Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért égünk le jobban ugyanazo...

Miért égünk le jobban ugyanazon a napon délben, mint délután?

Figyelt kérdés
Mi lehet ennek az oka? Azt tudom, hogy a nap pont délben van a legmagasabban.
2010. jan. 21. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nyáron... szép lenne, ha most télen lesülnénk! :)
2010. jan. 21. 16:17
 2/5 anonim ***** válasza:
A válasz a fizikában keresendő. Tudományosan én sem tudom, de a napsugarak beesési szögével van összefüggésben. Délben ugye nyáron szinte felettünk van a Nap, vagyis szinte merőlegesen sugároz. Utána már ahogy egyre nagyobb a beesési szöge, annál gyengébb az ereje... - Ennyit tudok!
2010. jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A levegőnek a fény áteresztőképessége változik,azáltal hogy milyen magasan van a nap. A legmagasabban a horizonton kb csak 100km légrétegen kell áthaladnia. Míg du.5 körül, ez már kb 200-300 km vastag légréteg is lehet,amíg a bőrödhöz jut napsugár. Így sokat veszít már az energiájából,ezért nem éget már annyira,és ha lekerül a horizont aljára akkor szabad szemmel is bele lehet nézni.
2010. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik indok az, amit az előző írt. A másik az, amire az első válaszadó utalt. A lényeg annyi, hogy a Napból mindig állandó mennyiségű energia érkezik, csak délben, meredek beesési szög esetén ez az energia sokkal kisebb felületen oszlik el, mint este, mikor laposan süt a Nap.
2010. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

így van utolsó 3 összegezte.

- a légkör vastagsága (11-13 körül a legvékonyabb)

- beesési szög (65 fok körüli nyáron, délben)

2010. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!