Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent az alábbi mondat?...

Mit jelent az alábbi mondat? Moriturin te salutant regnator omnius deus

Figyelt kérdés

Rendkívül fontos lenne, könyvfordítói tevékenységhez kéne, de nem vagyok otthon a latinban. Google translate-ben egyben is, arra már rájöttem, hogy a

Moriturin te salutant kb annyit jelent hogy "Üdvözülnek a halálra készülők" de a második része az "Isten felett uralkodó" nem illik össze.

Egybe az jött ki, nagyjából, hogy "Minden halnálra készülő esdjen Isten előtt, hogy üdvözüljön"

Nem teljesen egyértelmű nekem. Ehhez kellene segítség.

Előre is köszönöm!



#fordítás #latin #morituris
2016. máj. 17. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok nagy latintudor, de mivel ezt a mondatot úgy szoktam látni, hogy Ave Cesar, moriturin stb. felteszem itt a regnator omnius deus a császárra vonatkozhat. Szóval valami olyasmi, hogy helló te uralkodó,aki nagyobb vagy istennél, a halálba menők köszöntenek téged.
2016. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem már! Köszönöm a választ, tökéletesen beleillik a képbe :)
2016. máj. 17. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
de nem morituriN hanem morituri. (participium instans activi, annak is pluralis nominativusa ugyanis)
2016. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És persze nem üdvözÜlnek, hanem üdvözÖlnek.
2016. máj. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-4-es válaszoló, nem értem a zárójeles magyarázatot, de köszönöm a javítást! Ment a pacsi :)
2016. aug. 19. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!