Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a valószínűsége annak,...

Mi a valószínűsége annak, hogy Mátyás király orvgyilkosság áldozata lett? És vajon ha így történt ki ölhette meg?

Figyelt kérdés

Mennyire valószínű, hogy Beatrix mérgezte meg? Nem lehet hogy ezt csak azért mondták, mert sokan utálják a külföldieket? És Beatrix ráadásul nagyon szép is volt, sokan ezért is utálhatták és ez egy jó elterelés is volt esetleg arról hogy a Cilleiek keze volt esetleg a dologban.

Amit a volt rendőrszóvivő nyilatkozott (ha ismeritek a könyvét, én csak egy interjút láttam), az nekem egy kicsit sántít, persze attól még lehet igaz. Ha meg akarta volna mérgezni Beatrix Mátyást, már hamarabb is megtehette volna és végül is személyes haszna nem lett a dologból. Az pedig, hogy Mátyás magával vitte Bécsbe nem épp azt mutatja, hogy nagyon szerették egymást?

Meg hát fügét egészben ürömfőzetbe áztatni, én nem hiszem, hogy az úgy magába szívna bármit is. Ettem friss fügét és annak vastag a héja és talán még viaszos is. Maximum porcukorszerű ciánnal lehetne így megmérgezni, de nem ürömmel.



2016. jan. 31. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

*orgyilkos


Találgatni lehet, de mivel nem lehet bizonyítani, teljesen felesleges.

2016. febr. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Arról, hogy ki mérgeztethette meg, sokat lehet találgatni, mert rengeteg ellensége volt kül- és belföldön egyaránt. Az uralkodása végére már a nemesség nagyrészének a támogatását elvesztette. Beatrixszal pedig a házasságuk elég hamar megromlott. "Nagyon szerették egymást?" Az uralkodók politikai megfontolásokból házasodtak, nem szerelemből. Mátyás egyetlen szerelme (akiről tudunk), Edelpeck Borbála, Corvin János anyja volt, de őt nem vehette el a rangkülönbség miatt (egyszerű bécsi polgárlány volt).
2016. febr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezzel a kérdéssel K. Grandpierre Endre történész foglalkozott a Királygyilkosságok c. könyvében.

E könyvből több mindent megtudhatsz, de számolj azzal is, hogy a szerző nem minden esetben jelöl meg forrásokat.

Mindenesetre érdekes, továbbgondolásra ösztönző, amit leír.

2016. febr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!