Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek miért van az,...

Szerintetek miért van az, hogy a természet nem kedvez a kifinomultságnak, az érzékenységnek?

Figyelt kérdés
Rengeteg példát lehetne erre hozni, de általában véve elmondható, hogy ami túl érzékennyé, túl kifinomulttá válik, azt előbb-utóbb elsöpri valami. Mint ahogy elsöpörték a görög kultúrát a rómaiak, a rómaiakét a barbár törzsek, az indiai kultúrát helyi muszlimok. Az egyes emberek szintjén is a művészek, nagy gondolkodók általában sérülékenyebb emberek, gyakran fizikailag is gyengébbek, míg a primitívebb, butább, de fizikailag erősebb emberekből sokkal több van. Sőt, állítólag azt is bebizonyították, hogy ezek hajlamosabbak több gyereket vállalni. A nők is látványosan a kigyúrt, de egyszerűbb emberekre buknak, a férfiak úgyszintén a testet részesítik előnyben nagyrészt. Miért van ez így? A természet miért nem díjazza a kifinomultságot, az intelligenciát?
2016. jún. 22. 14:41
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A természet miért nem díjazza a kifinomultságot, az intelligenciát?"

Az túlzás, hogy nem díjazza. Ha ez igaz lenne, nem jött volna létre az ember, nem lennének intelligensek a falkában vadászó ragadozók sem.


A természetre max azt lehet ráfogni, hogy nem díjazza az erőszakos túlélési taktikára képteleneket az erőszakosokkal szemben. Értem ezt az erőszakosan támadó és az erőszakosan védekezni képes fajokra is.


A miért kérdés szerintem értelmetlen.

Szerintem elég könnyen elképzelhető, mennyire hatásos védekezés egy morcos oroszlánnal szemben az "ejnye, te!".

:D

2016. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aperitif ***** válasza:
100%

A természet egyetlen egy dolognak nem kedvez: az alkalmazkodásra való képtelenségnek. Ha kifinomultság és az érzékenység ezt eredményezi, akkor annak annyi.

És most csak az eredeti kérdésedre válaszoltam, mert amit a későbbiekben leírtál, az már nem természeti kategória, hanem társadalmi és kulturális.

2016. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ott kell kifinomultkodni, ahol nem értékelik. Egy kolibri, vagy fátyolka, vagy gyapjas tintagomba elég sérülékeny, mégis köszöni jól megvan a maga helyén.
2016. jún. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szirty ***** válasza:
40%

Nem tudom mennyire mélyen van köze hozzá (szerintem van) de az jutott eszembe hogy az univerzum entrópiára törekszik.

Az összetettebb, kifinomultabb rendszereket nehezebb fenntartani és létrehozni is, ugyanakkor könnyebb megsemmisíteni mint a nála egyszerűbbeket amik közelebb állnak a káosz állapotához.

2016. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: nekem is ez a tippem egyébként. Csak akkor azt nem értem, hogy mi a magyarázata annak, hogy az élő rendszerekben ez fordítva is működhet. Hiszen az evolúció az egyre nagyobb kifinomultság felé halad.
2016. jún. 22. 16:56
 6/11 Vree ***** válasza:
100%

Nem a feltett kérdésre válaszolnék, hanem az előítéletetre, ami inspirálta.


Kérd. úgy látom ti itt egy kockák VS macsók ellentétet akarsz sugallni (felteszem, a saját kisebbrendűségi érzésed miatt?), de én nem hiszem, hogy ez jogos.

A kettő nem zárja ki egymást, és nem következik egymásból.


Ha nekiveselkednél, és gyúrnál éveken át, megtapasztalnád azt is, hogy az emberek feltételezik, hogy egy bunkó alfa hím vagy, aki buta kis szőkékkel szeret járni, és valószínűleg rosszul teljesített az iskolában. barátnőd folyton a saját külseje miatt aggódna, mert feltételezné, hogy neked az a leginkább fontos, hiába az eszéért szereted. Akkor is, ha csak azért gyúrsz, mert élvezed.


Nem szép dolog az előítélet, a hamis sztereosztípia.

Én azt hiszem, nem lenne szabad úgy gondolkodnod, hogy ha valaki szemüveges, vézna, nagy szakállú, abból következik, hogy iltellektuális típus, intelligens és művelt. Rengeteg fickó járja a világot, aki úgy néz ki, mint Steve Urkel vagy Brown doki, közben meg hótt hülye, hímsoviniszta disznó.


Én, ha egy haverral vagyok, és van köztünk egy kis izomkülönbség, abból max annyit vonok le, hogy egyikünk jobban szeret gyúrni, vagy több alkalma van rá, vagy jók a génjei...de ennyi. Nem határozná meg különösebben, hogy millyennek látom a személyiségét vagy az intelligenciáját.


A sovány szupermodell alkat amúgy pont hogy egy társadalmilag kreált ideál, tehát amit elmondtam, a lányokra is fokozottan igaz.

Ezek mesterséges divatkreálmányok, és minél előbb szabadulsz meg tőlük, annál boldogabb leszel. (Mondjuk mert rájössz, hogy körülötted sok gyönyörű lány szaladgál, akik reálisan szépek, nem valami irreális testkép szerint.)


Milyen előnye lenne "evolúciós" szempontból, hogy valaki sovány? vagy hogy olyan izmokkal szaladgál, amiket nem is használ?

Ha megnézel egy afrikai nomád vadász törzset, nem azt fogod látni, hogy ezek az alkatok dominálnának.

2016. jún. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem tom, milyen előnye van evolúciós szempontból (hacsak az nem, hogy a kövérség nem sugall egészséget és fittséget), de nekem, divat ide vagy oda, mindig a nagyon vékony lányok tetszettek - valószínűleg azért, mert én magam is az vagyok. Nem divat miatt, nem tehetek róla. Egyébként szerintem arról van szó, hogy míg régen a nagy zsírtartalék jelezte az életrevalóságot, addig most, paradox módon, pont ennek a hiánya - hisz azt jelzi, hogy az illeti nem "bugris", nincs szüksége rá, hogy a testén hordja a tartalékait, úgyis annyira biztosított a jóléte, hogy még azt is megteheti, hogy sovány. Mint Amerikában, az új-angliai részen, ahol azzal fejezték ki régen a gazdagságot, hogy a birtokon keresztül-kasul kígyózott az út a házhoz - ezzel is jelezve, hogy nekik annyi a földjük, hogy még a pazarlást is megengedhetik, a föld be nem vetésével, azaz elpocsékolásával. Egyébként igazad van abban, hogy jó megszabadulni ezektől az igényektől - én pl. nem tudom, hogy miért ilyen az ízlésem (nem hiszem, hogy társadalmilag kódolt), de életem legígéretesebb lányáról lemondtam azért, mert nem találtam elég kívánatosnak. Utólag legszívesebben követ kötnék a lábamra és beleugranék a Dunába, ha rágondolok.
2016. jún. 22. 20:58
 8/11 A kérdező kommentje:

"Én azt hiszem, nem lenne szabad úgy gondolkodnod, hogy ha valaki szemüveges, vézna, nagy szakállú, abból következik, hogy iltellektuális típus, intelligens és művelt. "


Igaz, hogy nem következik, de azért kicsi álnaiv lenne tagadni, hogy létezik egy olyan tendencia, hogy aki a gyúrásra meg a tetkót gyűjtögetésére helyezi a hangsúlyt, az jellemzően nem egy intellektuális típus. Tudom, hogy vannak kivételek, de akkor is jellemző egy bizonyos embertípusra, hogy nem művelt, nem iskolázott, rohadt primitív az ízlése (fuxokat hord, Mr Bustát hallgat, teleteszi neonnal a tunigolt Ford Focus-át), és állandóan gyúr, mert azt tanulta meg, hogy az erejével érhet el dolgokat.

2016. jún. 22. 21:01
 9/11 A kérdező kommentje:

"Ha megnézel egy afrikai nomád vadász törzset, nem azt fogod látni, hogy ezek az alkatok dominálnának."


Náluk még közvetlenebbül érvényesül a természetes kiválasztódás, így náluk a vonzóság direktebb módon fejeződik ki.

2016. jún. 22. 21:03
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori görög kultúrát nem söpörték el a rómaiak, hanem részben átvették.

Kínában a mandzsuk maguk is kínaivá váltak.

A bolgár-törökök beolvadtak a szlávok közé.

...

2016. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!