Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van néhány mondás, szólás,...

Van néhány mondás, szólás, (amiket hallottam, olvastam valahol valakitől) amit nem értek - mit jelentenek?

Figyelt kérdés

"Az igazság a hazugságnál kezdődik"


"A tradíció a bölcsesség hullája"


"Ne rajzolj lábakat egy kígyónak"



2015. dec. 2. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Sztem ha tudod, hogy valaki épp hazudik, akkor abból már tudod az igazságot is, vagy vmi ilyesmi, nem tudom jobban megfogalmazni.


2. Ehhez (is) van egy történet, hátha segít megérteni:


A mester és a macska


Volt valamikor egy mester, aki tanítványaival együtt minden este meditációt végzett. Egy napon a ház macskája berontott a terembe és zavart támasztott. Mire a mester úgy rendelkezett, hogy a macskát ebben az időben megkötve kinn kell tartani. Úgy is tettek, és semmi sem zavarta ezután a meditációt.


Telt-múlt az idő. Meghalt a mester. Az utódja nagyon szigorúan, következetesen ragaszkodott a tradícióhoz, hogy az esti meditáció idején „egy macskát meg kell kötni”.


Tovább múlt az idő. Elpusztult a macska is. Új macskáról gondoskodtak, hogy az esti meditáció idején legyen macska, hogy legyen mit megkötni.


Nem értették ezt az egyszerű emberek. Erre tudós teológusok álltak elő, és kétkötetes munkát írtak ezzel a címmel: „Miért szükséges az üdvösséghez, hogy az esti meditáció idejére megkössünk egy macskát?”


S hogy ért véget a történet? Időközben teljesen kiveszett a gyakorlatból az esti meditáció. Ugyanakkor a legnagyobb hűséggel továbbra is megkötöttek odakinn egy macskát akkor, amikor régebben az esti meditáció ideje volt.



3. Google első találat:



Volt egyszer egy nagy kung-fu mester, aki élete alkonyán járt, és a hagyomány megkövetelte, hogy kung-fu stílusának összes titkos tudását a legmagasabb rangú tanítványának adja át. Ám ebben az esetben a rangidosség nem csak a tanido kérdése volt.


A probléma, mellyel a mester szembekerült az volt, hogy két egyformán ügyes tanulója volt. Hogy választani tudjon köztük próbára tette oket. Azt az utasítást adta, hogy menjenek ki, és rajzoljanak egy állatot a porba.


Az a tanítvány, amelyik leggyorsabban rajzol egy állatot, a melyet a mester azonnal felismer, mindent megörökölhet. A tanulók, ki-ki egy-egy botot megragadva gyorsan rajzolni kezdtek.


Az elso tanuló ösztönösen egy elnyújtott S betut rajzolt gyorsan a porba. Ekkor felnézett, és látta, hogy a második tanítvány még mindig rajzol. Aggódva, hogy netán túl gyors volt, elkezdte rajzát egy sor cirkalmas vonallal díszíteni, melyek lábakat akartak ábrázolni. Amint éppen a harmadik lábat készült hozzárajzolni a másik tanítvány felegyenesedett, jelezve, hogy befejezte rajzát.


A mester körbesétált, és kihirdette, hogy a második tanítvány a gyoztes. Az elso tanítványhoz fordulva megkérdezte. "Miért folytattad, miután befejezted a rajzot, amely teljesen nyilvánvalóan egy kígyó volt?". A tanítvány válaszolt: "Azért mester, mert kígyóra gondoltam, és gyorsan lerajzoltam, akkor kétségem támadt, vajon rájössz-e mire gondoltam mi akar ez lenni.".


"A kétely a lelkedben és a kételkedés, amit eloadtál a pozíciódba kerül mint a stílus következo mestere."


Ettol kezdve a mondást, hogy "Ne rajzolj lábat a kígyóra", akkor használják, amikor értelmetlen megpróbálni fokozni valamit, ami már tökéletesen megfelelő.

2015. dec. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

Ezek ilyen valódi tartalom nélküli álbölcsességek, Coelhoba oltott ősi kínai mondásnak álcázva, hogy lehetőleg azt hidd, jelentenek valamit. Kb óránként 100-at tudnék írni. A bölcsesség nem attól bölcs, hogy frappáns és senki nem érti, hanem attól, hogy valami tartalmat hordoz magában.


"Nézd meg az anyját, vedd el a lányát" -ez például egy népi bölcsesség, ami azon a felismerésen alapul, hogy a lány valószínűleg hasonlóképpen fog örgedni, mint az anyja. Azaz ha az anya egy ocsonda hárpia, akkor menekülj a lány elől, mert 20 év és ugyanolyan lesz. Na ez egy bölcsesség.


"Az igaz zene sikolyban pácolt reszketés" - na ennek semmi értelme, most találtam ki. Aláírhatnám, hogy Csung Fu 17. századi filozófus, rakhatnék mellé sárkányos kínai mintázatot, akkor sem ér semmit. Fröccsöntött szar, de biztos lenne, akinek pont bejön.

2015. dec. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!