Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Matematikai értelemben ha...

Matematikai értelemben ha levágatom a hajam, vagy lehámlik a bőröm, akkor ugyanaz az ember maradok?

Figyelt kérdés
Hogy kezeli a matematika ezt, hogy szinte ugyanaz a személy, de közben meg mégsem?

2016. jún. 26. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Rossz a kategória! Ez nem az ezo részleg!
2016. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez sem matematika, sem ezotéria, inkább filozófia. A filozófiában pedig tudniillik nincsenek abszolút válaszok, hanem inkább csak vélemények, vagy ha szebben akarom mondani: gondolatok. Ezért aztán nem szeretnék választ adni a kérdésre, inkább csak belinkelem, hogy hol tudsz többet olvasni róla: [link]
2016. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ezzel a problémával nem a matematika, hanem a filozófia foglalkozik. Szetintem az ember nem egy statikus pillanatkép, hanem egy folyamat. Nem csak az vagy te, ami ebben a pillanatban vagy, hanem minden, ami a fogantatásod óta voltál, és amivé a halálodik leszel. És hogy mivel azonosítod magad, hol húzod meg a határokat, az teljesen szubjektív.
2016. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez akkor lenne matematikai probléma, ha belátnánk, hogy te magad, a bőröd és a hajad mind halmazok vagytok. (azaz a létezésetek levezethető a halmazelméleti axiómákból) Minthogy ez még nem történt meg, menj át egy másik rovatba. (Ezo? Humor? Emberek? Egyéb?)
2016. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mindannyian rosszul tudjátok, ez nem filozófia...


privátban kaptam meg a választ, mely szerint ezzel a problémával a fuzzy halmazelmélet és mértékelmélet foglalkozik és matematikai eszközökkel jól is kezelhető a felvetés..

2016. jún. 26. 17:50
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
Mértékelmélet OMG. /O\ És Lebesgue vagy STieltjes szerint mérve maradsz ugyanaz?
2016. jún. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom (nem vagyok matematikus), de wikipedia alapján tényleg nem tűnik jónak..


Viszont fuzzy halmazelmélet nagyon is jónak tűnik.. Vagy arra is van valami ellenvetésed?

2016. jún. 29. 19:52
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Hm. Utánagondolok.
2016. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!