Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Grafológusok, kiadói szerkeszt...

Grafológusok, kiadói szerkesztők, annak készülők, ezek iránt érdeklődők! (? )

Figyelt kérdés

Először is a grafológusok munkakörülményeire lennék kíváncsi, megéri-e ezt tanulni és milyenek az elhelyezkedési lehetőségek (akár külföldön is).

A másik ami érdekelne, az a kiadói szerkesztő szak.Szeretném megismerni kiadvány- és könyvszerkesztők feladatait és tulajdonképpen azokat a dolgokat, amiket az előzőben is leírtam.

Illetve még érdekelne, hogy milyen bsc-t lenne érdemes tanulni ezekhez.

Szívesen várok bármilyen hasznos információt, tapasztalatot, tanácsot!

17/L



2016. jún. 18. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Grafológus, mint íráskép elemző? Semmi esélyed vele elhelyezkedni, és erősen áltudományos jellegű. Hasonló, és kicsit jobb reményeket ad a pszichológiai rajzelemzés. Ehhez a Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia szakát ajánlom, dr. Vass Zoltán óráival.


A szerkesztőnek az a dolga, hogy segítsen egy könyvet érthető, értelmezhető és élvezhető formába hozni. Nem egyenlő a lektorral, aki főleg a nyelvhelyességért felel. Javít pl. dramaturgiai hibákat is, karaktertervezéssel kapcsolatos dolgokat, stb. Akkor érdemes vele foglalkozni, ha magad is írsz, és belelátsz az írástechnika rejtelmeibe. Nem muszáj hozzá egyetemi végzettség, én láttam anélkül is jó pár szerkesztőt, akik ugyanolyan jól végezték a munkájukat.

2016. jún. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2016. jún. 21. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!