Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jelen hazugság, a múlt...

A jelen hazugság, a múlt igazság. Szerinted ez mennyire állja meg a helyét?

Figyelt kérdés
2015. okt. 8. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A jelen valóság, a múlt nézőpont kérdése.
2015. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból állja meg, hogy a jelent sokaknak áll érdekükben hamisítani, és meg is teszik, a múltat viszont csak magyarázhatják, de nem változtatható.

Amúgy a kijelentés a féligazságot tartalmazó sok közhely egyike.

2015. okt. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 2xSü ***** válasza:
100%

> A jelen hazugság


Miért is? A jelen az az, ami, benne a múlt következményeivel, a jövő lehetőségeivel. Maximum a jelenről alkotott képed lehet hazugság, de ez a világ, benne önmagad, a múlt, a jövő, az összefüggések ismeretének kérdése.


> A múlt igazság


Igen, nem kevésbé, mint a jelen. Természetesen az erről alkotott képed ugyanúgy lehet hibás, torz, mint a jelenéről, így a benned kialakult kép ugyanúgy lehet hazug, mint a jelenről kialakított képed.


Amúgy oké, a mondat úgy önmagában nem állja meg a helyét. De nem ez a legnagyobb gond vele, hanem az, hogy valójában nem mond semmit, nincs konklúziója.

2015. okt. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Wadmalac ***** válasza:

Ezért is írták fent, hogy tipikus, csak bizonyos nézőpontból igaz közhely.


Kvantummechanika mondhatná azt is, hogy múlt nincs, amíg utána nem nézel. :)

2015. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Na igen, én történelmi szempontból értettem, nyilván a válaszolók meg azt írták le ami eszükbe jutott.

Úgy gondoltam, hogy a jelen hazugságai a jövőben fognak kiderülni, de akkor a jelen múlt lesz, a jövő jelen.

Másrészt, ha a jelen hazugságaira fényt akarunk deríteni akkor a múlthoz kell fordulnunk segítségért.

Harmadrészt, ha a múlt hazugságaira akarunk fényt deríteni, akkor is a múlthoz kell fordulnunk.

Persze, amikor ki fog derülni az igazság, az nyilván jelen időben lesz de a múlt segítségével.

2015. okt. 8. 12:44
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a múltat könnyű átírni. A jelent meg könnyű félre érteni. Csak egy egyszerű példa: gyerek történetek, amiket rólad mesélnek. Mindenki máshogy és idővel még jobban változtatva meséli el. Hogy lehetne a múlt az igaz?
2015. okt. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az én olvasatomban az igazság független attól hogy ki hogyan hamisítja meg.
2015. okt. 8. 13:31
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

Viszont nézőponttól függően változhat.

Az igazság is lehet szubjektív.

2015. okt. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Persze, az igazságot sok nézőpontból meg lehet világítani, de létezik egyértelműen hazugság is. A történelemhamisítás pedig hazugság.
2015. okt. 8. 15:05
 10/18 anonim ***** válasza:
A történelem hamisítás sokszor nem derül ki.
2015. okt. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!