Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Pszichológus vagy pszichiáter és miért?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb? Miben? Két különböző szakma a kettő.
2015. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Az egyik orvos, a másik bölcsész.

Az egyik írhat fel receptet, a másik javasolhat átgondolni valókat.

Az egyiknek nagyon kell érteni a tudományhoz, a másiknak nagyon kell érteni az emberekhez.


Melyik a jobb? Miben?

A pszichiáter tud adni orvosi igazolást. A pszichológus nem.

A pszichiátert az ORVOSI titoktartás köti, a pszichológust nem.


Én egyikben sem tudok megbízni, pedig szükség lenne rájuk.

2015. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ők is csak emberek. Jól teszed, hogy nem bízol bennük. Ráadásul fizetni is kell értük. Ha valakinek valami visszafordíthatatlan mentális betegsége van, akkor még megértem. De amúgy fölösleges elmenni hozzájuk.
2015. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nepg válasza:
Szerintem küldjük őket a ringbe, ott majd kiderül, melyik a jobb! Ez számomra egy érdekes kérdés volt!
2015. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Helyreigazítás a fentihez:


"Az egyiknek nagyon kell érteni a tudományhoz, a másiknak nagyon kell érteni az emberekhez."

Mind a kettő tudomány :-) csak az egyik orvostudomány, elsősorban a komoly, olykor fizikailag kimutatható elváltozásokkal járó pácienseket kezeli, a másik pedig bölcsészettudomány. A pszichológus is kap természettudományos képzést (ahogy a pszichiáter sem azonnal tűkkel döfköd), de nála nem az a hangsúlyos, hogy milyen gyógyszerrel milyen hatást lehet elérni - legfeljebb az, hogy felismerje, ha egy pácienst tovább kell utalni a pszichiáterhez, mert szükséges a gyógyszerezés.


"A pszichiátert az ORVOSI titoktartás köti, a pszichológust nem."

Mind a kettőnek van titoktartási kötelezettsége, az már teljesen mindegy, hogy ez orvosi vagy sem, ugyanazt jelenti.


De tényleg mást jelent a kettő. Első körben mindenképpen pszichológushoz menj, ő el fogja tudni mondani részletesebben a különbséget és ha szükséges, tovább utal egy pszichiáter kollégához. Nem neked kell internetről kitalálni, hogy ki ért mihez, ahogy a betegségeiddel sem egyből a szakorvoshoz mész, hanem a háziorvos utal be hozzá (aztán esetleg átküld egy másik szakorvos kollégához).

2015. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ugyan az az orvosi titoktartás és a pszichológusi titoktartás. Nem tudom honnan veszed, hogy az lenne. Bármi, ami arra utalhat!, hogy bűncselekményben vettem részt, vagy társadalomra veszélyes voltam, azt a pszichológus jelenti, a pszichiáter nem. De a lényeget jól leírtad, hogy a pszichiáter az idegrendszert a másik a pszichét kezeli.
2015. nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!