Mit jelent az, ha valaki transznemű vagy cisznemű?

Figyelt kérdés
Egy kukkot sem értek a wikipédiában való megfogalmazásból. Én úgy értelmezem, hogy az cisznemű az olyan személy, aki úgy viselkedik, mint amilyen nemű. Azaz pl. fiú esetében nem meleg, nem lányos, stb, lány esetében pedig akik lányos viselkedésű. A transznemű pedig az, aki ellenkező viselkedésű, mint a neme. Tehát fiúk esetében a meleg fiúk, lányok esetén a leszbikus lányok, vagy pl. azok a sportolók, akik nagyon férfiasan néznek ki. Én így értelmeztem. De így hétköznapi értelemben (hogy egy 16 éves is megértse) nincs megfogalmazva, ezért hát lehet, hogy tévedek, és rosszul értelmeztem.
2016. máj. 29. 12:31
1 2
 1/13 GLadislaus ***** válasza:
98%

A homoszexuálisok, és ez szerintem elég egyértelműen le van írva, nem tartoznak ide.

Szerintem a legegyszerűbben úgy lehet megfogalmazni, hogy transznemű az, aki nem ahhoz a nemhez tartozónak érzi magát, amelyik nem testében született, hanem a másikhoz.

2016. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerinted érthetően le van írva, szerintem nem.


Tehát ha én férfi vagyok, a lányokat szeretem, de nő akarok lenni, és nem vagyok megelégedve azzal, hogy férfinek születtem, akkor én már transznemű vagyok?


Vagy csak akkor vagyok transznemű, ha a viselkedésem is nőies, és én magam is nőnek érzem/gondolom magam (férfi létemre)?

2016. máj. 29. 13:02
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Cisz: a nemi identitás megegyezik a biológiai nemmel

Transz: a nemi identitás ellentétes a biológiai nemmel


a szexuális preferenciának ehhez nincs köze

2016. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
ez a szűkebb jelentése, bővebb jelentésben ide sorolják a wikin írt dolgokat
2016. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"Cisz: a nemi identitás megegyezik a biológiai nemmel

Transz: a nemi identitás ellentétes a biológiai nemmel"


Mit értesz nemi identitás alatt? Az illető megvan győződve róla, hogy ő nő (miközben férfi)? vagy az illető tudja, hogy férfi, csak nő akar lenni?


"a szexuális preferenciának ehhez nincs köze"


Mit értesz szexuális preferencia alatt?

2016. máj. 29. 16:00
 6/13 anonim ***** válasza:
98%

nemi identitás: amilyen neműnek érzi magát

szexuális preferencia: amilyen neműekhez vonzódik

2016. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
*nemi identitás: amilyen neműnek érzi magát, függetlenül a biológiai nemétől(pl fiúnak érzi magát lánytestben)
2016. máj. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
de szintén a transzhoz sorolható ha mondjuk férfinak érzi magát férfi testben, de ennek ellenére nő akar lenni
2016. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Tehát egy transznemű férfi nőnek érzi magát. De ő maga tudja magáról, hogy férfi? Vagy azt hiszi, hogy nő?
2016. máj. 29. 16:16
 10/13 A kérdező kommentje:
csak most látom ,hogy válaszoltál már, szerintem egyszerre írhattuk.
2016. máj. 29. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!