Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyire objektív, egzakt...

Mennyire objektív, egzakt tudomány a pszichológia?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire egzakt az emberi agy és lélek működése.
2016. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Volt már a kérdés.
2016. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Wadmalac ***** válasza:
64%

Mennyire objektíven tudod megadni egy tízes skálán, mennyire vagy kíváncsi a válaszra?

Na, pont ennyire.

2016. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Amennyire a kérdésed.
2016. ápr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
A szükséges pontossággal meg tudom adni, mennyire vagyok kíváncsi. És a pszichológia objektív, egzakt tudomány. Ha nem így lenne, nem lenne tudomány. A kérdés nem arra vonatkozott, mennyit tudunk belőle ahhoz képest, amit tudnunk lehetne.
2016. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A szükséges pontossággal meg tudom adni, mennyire vagyok kíváncsi. És a pszichológia objektív, egzakt tudomány."

tudok olyan feltételrendszert és definíciókat felállítani magamnak, amivel EZT el lehet mondani a filozófiáról is.

Meg a jégkorcsolya szabadgyakorlatról is.

Csak az ehhez szükséges feltételrendszer és definíciók SZUBJEKTÍVAK.

:)

2016. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

5-öst szerintem sérti a nem objektív, nem egzakt jelző.

Pedig ez nem pejoratív.

Az, hogy valami szubjektív és nem egzakt, nem jelenti, hogy haszontalan vagy hibás.

Egyszerűen csak a pszichológia szabályai, "törvényei" nem olyan általánosak és nem olyan reprodukálhatóak, nem olyan szilárdak és kivétel-mentesek, nem olyan konzisztensek, mint mondjuk a matematika és a fizika.

A biológia is pontosan ilyen.

Egyszerűen, mert a TÁRGYA sem konzisztens.

2016. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
abszolút objektív, a probléma nem ezzel van, hanem inkább azzal, h a magyarországi pszichológia sajnálatos módon meglehetősen kilóg a nyugati civilizált országokban művelt pszichológiai irányzatok megközelítéseinek sorából. jóformán magyar pszichológiáról kell beszélnünk nagyon sok jelenség kapcsán, és ez minimum aggasztó. oké, persze ez az elmaradottság következménye annak, hogy még a 80-as években se nézték túl jó szemmel e tudományterülettel való foglalkozást, de akkor is jó lenne ma már észhez térni, mert ez így nagyon gáz.
2016. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyire - ezt te is tudod.
2016. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A Tengerész ***** válasza:
Azt ugye tudod mi különbözteti meg a pszichiátriai beteget a pszichiátertől? Nem? Elárulom. Amikor ülnek az íróasztal két oldalán az a pszichiáter amelyik az asztalnak azon a felén ül amerre a fiókok nyílnak. Na kb ennyire.
2016. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!