Ki vagyok én? ____________

Figyelt kérdés

A kérdés egyszerű, a mögöttes tartalom, amire gondoltam, eléggé komplex és igencsak nagy mélysége van. Szóval itt vagyok én, van nevem, mindenféle azonosítószámom, irataim, a szüleimtől származom, akik szintén a szüleiktől származnak és így tovább. Meg tudom határozni magam úgy, mint egy állatot vagy meghatározható vagyok úgy is, mint egy anyaghalmaz, ami az élet nevezetű jelenséget produkálja. Rendelkezek érzelmekkel, de azok lematekolhatók elemi létfenntartási ösztönök igencsak érdekes összeműködéseként. Van olyan időpont, amikor megfogantam, olyan is, amikor megszülettem, lesz olyan időpont is, amikor le fognak állni annak az anyaghalmaznak az életként együttműködő folyamatai. Már a fogantatásom óta folyamatos dinamizmust, fejlődést produkál a testem. Képes érzékelni a külső hatásokat, amelyeket ingerek felfogásának nevezünk és a feldolgozás folyamata az idegrendszerben megy végbe hasonlót a hasonlóhoz építő elv szerint. Tehát a testemnek van mechanizmusa a védelemre, az érzékelésre, ill. az érzékletek felfogására, más logikai struktúrába való áttételére és az alapján való reagálásra. Továbbá tekinthetjük ténynek azt is, hogy produkálja a testem a tudatot. Tudatában vagyok szinte nagyon sokmindennek, a tudatom révén szűrődnek le releváns információk, amely kell a munkához, bizonyos cselekvésekhez, stb. Viszont a tudatom minden este az alvási folyamat kezdetekor elillan, majd bár életben vagyok, de szó szerint fogalmam sincs mi van a testemmel, nincsenek konkrét percepcióim. Továbbá az idegsejtek halmaza a koponyámban képes megvalósítani az ún. tanulásnak a folyamatát, amely nem más, mint újabb és újabb kapcsolatok kialakítása a struktúrájukban. Mindezenkívül szinte ösztönként jött át fogantatásomkor, hogy muszáj energiát és "építőanyagot" vinni a testembe, egyszóval muszáj táplálkoznom. Szinte ez a test fenn akarja tartani a saját struktúráját, működését és ezért bármit megtesz. Ha minden idáig flottul megvan, innentől jöhet a még nagyobb egységnek a fenntartása, a fajfenntartás, amihez a szaporodás folyamata kell. Jelenleg úgy sikeredtek a dolgok, hogy a velem ellenkező ivari nemű ugyanilyen testtel kell, hogy párosodjak, majd a fogantatástól kezdve mindez az óriási bonyodalom kialakul, majd az a test is amikor megszületik a - nőnemű testben való fejlődés után - szintén a korábban felsorolt dolgok lesznek rá jellemzők.

Szóval a dolgok fizikai valóságában KI vagyok én valójában? Mert a "mi vagyok én?" kérdését már alaposan kielemeztem. Vagy lehet, hogy objektív módon értelmezve a "ki?" és az "én" nem is igazán definiálható? Vagy azért forog mindezen gondolathalmaz a fejemben, mert az intelligenciám kezdi kinőni az agyamat? Szóval arra szeretnék egy reálos, reális, fizikai, kézzel fogható választ, hogy KI VAGYOK ÉN VALÓJÁBAN? (A "valójában" szót még nagyobb betűmérettel képzeljük el.)



2016. jún. 10. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Attila?
2016. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol ott keresd a választ, hogy miért nem emlékszel semmire 2-3 éves korod előttről.
2016. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést nem lehet megválaszolni, mivel már nem ugyanaz vagy, mint aki a kérdés feltevésekor voltál, de másrészről mégis ugyanaz volnál, és így igazából nem is az eredeti kérdésre válaszolnék, de valahol mégis arra válaszolnék.
2016. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat akarok látni!!
2016. jún. 10. 22:52
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kaptál komoly választ, de láthatóan nem érdekel. Ha már ennyit gépeltél, leírhattad volna, milyen választ vársz pontosan, mert úgy tűnik, erről határozott elképzelésed van, más vélemény kevésbé érdekel.
2016. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ozmium42 ***** válasza:
80%

Üdv!


Absztrakció vagy, egy elvont fogalom. Ha ettől eltekintesz, vagy erre nem vagy képes, akkor nem is létezel. Ez nem csak rád vonatkozik, hanem mindenre. Mondok egy egyszerű szemléltetést. Egy átlagos hidrogén atom egy elektronból és egy protonból áll. De mitől több egy hidrogén atom, mint egy elektron és egy proton? Igazán semmivel, egy proton és egy elektron jellegzetes közös viselkedésére alkotunk fogalmat és nevezzük el. (történetileg természetesen nem így történt, csak a szemléltetés miatt írtam így). Valami jellegzetes, ami a környezetétől az érzékeid alapján elkülöníthető, "megfogalmazódik", fogalommá válik, és ösztönösen létezőnek tekinted. Saját magad énképe is így keletkezik, képessé válsz visszareflektálni saját magadra, elkülöníteni magad minden mástól, és fogalmiasítani magad.

2016. jún. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az Ősrobbanásból nem következik automatikusan,hogy olyan fizikai törvények lesznek,hogy létrejöhet az élet: https://www.youtube.com/watch?v=BbfEaY12kmc A fizika törvényeiből se következik feltétlenül a Naprendszer és az élet megjelenése,inkább a meglévő fizikai és kémiai törvények és a nagy számok törvénye,galaxisok száma+bennük található csillagok száma+az ezekhez köthető esetleges bolygók+holdak stb számának valószínűsége.De az élet megjelenéséből se következik okvetlenül,hogy a Homo sapiens sapiensnek meg kell jelennie,csak mint biológiai,darwini evolúción alapuló törvények+az eddigi Földön élt/élő fajok számából,sokszínűségéből fakadó valószínűsége(és az se,hogy nem hallhat ki és tőlünk függetlenül ugyanúgy érvényes lesz az összes fizikai,kémiai,biológiai stb törvény továbbra is ahogy megjelenésünk előtt is volt (hiába is szeretnénk vindikálni azt a jogot,hogy minden csak miattunk van). Szóval Te (és mindannyian) valójában a természettudományos törvényeken alapuló,valószínűségek és véletlenek láncolatából keletkező,élő szervezet vagy(unk).
2016. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 tatyesz ***** válasza:
2016. jún. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*kihalhat
2016. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Vagy azért forog mindezen gondolathalmaz a fejemben, mert az intelligenciám kezdi kinőni az agyamat?"


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Szerintem hogy megtudd érteni, hogy ki vagy te, előbb próbálj meg különbséget tenni a 'ki' és 'mi' kérdőszavak között. Az irományodat a 'ki' problémát elemezve kezdted, "reálos, reális, fizikai, kézzel fogható választ" pedig ha esetleg kapsz is, az a 'mi' problémával fog foglalkozni.


Egyébként nem "lehet, hogy objektív módon értelmezve a "ki?" és az "én" nem is igazán definiálható", hanem biztosan nem definiálható, mivel nem létezik objektív valóság.

2016. jún. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!