Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent tulajdonképpen a...

Mit jelent tulajdonképpen a Carl Gustav Jung-i értelemben vett "provizórikus élet", és hogyan lehet belőle kiszabadulni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy könyvben, amiben szemelvények vannak Jung könyveiből a gondolatait a "provizórikus élet"-ről. Ha jól értem, ez valami olyasmit jelent, hogy valaki lemásolja a szülei mintáit és nem válik felelőssé a saját életéért.


Úgy érzem, ez egy az egyben rám vonatkozik. Felnőtt létemre még mindig nem érzem azt, hogy igazán lenne kötelességem és a szüleim gyerekeként élek még mindig, őket másolom. És általában velük vagyok, nem a barátaimmal. Mit lehet tenni ez ellen?


2016. máj. 23. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla:

"Ránk, emberekre nagyon jellemző, hogy amíg a dolgok függőben vannak, és van még esélyünk rá, hogy tovább és egyre tovább húzzuk, mindig reménykedünk, hogy a legközelebbi utcasarok mögött megtaláljuk a jót, és ezért sohasem ragaszkodunk hozzá, hogy ott legyünk boldogok, ahol éppen vagyunk. De mihelyt megállapodunk, és azt hisszük, hogy most aztán biztos a siker, ott állunk egy téglafal előtt. Nem fordul felénk a szerencse, sőt meglehetős feszültséget okozva várat magára. És ilyenkor sajnálkozva gondolunk vissza az elmúlt időkre, amikor még elszökhettünk és valahol a láthatáron lebegő felhők között eltűnhettünk. Így ígértünk magunknak mindig újabb országokat, újabb esélyeket, csodálatos dolgokat és kergetjük egyre tovább az álmokat és közben provizórikus életet élünk."

[link]


Az a vicc, hogy nincs jó megoldás. Ha felhagysz a felelősség nélküli, komoly döntések nélküli élettel, akkor mindenképpen oda fogsz jutni, hogy talán rossz döntést hoztál. A megoldás az lehet, hogy nem filózol ezen, hanem elfogadod, amit elérsz, és nem agyalsz azon, hogy "mi lett volna, ha".

2016. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nagyon érdekel a téma (én a könytárból szereztem be)


Eric Berme -SORSKÖNYV

Alcím: Mit mondasz a helló után?

2016. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!