Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » TURANIZMUS kártékony meséi...

Johns Johns kérdése:

TURANIZMUS kártékony meséi mennyire járatták le Európában Magyarországot az I. VH előtt, és mennyire befolyásolta ez Trianont?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szerintetek a turáni mesék mennyire járatták le Európában Magyarországot az I. VH előtt?


Román Cseh jugoszláv (kiantant) vezetők adoptálták az áltudományos turanista fantáziát Magyarországról, és sikeresen járatták le a Magyarokat vele Európában a századfordulótól.

Lényege hogy ezzel a magyarság kiiratkozott a korabeli Európai fehér kultúrnépek köréből, és primitív fél-mongoloid turko-tatár kevercs népként elnyomta a civilizált fehérember szerbeket románokat.


Érdekes hogy genetikailag a szlávokban is jóval magasabb arányban fordulnak elő mongoloid markerek (Közép-ázsiai Q és Szibériai N (n1c1) haplocsoportok) mint a Magyarokban. A Magyarokban - akárcsak az őshonos angol populációban - csak fél százalék van ami Európai mércével rendkívűl alacsonynak mondható. Ráadásul a balkáni népekben és a románokban magas a negroid eredetű E1B1 és közel-keleti népekre jellemző J haplocsoport markerek aránya.

Forrás Európa legnagyobb összesített genetikai adatbázisa:


[link]



Olvassátok el ezt a rövid angol nyelvű írást:

[link]



Racism Played a Part

But even Wilson wanted an “ethnical” Europe. An article on FigyelőNet (ObserverNet) quoted historian Miklós Zeidler’s view that among the issues that caused the 1000 year-old kingdom’s demise included a strong dose of anti-Hungarian propaganda. While the historian does not state openly that it was racist, the views expressed would be classed as such today.

The Successor States of the kingdom, namely, Czechoslovakia, Greater Rumania and Yugoslavia, argued that Hungarians were ”barbarians” who, despite 1,000 years in Europe, had failed to absorb Western civilisation. Thomas Masaryk, who later become one of the leaders of Czechoslovakia, wrote, aiming at the Asiatic roots of Hungarians:

"Nothing could be more repugnant and disgusting than the megalomania of such a small nation than the mongol- descended Hungarians."

And the Secretary to the British Delegation to Versailles after the War, Harold Nicholson, wrote quite candidly in his book, Peacemaking:

"My attitude towards Austria was a rather saddened reflection as to what would remain of her when the New Europe had once been created. I did not regard her as a living entity: I thought of her only as a pathetic relic. My feelings towards Hungary were less detached. I confess that I regarded, and still regard, that Turanian tribe with acute distaste. Like their cousins the Turks, they had destroyed much and created nothing. "

As to ”tribe,” Hungary had converted from tribes to counties and a kingdom in the year 1,000 A.D., yet historians to this day speak of ”Hungarian tribes” as late as 1780!

And ”Turanians?” In the pseudo-scientific thinking of the time, it was believed there was an "Indo-German Race," that is the whites, or Caucasian, which was supposed to include the Germanic, the Romance and the Slavic-speaking peoples, the "Turanian" race, which was supposed to be "yellow," or Mongoloid, and was seen as including the Mongols and Japanese proper, as well as the Turks, Hungarians, and Finns, and there were the so-called "savage races" which referred to the blacks. Needless to say, this was a neat way of cutting the Hungarians (and the Turks) out of the "civilised white race”.

It should be added that the term “Mongoloid” at the time referred to someone with Down’s Syndrome, and was hardly a compliment. Further, the idea was advanced that “white” peoples like the Rumanians and Slavs should not live under “yellow barbarians” like the Hungarians.

This race-minded attitude, combined with ignorance and arrogance on the part of the Allied Powers, led to the failure of their postwar model. Instead of creating a world "safe for democracy," they created an unstable Europe that was "safe" first for Hitler and then for Stalin. The road to hell seems be paved indeed with both good intentions and hatred, like that of the French leader.

Tragically, ethnic Hungarians are still baited by majority populations in places like Rumania as being: “Savage barbarians who should go back to Asia, where you belong.” One wonders what hearing this from a teacher does to the development of a child.


2015. jún. 21. 09:36
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
Röviden tömören a turáni mesék veszélyeiről itt olvashattok: www.kitekinto.blog.com
2015. jún. 21. 10:44
 2/55 anonim ***** válasza:
72%

Nem mese és nem is kártékony. A turanizmus nyelvészeti alapja az urál-altáji nyelvcsalád, amely akkor még elfogadottabb volt, de egyébként ma is van egy közös, ún. "nosztratikus" alapszókincs az uráli, altaji és indo-európai nyelvek között. Kulturális alapja az eurázsiai népek jelentős részének lovas nomád múltja, valamint a népművészeti és népzenei párhuzamok. Európának és Ázsiának inkább közeledni kellene egymáshoz, nem távolodni. Trianon is csak egy hatalmi eszköz volt arra, hogy Európa népeit egymástól mesterségesen eltávolítsák, gyűlöletet keltve egymás iránt.


"Lényege hogy ezzel a magyarság kiiratkozott a korabeli Európai fehér kultúrnépek köréből, és primitív fél-mongoloid turko-tatár kevercs népként elnyomta a civilizált fehérember szerbeket románokat."

Nem vagy előítéletes, egy cseppet sem. Az ilyen mondatokból látszik, hogy nem a turanistákkal van baj, hanem a magadfajta európasovinisztákkal. Nem attól lesz valaki civilizált, hogy "fehérember". A románok meg a 19. század végén finoman szólva is kevésbé voltak civilizáltak, mint pl. a törökök. Ha egyes európai népek nem néznének le mindenkit, akiknek eltérő a kultúrája (de attól még nem rosszabb) sokkal boldogabb világban élnénk ma.

2015. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt turanizmus az I. világháború előtt kevésbé volt elterjedt, csak Trianon kezdett egyre szélesebb tömegeket magához vonzani, ill. a politikai életre hatást gyakorolni.

Másrészt akkoriban még Nyugat-Európában is hasonló szintű eredetmondák terjedtek, gondolj csak az indoárjákra és a többi hasonló történetre. Akkoriban ezzel nem lógtunk ki, szóval nem sok köze volt Trianonhoz ennek.

2015. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

Nem mese? Támogatja a magyar vagy külföldi modern nyelvtudósok (egyetemi professzorok) közül bárki is az Ural-Altáji meséket? Az 1960-as évek óta már elvetik a lehetőségét is. (nyilván bizonnyal mind globálisan "összeesküdtek" szerinted) Mik azok az Eurázsiai népek? Ez egy olyan buta kifejezés mint a "Sztyeppei népek". (Az eurázsiai sztyeppe Kóreától a Bécsi medencéig tart, és ukrajnát mai magyarország és szlovákia részeit, bulgáriát oláhországot is magába foglalja, minden ember aki ezen a területen él sztyeppei nép. Milyen népzenei párhuzamokról beszélsz, a törökös hatásról mely az Oszmán hódítás után bármelyik balkáni népnél könnyedén kimutatható, és bizonyított is? A legrégibb középkori és kora-újkori időkből származó kódekszekben fennmaradt dalok és zenék viszont teljesen közép-Európai népekre jellemző dallamok.


A civilizált szó a latin civis civilis szóból származik, fix, azaz letelepedett városokkal falvakkal rendelkező népeket jelent, ennek ellentettjeként használják a nomádok v. nomád népek kifejezést.

2015. jún. 21. 13:11
 5/55 anonim ***** válasza:
80%
Örülök, hogy látatlanban tisztában vagy a nyelvi képességeimmel, de kb. igazad van, mert nem olvastam el a szöveget. Viszont látom, hogy nem mások véleménye érdekel, hanem, hogy szajkózhasd a sajátod. Jó szórakozást az egóddal. Bye.
2015. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

"Nem mese? Támogatja a magyar vagy külföldi modern nyelvtudósok (egyetemi professzorok) közül bárki is az Ural-Altáji meséket?"

Az eurázsiai és a nosztratikus alapszókincs megléte (közös eredetű szavak az uráli, altaji és indo-európai nyelvcsaládban) tudományos tény, nem pedig mese. [link]

Bárki ellenőrizheti, hogy melyek ezek a szavak, van egy komplex adatbázis. Az uráli nyelvekből kiindulva vissza tudsz menni az eurázsiai vagy a nosztratikus alapszóincsig. Urál-altaji kategória külön nincs itt sem, de ha zavar, hogy az indo-európait is beleveszi, akkor azt ne nézd meg. Szabályos hangmegfeleléseket is fogsz találni. Itt tudsz tájékozódni ezzel kapcsoaltban. [link]


"Mik azok az Eurázsiai népek? Ez egy olyan buta kifejezés mint a "Sztyeppei népek"."

A népek neve kis betűkkel írandó. Egyébként eurázsiai népeknek nevezünk bármely Eurázsiában élő népcsoportot a spanyoloktól a dánokon át a japánokig. Akiknek ma már a kultúrája is egyre hasonlóbbá válik.


"Milyen népzenei párhuzamokról beszélsz?"

Pl. pentaton? Olvasnivaló: [link]

És ezek már az oszmán hódítások előtt is megvoltak.


"A civilizált szó a latin civis civilis szóból származik, fix, azaz letelepedett városokkal falvakkal rendelkező népeket jelent, ennek ellentettjeként használják a nomádok v. nomád népek kifejezést."

Igen. És a civilizált azt jelenti, hogy "polgárosodott", nem pedig azt, hogy fejlett. A nomád népek kultúrája bár más jellegű volt, de semmivel sem volt fejletlenebb az európai kultúránál. Ezt az értelmet utólag magyarázták bele a kifejezésbe. De ha a gőgös lenézés helyett utánaolvasnál, neked sem lenne nehéz rájönni.

2015. jún. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Elvesztetted a vitát.


1.Mindenki tudja hogy az összes nagy nyelvcsalád ami Európában és Ázsiában valaha megjelent valószínűleg közös őssel bírt (Nostratic elmélet).

Tehát nincs külön Ural-altáji nyelvcsalád a 60-as évek óta, se közelebbi nyelvrokonság a török népekkel.


2."Akiknek ma már a kultúrája is egyre hasonlóbbá válik." Ennyiből az afrikai is egyre hasonlóbb, mert az is Amerikanizálódik...


3. Pentaton nem Magyar Specifikum, Spanyolország, Skócia is pentaton zenei tradiciókkal rendelkezik, nyilván ettől lesznek rokonok. Fekete Afrikai népek szintén pentaton népzenével rendelkeznek, nyilván rokonok lesnek ettől, mi magyarok meg négerekké válunk a pentaton zene által? Furcsa logika.


4. Nyilván te hallottál ókori és középkori közép-ázsiai türk színjátszásról filozófusokról, festészetről szobrászatról, olimpiáról, könyvtárakról matematikáról, hatalmas építészetről is görög vagy római esetleg egyiptomi mértékben.... érdekes én nem igen hallottam. De teszerinted minden kultúra egyforma meg egyenlő is ahogy a 60-as évek neo-marxista és hippi mozgalmai magyarázták.


Loser

2015. jún. 21. 22:10
 8/55 anonim ***** válasza:
93%

Ne írj privát üzenetet, úgyis mindig itt fogok válaszolni.


"Elvesztetted a vitát." Én nem így gondolom. Te viszont egyre inkább bizonyítod, hogy csak egy provokátor vagy, akinek egyetlen célja, hogy a saját vélt igazát másokra erőltesse.


"Mindenki tudja, hogy az összes nagy nyelvcsalád ami Európában és Ázsiában valaha megjelent valószínűleg közös őssel bírt (Nostratic elmélet)."

Nekem eddig úgy tűnt, hogy te nem tudod. De akkor örülök, ha mégis. A nostratic elméleten belül az urali és altaji nyelvcsalád viszonylag közel áll egymáshoz (ezt bizonyítják pl. a személyes névmások közötti szabályos hangmegfelelések, amelyek a nosztratikus nyelvre már nem érvényesek). Az, hogy ezt külön családnak tekintjük-e, teljesen szubjektív döntés. Véleménem szerint úgy kellene. De ha az eurázsiait vagy a nosztratikusat is lehet makrocsaládfnak tekinteni, illetve az urálit és az altajit is külön családoknak, akkor a köztes kategóriákat is családokba oszthatjuk. Olyan ez, mint a növény- és állatrendszertan. És ott is testszőleges számú kategóriát vezethetünk be. És ott is van a család és a törzs között pl. rend is. Elég baj, hogy a nyelvek kategorizálása közel sem olyan fejlett és jól struktúrált, mint a biológiai rendszertan.


"Tehát nincs külön Ural-altáji nyelvcsalád a 60-as évek óta, se közelebbi nyelvrokonság a török népekkel." Ez azért van így, mert valaki hasraütésszerűen úgy döntöttt. De logikailag nem volt igaza. Az a baj, hogy az eurázsiai alapszókincsen kívül az ún. uráli népekkel is alig van közös szókincsünk (a szokásosan felsorolt példák nagy része nem korlátozódik az uráli nyelvekre, hanem az altajiban, esetleg még más nyelvcsaládokban is jelen van). Ami ezen felül van, az könnyen lehet jövevényszó is (bár nem feltétlenül az). Viszont a törökkel is van jócskán ezen felül is (jóval több, mint az uráli nyelvekkel), az sem feltétlenül mind jövevényszó, bár egy része valószínűleg az.


"Ennyiből az afrikai is egyre hasonlóbb, mert az is Amerikanizálódik..." Ez így van. Amerika meg europizálódott. De egyre inkább terjed a távol-keleti kultúra is (animék és rajongóik). Továbbá számos országban jellemző a hagyományőrző kultúra (amerikai indián hagyományőrzők, magyar hagyományőrző táborok (nomád sátrak, lovas íjászat). Már a mongol nomádoknak is van gépjárművük, mobiltelefonjuk és modern gyógyszereik, de ettől eltekintve ugyanúgy élnek, mint 1 évezreddel ezelőtt. A kultúrák közötti különbségek megőrzése nem feltétlenül jelent sem fejletlenséget, sem a modern találmányok elutasítását. És én nagyon örülök annak, hogy a világ kulturálisan sokszínű, nem csak az európai kultúra létezik.


"3. Pentaton nem Magyar Specifikum" Ahhoz képest a (nyelvi alapon) legközelebbi rokonainknak tartott finnugor népeknél mégsem jellemző a pentaton. Az általad felsorolt népekre meg igen. Ennek okait vizsgálni kell.


4. Az ősi civilizációk mind Ázsiából (esetleg Afrika és Ázsia határáról) erednek. Az ún. "civilizált" európai kultúra ezeket minimum ezer évvel lemaradva követte. Gondolom hallottál már a folyamvölgyi civilizációkról, hány volt közöttük európai? Amúgy se hasonlítsuk össze a városias kultúrát a nomád kultúrával. Miért kellene színészeknek, szobrászoknak, festőknek stb. lenniük a nomád kultúrában? Mert te azt mondod? Nekik is volt attól még fejlett népművészetük (pl. aranyművesség). Megkockáztatom, hogy az orvosi és higiénés ismereteik is messze meghaladták az akkori európáét.


„De teszerinted minden kultúra egyforma meg egyenlő is ahogy a 60-as évek neo-marxista és hippi mozgalmai magyarázták.” Egyáltalán nem ezt mondtam. A kettő és és föld, de attól még lehet mindkettő magasan fejlett. De attól, hogy egy kultúra polgárosodott és városias, még nem feltétlenül lesz fejelett.”


„Loser” Köszi, hogy aláírtad, de nem kellett volna :) Bár felül meg más név szerepl, mint ahogy most aláírtad. Furcsa logika.

2015. jún. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Még mindig nem támogatják az Ural-Altáji meséket a nyelvész tudósok, és ez még akkor sem változik ha ordítva fejezed ki laikus nemtetszésedet :)

Ezekkel a hangmegfelelésekkel és laikus nem tudományos módszerekkel akár a német és az ausztrál őslakók nyelvét is lehet rokonítani. Az 1960as évek óta vége ennek, bárhogy is fáj.


A Magyar szavak 80%-a uráli eredetű. A török jövevényszavakat még az iráni (indoeurópai) és szláv szavak aránya is megelőzi. A balkáni népeknél és a románoknál a török szavak aránya tényleg hihetetlenül magas volt a nyelvújításukig, ahol kipurgálták a türk szavakat szótárukból. Mégsem nevezzük ezeket török nyelveknek (se a Románt se a Szerbet, se a Bolgárt... )



""3. Pentaton nem Magyar Specifikum" Ahhoz képest a (nyelvi alapon) legközelebbi rokonainknak tartott finnugor népeknél mégsem jellemző a pentaton. Az általad felsorolt népekre meg igen. Ennek okait vizsgálni kell. "


Nem kell vizsgálni, hiszen néprokonságra nem utalhat. Néprokonság származás, azaz genetika. NYelvrokonság = 2 nyelv közös őse. Nincs zenei "rokonság". Én nem leszek attól Angol hogy angol rock zenét hallgatok (pedig a rock az pentaton).



4. Az ősi civilizációk mind Ázsiából (esetleg Afrika és Ázsia határáról) erednek. Az ún. "civilizált" európai kultúra ezeket minimum ezer évvel lemaradva követte. Gondolom hallottál már a folyamvölgyi civilizációkról, hány volt közöttük európai? Amúgy se hasonlítsuk össze a városias kultúrát a nomád kultúrával. Miért kellene színészeknek, szobrászoknak, festőknek stb. lenniük a nomád kultúrában? Mert te azt mondod? Nekik is volt attól még fejlett népművészetük (pl. aranyművesség). Megkockáztatom, hogy az orvosi és higiénés ismereteik is messze meghaladták az akkori európáét.



Ez megint nem érv: (mivel mindenki Afrikából érkezett, ott van a mai élő ember ősének legrégebbi kultúrája, mégis majmokként tekint rájuk a legtöbb ember. )



"De attól, hogy egy kultúra polgárosodott és városias, még nem feltétlenül lesz fejelett.”


Ez az 1960-as évek neomarxista és hippi irányzatainak hatása. "Minden kutúra egyenlő, csak más"


Te nem tanultál politológiát szociológiát közgazdaságtant kedves egyszerű proletár (szakmunkás-tahó és szakközepes) barátom. Mi lesz a következő "értelmes" gondolatod? Valami ilyesmi: "A gépkocsi nem fejlettebb közlekedési eszköz a kerékpártól, és utálom is mivel nekem csak egy kerékpárra futja."

2015. jún. 22. 09:08
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

„Még mindig nem támogatják az Ural-Altáji meséket a nyelvész tudósok, és ez még akkor sem változik ha ordítva fejezed ki laikus nemtetszésedet :) „

Most döntsük el, hogy a nyelvészek vagy a tudósok? Amúgy nem szokásom ordítani, szép halkan, tudományos érvekkel szoktam érvelni. Nem vagyok egyébként laikus. Tudósnak sem mondanám magam, mivel szerintem elég beképzelt kifejezés. Inkább kutatónak (egyébként: tudós = a már meghalt kutató). Az igazság pedig nem attól függ, hogy kik, hányan, és milyen hangosan mondják. Vagy helytálló egy érvelés, vagy nem. És soha senki egyetlen észérvet sem tudott felhozni az ellen, hogy miért ne lehetne támogatni az elképzelést (te sem). Azt írtad, hogy a nosztratikus makrocsaládot „mindenki ismeri, mindenki elfogadja”. Így a 2 nyelvcsalád közös eredetét te sem vitatod (nehéz is lenne egyébként). Innentől kezdve úgy és annyi részre osztjuk, ahányra akarjuk. És a személyes névmások a 2 nyelvcsaládban egyértelműen rokoníthatók (szabályos hangmegfelelésekkel), a többi nosztratikus makrocsaládba tartozó nyelvcsaláddal viszont nem. Emiatt indokolt a 2 családot betenni egy közös részhalmazba. Nem értem, miért jössz folyton a ’60-as évekkel, mivel az eredeti kérdésed a 20. század elejére vonatkozott, amikor ez a nézet még széles körben elfogadott volt. De azóta sem dőlt meg, csak valamiért divat lett nem foglalkozni vele (de senki sem tudta eddig értelmesen megindokolni, hogy mi lenne vele a baj). A nyelvészek egyébként elég furcsán gondolkodnak.


„Ezekkel a hangmegfelelésekkel és laikus nem tudományos módszerekkel akár a német és az ausztrál őslakók nyelvét is lehet rokonítani. Az 1960as évek óta vége ennek, bárhogy is fáj.”

A nyelvészet hivatalosan elfogadott módszereivel is lehet. Mivel az eredmény nem ellenőrizhető. És ez bizonyítja, hogy rossz a módszertan, bárhogy is fáj. Jobb híján nyilván alkalmazzuk, de ismerni kell a korlátait, és az ésszerűség határain belül kell maradni. Egy kis olvasnivaló: [link]


„A Magyar szavak 80%-a uráli eredetű. A török jövevényszavakat még az iráni (indoeurópai) és szláv szavak aránya is megelőzi.”

Elég bátor vagy a számokal, de nem támasztod alá semmivel. Ezt a mondatot már sokszor láttam (pl. nyest.hu-n vagy itt is), akkor szokták felhozni, amikor végképp kifogynak az érvekből. De soha senki nem tudott rá hiteles forrást mutatni (az, hogy X.Y. híres nyelvtudós azt mondta, nem jelent semmit). Kéne az eredeti cikk vagy a tnaulmány, módszertannal együtt. De már a számadat mutatja, hogy ha létezik is ilyen tanulmány, tudományos szempontból értéktelen. Először is: ha azt mondjuk, uráli eredetű, azzal feltételezzük a nyelvfejlődés adott korszakait. Ekkor viszont különbséget kellene tenni nosztratikus eredetű szavak (ezek nem uráliak, mert annál ősibbek), uráli eredetű szavak, finnugor eredetű szavak, ugor eredetű szavak (ezek pedig azért nem uráliak, mivel az urális kornál későbbiek), stb. Ezt a fajta mesterkélt korszakokra való beosztást amúgy nagyon rossznak tartom, de ha már valaki leír egy ilyen számot, neki így kéne felsorolnia. A 80% még akkor is túlzás, ha pusztán urálival rokonítható szavakról beszélne. És abban teljesen korrekt, hogy benne van a nosztratikus is. Viszont akkor meg kell nézni, hogy mennyi rokonítható pl. az altaji nyelvekkel (és abba is bele kell venni a nosztratikust is). Erről még lenne is értelme beszélni, eredetről nem (mivel a szavak eredete csak feltételezés lehet). De ha csak erről beszélnénk, akkor sem jönne ki 40%-nál magasabb szám (még akkor sem, ha a kétes etimológiákat is beleszámolnánk). A valóság az, hogy ami az uráli szavakkal rokon, az általában nosztratikus. Olyan szó pedig, amely csak az uráli nyelvekkel közös, de más nosztratikus nyelvekkel nem, igen kevés van. Török is jóval több van annál. De ez sem bizonyít semmit, mert valójában az alapszókincs a mérvadó. Azzal meg az a baj, hogy nincs objektív definíció rá. Amit ma használunk (alapszókincs = az ami uráli), az inkább nevetséges. A Swadesh-lista már jó lenne kiindulópontnak, de ott megint azt kapnánk, hogy kb. 30%-az uráli, 30%-a az altaji nyelvekkel rokonítható (de mindkettő nagy része nosztratikus). Ez alapján egyáltalán nem egyértelmű, hogy a magyart az uráli és nem az altaji nyelvcsaládba kell sorolni (a számnevek és a tárgyas ragozás pedig önmagában szintén nem jelent semmit). Csupán konszenzusos alapon sorolják oda. A szlávval rokonítható szavak egy része valójában török vagy magyar eredetű szó, amelyet a szlávok átvettek. De valamiért legtöbbször a nyelvészek nem is feltételezik azt, hogy az átvétel iránya fordított is lehetett. Ekkor szokták azt mondani, hogy nyilvánvalóan szláv eredetű a szó, mert pl. az oroszban és a szerbben is megvan. De az még semmit sem bizonyít.


„Nem kell vizsgálni, hiszen néprokonságra nem utalhat. Néprokonság származás, azaz genetika. NYelvrokonság = 2 nyelv közös őse. Nincs zenei "rokonság". Én nem leszek attól Angol hogy angol rock zenét hallgatok (pedig a rock az pentaton).”

Nincs olyan, hogy néprokonság, mivel a népek genetikája nem egységes. Genetikai rokonság van adott embercsoportok (nem népek, főleg nem nemzetek) között. De van zenei rokonság is. A kulturális rokonság része.


„Ez megint nem érv: (mivel mindenki Afrikából érkezett, ott van a mai élő ember ősének legrégebbi kultúrája, mégis majmokként tekint rájuk a legtöbb ember. ) „

Ha ezt tényleg így gondolod, az kizárólag téged minősít. Amúgy olvass már vissza, hogy én eddig is azt mondtam, hogy minden kultúrát tisztelni kell, az afrikait is.


„Ez az 1960-as évek neomarxista és hippi irányzatainak hatása.”

Nem. Egyszerűen ezt akarod belemagyarázni.


„Te nem tanultál politológiát szociológiát közgazdaságtant kedves egyszerű proletár (szakmunkás-tahó és szakközepes) barátom. Mi lesz a következő "értelmes" gondolatod? „

Fogalmad sem lehet arról, hogy én miket tanultam. Többek közt van némi elképzelésem arról, hogy hogy kell kinéznie egy tudományos cikknek, amely elég magas színvonalú ahhoz, hogy jó impaktfaktoros nemzetközi folyóiratban megjelenjen. Magam is nem egyet írtam. Emellett tanítok az egytemen is. Dolgoztam az MTA-nak is. Nem mintha rád tartozna. A személyeskedés egyébként sem fogja növelni az érveid súlyát. De ha visszaolvasol, látni fogd, hogy kettőnk közül ki az, aki érveket hozott fel, és ki az, aki csak személyeskedett, lenézően írt mindenkiről, aki nem a szerinte felsőbbrendű kultúrát képviseli, miközben semmilyen komoly érvet nem hozott fel az igaza mellett. Amúgy gondolom, hogy te elvégezted a politológiát, szociológiát és a közgazdaságtant is. És mellette profi vagy nyelvészetből, zenéből is. Ez így a 17-20 éves kor körül nyilván nem lehetett kis teljesítmény. Gratuálok :)

2015. jún. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!