Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tulajdonképpen mi alapján...

Tulajdonképpen mi alapján nevezték Magyarországot a "népek börtönének"?

Figyelt kérdés

Magyarországon voltak a kisebbségeknek iskolái is, tanulhattak a nyelvükön, használhatták is, szóval kulturális autonómia megvolt.

Viszont Magyarország mégis megkapta a "népek börtöne" jelzőt, az OMM felosztásának is az volt az egyik oka, hogy soknemzetiségű volt.


Ennek ellenére Nyugat-Európában sokkal rosszabb volt a kisebbségek helyzete. Az miért nem érdekelt senkit?

Franciaországban a kisebbségeknek is CSAK franciául lehetett tanulni. Ezért van az, hogy a breton nyelv például szinte biztos ki fog halni, ugyanis a beszélők 80-90%-a már nyugdíjas.

Az Egyesült Királyságban sikeresen kinyírták a cornwalli nyelvet, de valahogy sikerült újjáéleszteni, a manx-i nyelv is kihalt mert nincs egy darab anyanyelvi beszélője sem, a skót is kihalófélben van, az ír is pár generáción belül eltűnik.


Nyugat-Európa ilyen téren mérföldekkel rosszabb volt, akkor miért volt probléma, hogy Magyarország soknemzetiségű volt, amikor a magyarok ilyen durván soha nem nyomtak el senkit?



2015. dec. 19. 20:58
1 2
 1/13 hollófernyiges ***** válasza:
100%
A népek börtönének a cári Oroszországot hívták.
2015. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első írja jól. Magyarországot sosem nevezték népek börtönének. Így Oroszországot nevezték. Magyarországra a "legvidámabb barakk" elnevezés ragadt rá.
2015. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pedig mi történelemből Magyarországnál tanultuk.
2015. dec. 19. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor félre érthettél valamit.
2015. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt Oroszországra Lenin mondta, Magyarországra meg nem Lenin. :)
2015. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gyanítom, hogy félreértetted. Magyarországot senki nem nevezte a népek börtönének, hacsak nem néhány elmebeteg.

Magyarország felosztásának ehhez semmi köze, az politikai és nagyhatalmi aktus volt, jól definiált érdekekkel. Viszont ezt érvként használni jól lehetett. Gyakori, hagy hamis érvek érnek el sikereket.

Ehhez hozzájárult, hogy szomszédaink gyakorlatilag soha nem voltak önálló nemzet, ezért nekik a helyzet nagyon is kapóra jött, nem szalasztották el a történelmi pillanatot. De nem ők csinálták az a helyzetet, csak kihasználták.

2015. dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%

Megvolt azért ennek a mély és széles alapja, még ha véletlenül ez a kifejezés akár nem is hangzott el így pontosan.


Hogy csak egy mérvadót idézzek, Seton-Watson, aki sajnos igen nagy befolyással bírt egyesekre, írt egy könyvet, amelyben olyanok szerepeltek, hogy míg szlovák elemi isi 1869-ben volt 1921 db, adig 1911-re a számuk 440-re csökkent, a 3 db szlovák gimnáziumot meg egyszerűen bezárták.

Azt is írja, hogy a bíróságok nyelve csak magyar lehetett, és míg alkalmazható volt tolmács, de azt annak kellett volna fizetni, akinek szüksége volt rá.

Zászlómutogatásért börtön, ésatöbbi.

Nem véletlen, hogy szobrot emeltek neki Kolozsvárott. :)


Az tök mindegy, hogy a franciáknál csak francia létezik, stb. Egyik rossz nem semlegesíti a másik rosszat.

2015. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

7-es Na jó hadjuk már ezt hogy pont egy angol ír könyvet arról hogy milyen rossz is az elnyomás:D

Ennek a szavára nem adnék.


A másik meg az hogy az egyik rosszt igenis jobbá teszi ha van nála rosszabb aztán pont az a rosszabb szabdalja fel az ő országát aztán fasisztáza le....


Nagy-Magyarország igenis sokkal de sokkal jobb volt mint Nagy-brittania meg Franciaország akik a gyarmatbirodalmukon keresztül végigerőszakolták a fél világot, és a közvetlen környezetüket is brutálisan elnyomták és ennek az eredmény az hogy pl 1850-ben még Francia ország lakosságának a fele breton, baszk, és német nyelvű lotaringiai, elszászi volt ezek már a 20. századra eltűntek, egyszerűen huss eltűntek!!!!!

De a szlovákok és még a más vallású románok se tűntek el!!!


Ha Magyarhon is ilyen kegyetlen lett volna mint ezek az országok elve nem lett volna Trianon mert mert eleve az ország nem lett volna soknemzetiségű mert belett volna olvasztva az a bizonyos sok nemzetiség.

Kolozsváron meg elég nagy butaság volt annak az embernek szobrot emelni a román szabadság nevében mert attól hogy a románok ősei oda bevándoroltak magyar urakat szolgálni a középkorban, majd később mivel mi magyarok jószívűen nem olvasztottuk be őket ezért elszaporodtak ott és ezért vannak többen mint a magyarok de az attól még nem az ő városuk és nem az ő földjük.

Tudom hogy erről nem a ma élő román emberek tehetnek de az föld akkor is a mienk és vissza kéne csatolni.

Angliától meg elcsatolni Skóciát hadd csökkenjen a hatalmuk!:)

2015. dec. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Bocs a helyesírási hibákért csak gyorsan gépeltem de a lényeg ugyan az, ja és ezt nem találtam ki mert külföldi svájci és egyéb történészek állították azt hogy Magyarország sokkal humánusabb volt kisebbségeivel mint a nagy dicső nyugat:)
2015. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tévedésből címezted nekem.

A kérdés az volt, hogy „mi alapján nevezték Magyarországot a népek börtönének”. Én meg megválaszoltam, hogy az akkori véleményformálók ezt tartották róla.

2015. dec. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!