Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Jól gondolom, hogy ez egy...

Jól gondolom, hogy ez egy tökéletes példa arra, hogy hogyan kell egy konkrét formális nyelvet definiálni?

Figyelt kérdés

Igazaból fogalmam sincs, hogy miről beszélek, szóval ha nagyon nagy hülyeség, örülök ha valaki részletesen is elmagyarázza, hogy "ajjaj itt nagyon nagy fogalmi zavarok vannak. Először is...".


A képen az *írott L*HL() rész azt jelenti, hogy legyen *írott L*HL egy formális nyelv (L-el a nyelvet jelöli, HL-el pedig a halmazelméletet), a zárójelen belül megadja a nyelv szintaktikáját, az aláhúzással elválasztott többi rész pedig, a nyelv szemantikájájt írja le. (szerintem!!!)


a kép:

[link]


forrás:

[link]


forrás forrása:

[link]


2016. máj. 4. 12:19
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Én se értek sokkal jobban hozzá, de szerintem igazad van.
2021. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!