az a te elgondolásoddal nem tekinthető magyarnak.


Én alföldi gyerek vagyok, 100 %-ban magyar identitású, a vezetéknevem tipikus magyar jobbágy név, de a felmenőim egyik ága Szászföldről származik még az 1700-as évekből... Sőt, még ennyire sem vagyok aranyvérű, mert az egyik ükapám zsidó kereskedő volt, azaz 1/32-ed részt zsidó vagyok... Mindemellett magas termetű, kissé sötétebb bőrű, fekete hajú és vágott szemű vagyok (ha mosolygok, kb. nem látszik a szemem). Többször mondták már, hogy usánkában úgy nézek ki mint egy mongol vagy egy orosz... Akkor én nem vagyok magyar, helytelen a magyar identitásom?


Szerény véleményem szerint az az ember tekinthető egyik nemzet tagjának, aki magát tagjának vallja, abban az országban nőtt fel, kultúráját magáénak tekinti (nem úgy mint pl. a muzulmán törökök Németországban) és persze beszéli a nyelvet. Hála Istennek, a magyar nemzet a kiegyezés után képes volt némineműleg magába olvasztani a kisebbségeket, ha talán nincs I. vh, ma jelentősen többen lennénk. Szerintem ez a jó, ha nemzet nem fogyatkozik a belterületén, hanem magába olvasztja a kisebb betelepülőket. Ennek természetes velejárója a különböző antropológiai és kulturális keveredés, de ez csak jobbá teszi a nemzetet, hiszen ez a keveredés frissíti a génállományt. Például szerintem minden egészséges férfinak vonzóbb egy átlag magyar nő, mint egy ,,szép,, angol nő (Hofi mondta anno: Ezért sziget, nehogy elterjedjenek). Ez a keveredés és a remek oktatáspolitika teljesedett ki a XIX. sz. második és a XX. sz. első felében a számtalan feltalálóban, akik az ország viszonylag alacsony lélekszámától eltekintve számtalan eredményt halmoztak fel (és nem román, szerb, szlovák tudósok). Ugyanígy az oroszok is halmozták a tudósokat a XX. században annak ellenére, hogy a politikai rendszernek nem az értelmiség duzzasztása volt a célja, de ha megnéznéd a 140 milliós orosz nemzetnek a felmenőit mondjuk 1600 táján, elég sok sztyeppei mongol, kazah, türkmén lovasíjászt találnál, aki még a papírt vagy puskaport sem nagyon ismerik...


Végül, de nem utolsó sorban, nem akarok személyeskedni kedves kérdező, de megosztanád velem a vezetéknevedet, mert ezután kíváncsi lettem, hogy te valóban magyar vezetéknévvel rendelkezel-e, vagy csak megtéveszt téged a magyaros hangzása, és ezért mersz ilyen merész állításokat állítani a keleti országrész lakóival szemben?


Minden jót!

2015. márc. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!