Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetetek melyiket válassz...

Egyfiú12 kérdése:

Szerintetetek melyiket válasszam pszichológia vagy művészettörténet?

Figyelt kérdés

Mind a kettő nagyon érdekel és emelt töri érettségi a felvételi mindenkettőre.Szerintetek melyiket válasszam?Esetleg a lányok melyik szakmát tartják férfiasabbnak,vonzóbbnak?


17/F



2016. jan. 10. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Pszichológiával még lehetsz munkaképes. Művtörivel mit fogsz elérni?


Komolyan! Lehet, hogy te szereted, de miért tanulod? Állást akarsz, szakmát akarsz magadnak? Azt miért csinálod? Talán fizetést akarsz kapni? Akkor nézd meg, hogy mennyit fizet az egyik és a másik és azt is vedd bele a pakliba.

Ha neked megéri a hobbidat csinálni fele annyi pénzért?

2016. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Művészettörténethez nagyon-nagyon sok s3gg kell, nagyon sokat kell tanulni. (Orvoshoz vagy jogászhoz mérhető információmennyiség.)

Pszichológiával jobban jársz anyagilag, művészettörténészként alig tudsz elhelyezkedni, pszichológusként pedig magánpraxisod is lehet.

"Csajozás" szempontjából is a pszichológiával jársz jobban. (Az más kérdés, hogy jellemzően lelki sérült nőket fogsz bevonzani, a magánéletben is.)

2016. jan. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Ha az alapján akarsz hivatást választani, hogy a lányok szerint melyik vonzóbb és férfiasabb, akkor maradj távol a felsőoktatástól és tanulj ki egy férfias szakmát. Amúgy a pszichológia szakon kb. negyedannyi fiú van, mint lány, úgyhogy nem nevezhető férfias szakmának, persze attól még nem lesz senki férfiatlan, ha ezt tanulja.


Annyira hú de jó lehetőségek nincsenek vele, de ha motivált vagy, és van hivatástudatod, boldogulhatsz pszichológusként. Művészettörivel nem tudom, lehet-e kezdeni bármit is.

2016. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Pszichológia

20/N

2016. jan. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
"a pszichológia szakon kb. negyedannyi fiú van, mint lány" - és szerinted ez hátrány? :)
2016. jan. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy hátrány, de ha a kérdező az alapján akar dönteni, mi számít férfias szakmának, akkor nem árt, ha ilyeneket is tud. Hogy ő ebből azt szűri le, hogy akkor erre a szakra lehet csajozni menni, vagy hogy ez férfiatlan szakma stb. (ami nyilván nem igaz), az már az ő dolga.
2016. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ezt neked kell eldöntened. Szerintem, ha van elég kitartásod, a művészettörténelem nagyon érdekes lesz, rengeteg mindenben segít majd.

Én imádom, sokáig művészettörténész szerettem volna lenni, de a családom lebeszélt, és amúgy sem egy jól fizetett állás, sok kapcsolat kell hozzá. :(

2016. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

mindig az a fránya pénz-mondom én az a fáradt Lelkész

lelkembe vájsz hol dúl ez a csata-Kenny weisz zöreje túlharsoghat

óké nem óbégatok tovább kinek a pap kinek a papné-hozzátok a reverendát

az a sok hang az LLELKI GYÖTRELEM-szívből írt lelki fohász dicsőség lehet

pál apostol most sarkantyúzza a lovat(húha)-míg mesterünk a Messiás koldusként kutat a múltban (szomj szeretet gyötrődés eleget)

dús torokkal tűrve a kort töltöd teli(poharakat-dehogy!)tereket

2020. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a tereket jav.
2020. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tipikus annak az esete a lány kiválaszt egy papír de a lány szülei eltajoljak eliranyitjak az eredeti álláspontról nézőpontból döntésről és végülis nem a lány kívánsága döntése valósul meg a szeretett felek szétválnak ...
2020. aug. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!