Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Amerika felfedezése előtt az...

Amerika felfedezése előtt az európai ember hogy volt képes élni dohány és kávé nélkül?

Figyelt kérdés
Kissé költői a kérdés, de tényleg érdekelne, hogy ma olyan szívesen hivatkoznak a függők a cigi és a kávé jótékony hatásaira, de ebből következik, hogy 1492 előtt az európaiak nem tudtak rendesen dolgozni reggeltől, mert nem volt kávéjuk, és stresszesek voltak, mert nem volt cigijük? Mi mást használtak helyette? Vagy ha nem használtak semmit, akkor talán a mai ember is tudna ezek nélkül élni?
2016. márc. 4. 11:32
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én például se nem kávézok, se nem cigizek, szóval nem túl nehéz elképzelni, hogy hogyan bírták ki.
2016. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én se élek egyikkel sem (teázok, de bármikor le tudnám tenni), és ezért írtam, hogy költői kérdés, pusztán a függők érvelését tartom lehetetlennek. Ahogy 1-2 kollégám az energiaitalhoz köti, hogy reggel fel tud kelni... erre azért nehéz mit mondani.
2016. márc. 4. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

A kávé nem onnan jön, a cigit nem tudom.

Tea is volt már egy idő után.

A bors és az erősebb fűszerek is kb. akkor terjedtek el, még messze Amerika előtt.

2016. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Te hogyan tudsz elni az M21-es galaxis egyik bolygojan elo fantasztikus hatasu afrodiziakum nelkul? Hiszen anelkul a szex csak egy ures ki-be huzogatas, semmi elmeny es elvezet nincs benne!
2016. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ahogy 1-2 kollégám az energiaitalhoz köti, hogy reggel fel tud kelni"


Természetesen koffein nélkül is fel lehet kelni, csak ha az ember hozzászokott, akkor valóban nehezebb nélküle. Nem feltétlenül fizikai függésről van szó, hanem inkább mentális függésről.

2016. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A kávé nem onnan jön, a cigit nem tudom." - Wow. Jól le akartalak ugatni, aztán megnéztem wikin, és kiderült, hogy igazad van...


[link]


A dohány, mint minden burgonyaféle, viszont valóban Amerikából jött.


Kérdező: a dohányos ismerőseidnek nyugodtan jelezheted, hogy a mai cigarettákban pár százalék dohány van, a nagyrésze újrahasznosított papír, vegyi anyagokkal átitatva.

2016. márc. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!