Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » SZületni kin volt nem élvezet?

SZületni kin volt nem élvezet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 17. 09:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Tessék?
2010. márc. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem pontosan...
2010. márc. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kinn volt.
2010. márc. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Igen, születni kín volt, nem élvezet.
2010. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan szakember,aki szerint a megszületés komoly stressz a gyereknek.Állítólag a császáros babák ezért nyugodtabbak a rendesen született babáknál.Nem tudom,hogy ez igaz-e,csak olvastam ilyesmit.
2010. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%

A kérdés hülye.

Utolsó viszont: attól még a természetes szülés a TERMÉSZETES és kell az, hogy az anya meg a gyerek együtt megszenvedjék ezt a dolgot. És ezek a gyerekek életrevalóbbak sokkal, mint a császárosok.

2010. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hmm....
2010. márc. 17. 11:37
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"És ezek a gyerekek életrevalóbbak sokkal, mint a császárosok."


Ezt hívják úgy, hogy wishful thinking, azaz vágyvezérelt gondolkodás, ami az egyik legsúlyosabb érvelési hiba. Lényegében arról van szó, hogy az érvelő hisz valamiben (a természetes szülés jobb, mert... mert csak és kész), és ahhoz kreál érveket. Csakhogy az általa felhozott érv egy hazugásgon alapul. A hazugság a dologban az, hogy az érvelő úgy tesz, mintha az állítását valaha valaki bizonyította volna, és tényként hivatkozik rá (ezek a gyerekek életre valóbbak).

Csakhogy életre valósági tesztet császáros/nem császáros gyerekek vizsgálatával még soha senki nem végzett (meg úgy általában sem), vagyis az érvelő tulajdonképpen a saját hipotézisét tényként kezelve érvel.


Ha én azt állítom, hogy a kertemben 500 éve el van ásva egy tál arany, de ezt nem bizonyítom be (pl azzal, hogy kiásom az aranyat), akkor nem állíthatom azt, hogy az én kertem értékesebb, mint a szomszédé az arany miatt.


Szóval amíg nincs életre valósági teszt, addig nem állíthatom, hogy a császározottak rosszabbul teljesítenek rajta.

2010. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát te beteg vagy ember ez csak egy tcs számba van benne gonfoltam beirom....xDDD
2010. márc. 17. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Tévedsz, 13:06-os, ez bizonyítva van, hogy a császárosok nyunyibbak és az anyjukkal sincs olyan kapcsolatuk, mint akik rendesen születtek (utánanézhetsz..)

Egyébként meg már az hülye volt, aki felvetette azt, hogy császár jobb, mint a rendes szülés. Hogy lehetne jobb, ha az egy kényszermegoldás és úgy van a nő felépítve, hogy hüvelyen át történjen a szülés-születés?

Általában nem a könnyebb, egyszerűbb megoldás a jobb, és a természetesség eleve előrébb van a mesterségesnél.

Ez a császáros hülyeség is mehet azokhoz a tápszeres anyukákhoz, akik azért nem szoptatnak mellből, mert lógni fog utána a cicijük vagy nem engedik ki a gyereket játszani, mert még elüti az autó/belelép a kutyasz@rba/piszkos kézzel belenyúlt a szájába.

De puhuljunk csak, anyukát elaltatják, mire felébred már kint van a hasából a gyerek, nincs gond, nincs fájdalom, tök jó! Lassan komolyan már a császárt is választani lehet, nehogy már az első dolog is a gyerek életében természetesen zajlódjon..

2010. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!