Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A skandináv népek történelme...

A skandináv népek történelme és művészete miért nincs benne a tanagyagban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 00:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Kizárt, hogy a gimnáziumban nem hallottál Ibsenről, Kierkegaardról, Sibeliusról vagy Griegről."


És Olaf Tryggvassonról hallottál? Meg Snorri Sturlusonról? Vagy fel tudod sorolni a germán panteon isteneit? Ugye, hogy nem?

Egészen vicces, hogy a déloszi szövetséget kell tudni az érettségire, de azt, hogy nem Vörös Erik, hanem Leif Eriksson fedezte fel Amerikát, már nem.

2010. ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ez most nem a Ki tud többet az északi országokról verseny.

Kierkegaardot tanultuk filozófián, és ennyi. Lehet, hogy Ibsenről szó volt valamikor magyarórán, de amikor középiskolába jártam, nem szerettem tanulni. a többiről még sosem hallottam, na jó, I. Olafról igen, de nem az iskolában.

2010. ápr. 16. 21:50
 13/20 anonim ***** válasza:

"Kierkegaardot tanultuk filozófián, és ennyi. Lehet, hogy Ibsenről szó volt valamikor magyarórán"


Kierkegaard dán, Ibsen norvég. Az egyik egy 5 milliós, a másik egy 4 milliós nép. 2-3 híres alakot ismerni ezekből az országokból nem kevés.

2010. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ma 21:20


Szerinted az iskoláknak sétáló lexikonokat kell képezniük? Nem, a cél az, hogy azt tanítsák meg, ami fontos. Norvég, viking stb. dalnokok és fejedelmek abszolúte nem fontosak. Az ókori görögökről illik tudni valami minimálisat, mert Európa-szerte elfogadott, hogy ez az alapműveltség. Olafról tanuljanak a norvég diákok, nyilván tanulnak is.

2010. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
A görögök meg tízmillióan vannak, és az ő történelmüket majdnem hogy jobban kell ismerni, mint a magyarokét. Ehhez képest viszont az oroszok vannak 140 millióan, és az ő történelmükből Nagy Péter előtt semmit sem tanítanak.
2010. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem, senkiből nem kell kétlábon járó lexikont képezni. Itt nem arról van szó. De még a lehetőség sincs meg különóra, szakkör vagy választható tárgyként, hogy az ember ilyesmiről tanuljon.
2010. ápr. 16. 22:50
 17/20 anonim ***** válasza:

ma 22:50


Tengernyi lehetőség van erre: ott a könyvtár és az internet.

2010. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Na igen, jól van, ígérem, hogy többé nem panaszkodom az iskolai rendszerre a kérdéseimben, ők biztos jobban tudják.


Csak a múltkor megdöbbentem, amikor egyik ismerősöm közölte velem, hogy a nőiesség istene csakis Vénusz lehet. Eszébe sem jut, hogy ilyen istenek nem csak délen, hanem északon is vannak. De mindegy. Köszönöm a válaszokat. Csak én szívesen tanultam volna ilyesmit az iskola keretein belül. Mivel érdekel, természetesen utánajártam a mitológiának.

2010. ápr. 17. 00:11
 19/20 anonim ***** válasza:
remélem a Kalevaláról is hallottál valamit, amúgy rajtad múlik, hogy tudás - és ismeretszezében meddig jutsz és milyen minőséggel, érdemes lenne elővenni a középiskolástananyagot és újraolvasni,nagy meglepetések érnének
2010. jún. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nem is az irodalomra gondoltam, hanem építészetre, szobrászatra.
2010. jún. 27. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!