Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért kell az embernek aludnia?

Miért kell az embernek aludnia?

Figyelt kérdés
Én azért utálok embernek lenni, sőt, C alapú életformának, mert aludnia kell. Így sok időt tölt alvással pedig pl. fejlődhetne, szaporodhatna, vadászhatna, stb.
2016. ápr. 6. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem kötelező minden élőlénynek aludnia.

Valószínűleg az agy fejlettségével van kapcsolatban a kérdés.

Jobban éreznéd magad kétszer ekkora aggyal, vagy fele ilyen okosan?

2016. ápr. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De kötelező. Ami információs központtal rendelkezik.
2016. ápr. 6. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az agyad alvás közben dolgozza fel az aznapi eseményeket, a szervezeted regenerálódik, az izmaid pihennek. Elég fontos eleme a fejlődésnek, az agyad meg sem közelítené azt a jelenlegi hatásfokú működését, ha nem lenne néha "egy kis szünet" az állandó információáramlatok (a tested összes ingerének folyamatos feldolgozása) között.

Mellesleg minden földi élőlény szén alapú, nem csak az állatok. De még az állatok közül sem mind alszik, szivacsok például, férgek, egyes ízeltlábúak.

2016. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De azoknak nincs is agyuk.
2016. ápr. 6. 21:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol nagyon jo kerdes, hogy miert kell az agynak az alvas. Elmeletek vannak ra, de nem tudom hogy mostanaban barki tett-e le komoly bizonyitekot barmelyik mellett is.

Amit biztosan lehet tudni, hogy az agy nem pihen alvas kozben, ellenkezoleg, nagyon aktiv. Egy csomo mindent csinal amirol tudjuk hogy biztosan csinalja es biztosan akkor csinalja, de nem tudom hogy ezek kozul melyik az ok, es melyik a kovetkezmeny. Nekem nagyon ugy tunik, hogy valami olyasmit is csinal, ami mellett nem tudja ellatni a tobbi feladatait, ezert kell voltakepp kiszolgaltatva hevernunk eletunk 1/3 reszeben. Az izompiheneshez joval kevesebb ido is eleg, es meg csak aludni se kell hozza.

De hogy mi az a fontos tevekenyseg, pusztan az emlekek pakolaszasa-e vagy valami mas, es barmi is ez, miert nem lehet ebrenlet mellett megoldani, azt nem tudom. Erdekes modon az alvasciklus atalakitasaval lecsokkentheto a netto napi alvasigeny. Elvileg at lehet terni Dymaxion alvasra, ami napi 4x kb 1 ora, es pont olyan eleg, mint az 1x8.

[link]

Az alvasmegvonasba amugy eleg jol bele lehet halni, leginkabb szivroham utjan. (A sziv kozvetlen agyi vezerles alatt all…)

2016. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz hogy a dúcidegrendszernek és a garatideggyűrűnek megvannak a maga fizikai korlátai, nyilván sosem fog felérni egy gerincesével, de azért az ízeltlábúaknak (főleg a rovaroknak) a maguk szintjén elég fejlett agyuk van.
2016. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem az érdekelne, hogy a szemnek mi köze van az alváshoz?
2016. ápr. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!