Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha irodalomból vagy történelem...

Ha irodalomból vagy történelemből van lehetőségem doktorálni, azon belül bármily szűk témakört választhatok?

Figyelt kérdés

Az MA-t már kipécéztem, tervezem a PhD-t is. A kérdésem az volna, hogy irodalom- és kultúratudomány mesterképzés után mennyire konkrétan határozhatom meg, hogy miből doktorálok, például mondhatom azt, hogy kifejezetten Batsányi János költészete vagy Ady Endre publicisztikája érdekel, vagy ennyire azért nem lehet leszűkíteni a kört? Egy csomag = egy korszak több emberrel? Miképp működik ez pontosan?


ELTE BTK-n végzek mellesleg, de ez mindegy, mert arra is kíváncsi vagyok, hogy általánosan hogy van.



2016. jan. 2. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Igen, lehet. De elárulom, hogy ez, hogy "Batsányi János költészete" vagy "Ady publicisztikája" - ezek egyáltalán nem speciális dolgok, hanem nagyon is tág témák.


A lényeg az, hogy tudsz-e valami újat mondani, valami új szempontból közelíteni ezekhez a kérdésekhez. Akár Jókai Mór prózájáról is írhatsz, ha azt teljesen új, posztmodern megközelítésben mutatod be (lásd pl. a legújabb olvasatait, a pl. románcos Jókai-olvasatot).


Tehát nem az a lényeg, hogy milyen apró szeletét vizsgálod egy kérdésnek, hanem az, hogy mennyire tudsz újat mondani, a meglévő ismereteid, kutatásaid alapján egy kérdéshez újszerűen nyúlni vagy új kérdéseket feltenni, más megvilágításba helyezni valamit stb.

2016. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, annyit helyesbítenék, hogy nem a doktori disszertáció lehetséges témáira kérdeztem rá, hanem hogy egyáltalán milyen doktori programok indulnak. De erről közben találtam konkrét listát.
2016. jan. 3. 20:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Neved elé került azóta az előtag? :)
2021. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a lista elerheto meg? Megneznem, erdekel. Linkeled?
2021. aug. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!