Kik Európa legelső vagy legrégebbi lakói?

Figyelt kérdés

Már a jelenlegiek közül?

Eddig úgy tudtam,hogy a kelták,illetve leszármazottaik.

Írek,skótok,stb.

Most meg ezt olvastam:

Egy 2007-es genetikai kutatás állítása szerint: „A spanyol és baszk csoportok vannak a legtávolabb a kontinens többi csoportjától, ami egybevág azzal a feltételezéssel, miszerint az Ibériai-félsziget őrizné Nyugat-Európa legősibb genetikai örökségét”.[11]


forrás: [link]


Van valamilye újabb kutatási eredmény?



2016. máj. 23. 23:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Stonehenge kb. az utolsó nagyobb megalitikus épület, csak a bronzkorban fejeződik be az építése, de az ún. megalitkultúrák már pár ezer évvel korábban elkezdték ténykedésüket. Mivel nem volt írásuk ezért nem tudjuk, hogy kik voltak, milyen nyelvet beszéltek. De a megalitok nem a keltákhoz köthetők, ez csak a 19. századi történelemszemlélet maradéka, amikor minden rómaiak előtti emléket a keltákhoz kötöttek.


A fehér bőr kérdésébe nem akarok mélyebben belemenni mert nem vagyok genetikus, de a lényeg, hogy ez egy mutáció eredménye alapvetően. Ami északon hasznosnak bizonyult ezért elterjedt, de az indoeurópaiak előtt nem volt általános. Az elterjedését nagyban segítette, hogy az akkoriak (meg nagyon úgy tűnik hogy sajnos ma is) többre értékelték a fehér bőrű embereket, ők könnyebben szaporodtak.

2016. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ja és igen, mivel a mai indiaiak egy jelentős része az indoeurópai hindi nyelvet beszéli (meg még jó pár másikat) ezért az ún. árják és az Európába érkező kurgánosok között, legalábbis nyelvrokonság volt. És persze ma is van, az izlandi, angol, francia, orosz, görög, perzsa, pandzsábi, szanszkrit mind rokon nyelvek.
2016. máj. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Az elterjedését nagyban segítette, hogy az akkoriak (meg nagyon úgy tűnik hogy sajnos ma is) többre értékelték a fehér bőrű embereket, ők könnyebben szaporodtak."


Ez egy marhaság. A barna bőrűek most is könnyebben szaporodnak. Lassan már nincs is fehér ember, te meg itt szidod őket.

2016. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Az angol, a görög, meg a perzsa rokon nyelv? Szerintem ez hülyeség.
2016. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Nem szidtam a fehéreket.

2016. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Ez mind szép és jó ötlet LENNE ha nem lenne hülyeség ! Mi az , hogy : "legyen hosszú hajad hordj feszülős nacit stb " ez úgy ahogy van egy nagy rakás fos . Ha valaki szeret mackó nadrágba is szeretni fog !!! És ha valakinek a rövid haj jobb ??? Nem kell hosszú haj ahoz , hogy szép légy se csőgatya vagy egy tonna smink !!! Elég ha jól érzed magad és sokat mosolyaogsz nem beszélsz csúnyán megértő és segítőkész vagy . Persze a külső is fontos : legyen szép bőröd (mosd meg az arcod minden este nagyon sokat tud segíteni) , ápolt a kezed (mert senki se szereti ha a lakk le van töredezedve vagy csak egyszerűen retkes a kezed) , legyél vékony (ha futsz biciklizel az is segít persze ez alig ér valamit ha egézségtelenül élsz pl.: NE LEGYÉL KIS MIKLÓS AKI NAPONTA LEGALÁB 6 ZACSKÓ CSIPSZET ESZIK , és a csokival is vigyázni kell ) és ne ismétlem NE akrj megváltohni egy segfej miatt aki a külsőt többre veszi mint a belsőt !!! Én csak ennyit tudok mondani és még azt , hogy : Minden lány szép nincs olyan , hogy csúnya ráadásul akit az isten nekedszán azt az ördög is utánnad tolja egy talicskán is ha kell . + a jó dolgokra várni kell
2016. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Hogy jött ez ide?
2016. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!