Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen filozófiai műveket...

Milyen filozófiai műveket ajánlanátok annak az embernek, aki érdeklődik iránta, de még csak kezdő?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 23:42
 1/8 anonim válasza:
Szókratész, Platón, Arisztotelész hármast mindenképpen ajánlanám. Sok művük és bölcsességük megtalálható az interneten.
2015. nov. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lukács Györgyről sokat hallottam, de vajon mennyire könnyen értelmezhetőek az ő művei? Schopenhauert már olvastam, az Önálló gondolkodás című művét, ami tetszett is. Elias Canetti mennyire tekinthető filozófusnak?
2015. nov. 10. 23:52
 3/8 anonim válasza:
Azért írtam azt a három nevet, mert nagyon sok későbbi filozófus, az ő tanaikra, gondolataikra építette a sajátját. A filozófia oktatást is általában az ókori görög filozófusokkal kezdik. Könnyen értelmezhető, héha egy-egy idézet is önmagában fölér egy tanulmánnyal. pl.: "Egy valamit tudok biztosan, hogy semmit sem tudok." Szókratész.
2015. nov. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Platón (Szókratész nem írt, Platón írta le a tanításait) És Hegelt - elképesztően gyönyörű! A logika tudománya - lehet elsőnek.
2015. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Platón jelenti az alapokat, sokak szerint a filozófia tudománya Platón tanításainak magyarázata. A másik "kulcsfigura", akitől érdemes kiindulni az Descartes, majd Kant.
2015. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 herfer válasza:

Én elsőnek " a filozófia rövid története" c könyvet olvasnám el.


Nagyon fontos filozofus Kant.

2015. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 San Bernardo ***** válasza:

Fentiek mellett (mert a filozófia önmagában is viták kérdése), Kant az egyik legnehezebb, nagyon jó, de semmiképpen ne vele kezdd el.

Én (ha tényleg kezdő vagy) először egy filozófia TÖRTÉNETI összfoglalót ajánlanék. Ott valami vagy valaki meg fogja ragadni a figyelmedet, arra csapjál le, ha még nem is érted először. (Azért ne Kantra.)

Utána Arisztotelész feltétlenül, Platón, de élvezetes lehet Marcus Aurelius vagy Descartes is.

2015. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy gondolom - illetve tapasztalat - hogy érdemes az alapoktól kezdeni, mivel ha ez hiányzik, akkor a későbbiek folyamán nehezebben látod meg az egyes filozófiai művek között lévő összefüggéseket, valamint az azokban tárgyalt problémák megértéséhez szintén elengedhetetlen a filozófiatörténetben való jártasság. Tehát érdemes a preszókratikus filozófusokkal kezdeni. Az igaz, hogy csak töredékek maradtak fent, de léteznek nagyon jó értelmezések. Egyetértek az előttem szólóval, Kant valóban nehéz, A tiszta ész kritikája mellesleg véleményem szerint az előzmények nélkül nem értelmezhető. Kant tényleg fontos, de ugyanúgy fontos filozófus Hegel, Nietzsche, Heidegger (minden korszaknak vannak nagy filozófusai).
2015. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!