Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Grafológusok! Mit jelent az,...

Grafológusok! Mit jelent az, hogy különbözik az írásképem az anyanyelvemen és idegen nyelven?

Figyelt kérdés

Magyarul és németül teljesen máshogy írok. Egyáltalán nem tudatos. Kolléganőm nézte az írásom, és nem hitte el, hogy ezt is én írtam. (ő csak a német írásomat látta azelőtt)

Jelent ez valamit, vagy teljesen normális dolog?


2011. ápr. 24. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
nekem is különbözik ha angolul írok :O bár másoknál ezt még nem láttam, de lehet hogy normális :) olyan lehet, mint hogy idegen nyelven megváltozik a hangmagasságod
2011. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy más az íráskép. Maga a nyelv is máshol van tárolva az agyadban, az íráskép pedig nem egy ilyen program, mint a számítógépes karakterkészlet, hogy ilyen a "B" betűm, hanem ahogy az adott betűt formáljuk, az egy összetett agyi folyamat. Az is számít, hogy másolt vagy fejből írott a szöveg, és az is, hogy anyanyelv vagy sem. Meg még egymillió dolog.
2011. ápr. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, tehát másnál is így van.

Mindenesetre egy érdekes dolog. :)

2011. ápr. 25. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!