Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért szól délben a harang?

Miért szól délben a harang?

Figyelt kérdés

Azért, mert Hunyadi győzelmet aratott a törökök felett? Gyakorlatilag (és elméletileg) mi állítottuk meg a törököket, hogy jobban benyomuljanak Európába?


Érvekkel alátámasztani!

Köszönöm!


2010. márc. 19. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
nekünk is csak ezt a Hunyadis dolgot mondták az iskolában lehet csak ennyi az egész, nem tudom
2010. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Hunyadi állította meg a törökök támadását Európa ellen 1456-ban. A Pápa keresztes hadjáratot is szervezett, de csak főleg Magyarországról jöttek emberek, a pápa meg elrendelte, hogy imádkozni kell a magyarokért, és hogy erre mindenki emlékezzen, délben szóljon a harang, utána meg megmaredt a diadal emlékére, de biztos van Wikis cikk, nézz utána:)
2010. márc. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Előző(16:56) vagyok.:)

2010. márc. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tudom, már megtaláltam. De azért kössz!


Túlnyomó többségében magyarok voltak, de akadtak szerbek is.

2010. márc. 19. 16:59
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy tudom, hogy nem igaz, hogy Nándorfehérvár miatt harangoznak.
2010. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
volt egy pápai bulla ami felszólított minden nyugati hatalmat h délben harangozva imát mondjanak a magyarokért és h sikerüljön legyűrni a törököt. csak ugye nem ímélen küldte ezért mire mindenhova odaért az ostrom véget is ért. ezért sokhelyen összemosódott a kettő. bécsbe például a diadal híre érkezett meg előbb :D
2010. márc. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
hogy amikor suliban ülök a 5.órámon egy percre kuss legyen,ha nyitva az ablak...
2010. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
én is nándorfehérvárról tudok...
2010. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nándorfehérvár miatt. Bár az utóbbi időben ledobták a köztudatba, hogy mégsem, de ez nyilvánvalóan újabb történelemhamisítási szándék.
2010. jún. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan. Úgy örülök az ilyeneknek. Te BIZTOSAN tudsz valamit (pedig nem voltál ott), és ha valaki mást mond, az NYILVÁNVALÓAN hazudik. Nem lehet például, hogy találtak valamilyen adatot, amiről eddig nem tudtunk? Nyilvánvalóan, csórikám...
2010. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!