Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi szlávok vagyunk, miért nem...

Mi szlávok vagyunk, miért nem sorolnak minket oda?

Figyelt kérdés
Nyelvileg finnugorok vagyunk,de genetikailag szlávok.

2016. febr. 27. 17:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim válasza:
80%

Azért, mert a magyarok nem szlávok genetikailag.


Itt egy géntérkép:

[link]

2016. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem vagyok szlávok.
2016. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
18%

Kulturálisan, genetikailag szlávok vagyunk. Vallásilag -legalábbis a magyar katolikusok és ortodoxok- is szlávok vagyunk. Nyelvben részben vagyunk szlávok, nagyon sok mezőgazdasággal és háztartással kapcsolatos szavunk szláv nyelvből származik.


Én azt mondom szlávnak kellene vallanunk magunkat, a Civilization nevű számítógépes játék például a szláv kulturák közé sorolja a magyart.

2016. febr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim válasza:
78%

Ti lehet

Mi nem

2016. febr. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
82%
Szláv kultúrkörhöz sehogyan sem tartozunk , finnekhez sem . Gazdagodott a szókincsünk másoktól és az övék is mitőlünk . Ennyi .
2016. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
21%
Hát szerintem szlávok a magyarok én is annak tartom magam mivel tóth felmenőim vannak ezt tudom meg szlovák rokonok meg szőkés barna haj kék szem szóval tuti szláv vagyok. Meg úgy ha végigmész az utcán akkor is olyan mint a szláv országokban. Ha nem beszélnek az emberek és végigmész egy lengyel kisvárosban akkor az lehetne magyar kisváros.
2016. febr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
85%

A magyar nyelv nem szláv nyelv, akkor sem, ha van sok szláv eredetű szavunk. Ez tény, nem szorul bizonyításra.


Kulturálisan sem vagyunk szlávok, nem kell bizonygatni, ez egyszerűen nem igaz.


Származásilag már sok közünk lehet a szlávokhoz, a gond csak az, hogy a nemzettudat csak részben a származásból következik, sokkal inkább a nyelvből, kultúránkból - ami pedig nem szláv. Pl. nekem van osztrák felmenőm is, de az égvilágon semmit nem érzek az osztrákok iránt, sőt, nem is nagyon kedvelem őket.


Arról nem is beszélve, hogy ha mi keveredtünk a szlávokkal, akkor ők is velünk, tehát ilyen alapon azt is mondhatnánk, pl. szlovákok sincsenek, hanem ők elszlávosodott magyarok, akik egy cseh nyelvjárást beszélnek.

2016. febr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
90%

"Civilization nevű számítógépes játék például a szláv kulturák közé sorolja a magyart"


Ez mindent visz, nincs mese, fejet kell hajtanunk a játék alkotóinak tudása előtt.

2016. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
Amúgy én szláv vagyok, anyám apja horvát volt, apám apja meg szerb. :) Nővérem férje vend,azaz szlovén.
2016. febr. 27. 18:04
 10/65 anonim ***** válasza:
25%
A szlávok jófejek, fontos nekik a család, jók a kajáik, még mindig van közösségi érzésük, nem mindenki a maga feje után megy, gazdag kultúrával rendelkeznek. Nem tudom sok magyarnak miért kelt ellenérzést az, hogy sokmindent átvettünk tőlük és valamilyen szinten az ő kultúrkörükbe tartozunk. A germán népek életstílusa például nekem sokkal negatívabb benyomást kelt.
2016. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!