Szerintetek jobb lenne, hogyha több szexmunkás-pszichológus lenne, aki képzett pszichológus, de intim kapcsolatot is létesít a pácienssel?

Figyelt kérdés

Tehát lennének olyan pszichológusok, akik a betegeikkel testi kapcsolatba is lépnének, beszélgetés közben meztelenül összebújnának és közösülnének.


Állítólag Amerikában meg Hollandiában vannak ilyen szexterapeuták, de nekik nincsen olyan kiterjedt végzettségük, mint egy valódi pszichológusnak.


Sok ember igényesebb prostituáltakat használ pszichológusnak, de megintcsak a prostitutáltnak nincs pszichológiai végzettsége.


Szerintetek jó lenne egy olyan munkakör létrehozása, ami kombinálja a két dolgot?



2016. márc. 1. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem...
2016. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
igen, ez jó ötlet
2016. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Mindenképpen!! Végre látnám értelmét pszichológushoz járni :)
2016. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én már jártam egy pszichológushoz, akivel nagyon jól kijöttünk, vonzónak és kedvesnek találtam, és arra gondoltam, hogy sokkal közvetlenebb és hatásosabb lenne a kezelés, jobban megértenénk egymást, ha szeretkeznénk.
2016. márc. 1. 19:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted ő is ezt gondolta?
2016. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy valódi pszichológus nagyon jól tudná, hogy ezzel akár többet is árthat, mint amennyit használ.
2016. márc. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én tudom, egy terápiás kapcsolatban előfordulhat, hogy a kliens vonzódni kezd a pszichológusához, esetleg úgy érzi, szerelmes, vagy pont ellenkezőleg, nagyon mérges is lehet rá.

Ezek a terápia bizonyos pontjain normális reakciók, ezzel kell dolgozni, de nem hiszem, hogy fizikai, szexuális úton, sokkal inkább érzelmi tekintetben. Szerintem káros lenne egy ilyen jellegű kapcsolatot fizikai síkra terelni, mert az más jellegű kapcsolatot feltételez, mint ami egy pszichológus és a kliense között van.

2016. márc. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olyan is van, aki nem szeretkezik, hanem meghatározott módon hozzáér a pácienshez.

Ugyan nem tudom, hogy ez miért működik, de használják ezt a módszert is.

2016. márc. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus szakmának nagyon megalapozott véleménye van az ilyesmiről, nem véletlen, hogy a szakmai etika nagyon szigorúan szabályozza az ilyesmit. A terápiás kapcsolat nagyon speciális dolog, amibe nem való kettős kapcsolat, nem való intimitás, főleg nem szex. Egyszerűen más funkciója van a pszichológusnak és más a szexpartnernek.
2016. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ez abszolút értelmetlen. Egy pszichológus nem azért van, hogy simogasson, hanem hogy gyógyítson. Nem a párod, hogy meghallgassa bajaidat és odabújjon, hogy nincsen semmj baj szivem. Az ő feladata, hogy valamilyen szinten segítsen megváltoztatni a gondolkodásod, ezáltal a problémadat megoldva.

SZERINTEM.

2016. márc. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!