Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány száz évet nem ismer az...

Hány száz évet nem ismer az emberiség a Mezopotámiai idők előtti időkről?

Figyelt kérdés

2016. júl. 11. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

oh, még nagyon sok mindent nem tudunk...

pl. a neandervölgyiekről nemrég kiderült, hogy a modern emberének megfelelő, településeken, helységekre osztott házakban laktak! Ez nagyon nagy szó...

Fogalmunk sincs arról, milyen civilizációk éltek az írott történelem /vagy akár a homo sapiens előtt/ is már!

2016. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A technológiai fejlődés mikor teszi lehetővé, hogy nagyon részletes képet kapjunk azokról századokról?
2016. júl. 11. 20:58
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

soha!

Ami kkor volt, annak a 95%-a örökre elveszett. Az öt százalékból molyolgatunk és feltételezgetünk.

Nézd meg Rómát. csak 2000 év telt el a fénykora óta, és csak 1500 a bukása óta. Rengeteg minden fennmaradt, beleértve rengeteg írásos emléket is. És mégis, mennyi mindent nem tudunk róla biztosan, hogyan is éltek az akkoriak. Pedig egy komplett városukat konzerválta a vulkáni hamu.

Akkor mennyit tudhatunk 8-10000 éves, vagy annál régebbi kultúrákról?

Ott vannak pl. a Biblia és a Korán történetei régi népekről. Régen azt hitték, legendák, tanmesék. Azóta sorra derül ki, hogy legtöbbjük régészetileg bizonyíthatóan megtörtént, úgy, ahogy le van írva.


Rengeteg mindent nem tudunk az előző korokról, pedig tanulhatnánk a hibáikból.

2016. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ebbe belegondolva szerintem( tételezzük fel, hogy még van emberi élet a Földön) 2000 év múlva fogalmuk sem lesz a mostani időkről csak 5 %-ot ismernek majd.
2016. júl. 11. 21:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Kéne egy időgép, most már megépíthetnék végre, mennek az évek és nagyon lassan fejlődünk, igaz, hogy gyorsabban, mint 100 éve, de szerintem ez még mindig nagyon lassú.
2016. júl. 11. 21:22
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem is 5%, de nem több, mint amennyit a rómaiak életéről mi most tudunk, ami szerintem mondjuk kb 50-75%.


Pedig szerintem már nem fogunk sokáig fejlődni. Sokan úgy gondolják, és én is, hogy kirajzolódik egy törvényszerű ciklikusság az emberiség történelmében.


Kiindul egy civilizáció a nulláról, valamilyen, az előzményeket totálisan megsemmisítő természeti katasztófa vagy háború után. Teljes harmóniában a természettel, már csak kényszerűségből is, merthogy sátorozva viszonylag nehéz ellenállni a természetnek. És mivel kiszolgáltatottak, az Istentől, vagy az isteneiktől várnk segítséget, és alázatosak. Aztán a civilizáció elkezd erősödni, elkezdi jól érezni magát. Faluk nőnek ki a sátortáborokból, a falvakból városok lesznek, a városokból metropoliszok. Egyre több élelemre van szükség, ahhoz egyre több technikára, és egyre több meghódított területre. Aztán egyszercsak elérkeznek egy olyan fejlettségi szintre, ahol már nem a puszta létezés a tét, hanem a kényelem, a szépség, a hatalom, az "extrák". Innentől kezdve már átbillen a mérleg, már az ember uralkodik a természet erőin, és kezdi elveszíteni a józan mértéket egymás, az állatok és a természet kizsákmányolásában. Istenre sincs többé szüksége, hiszen mindenhatónak érzi magát a magas fejlettségi szintjén, és ez gőgössé teszi, és morális romlásba dönti.


És ezáltal a civilizáció elkezdi belülről gyengíteni önmagát. Annyira, hogy közben más népek erősebbekké válnak nála, mind morálisan, mind fizilailag és társadalmilag, és végül elsöprik.

Vagy ha nem, akkor jön valamilyen természeti katasztrófa, mintegy isteni csapás, ami elpusztítja.


És kezdődik egy újabb ciklus, egy újabb civilizációval.


Nem hókuszpókusz vagy ezotéria, ha végiggondolod a nagy civilizációk sorsát, nyomon követhető. Mostanra a mi civilizációnk is az utolsó fázisába érkezett. 100-151 évet adnék neki maximum.

2016. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igen az egész világ elkezdi magát belülről gyengíteni, de most nincs olyan, hogy más népek megerősödnek e-miatt, ugyanis eddigi tudomásunk szerint egyedül vagyunk a világegyetemben. Szóval kíváncsi lennék majd 150 év múlva mi fog történni, mert olyanra még nem volt példa, hogy az egész világ váltságban van.
2016. júl. 13. 18:39
 8/19 horex ***** válasza:

Nem hiszek egy nukleáris háborúban/perzse ki tudja/, de tökéletesen vanb archiválva a XX-XXI. század úgy irásosan mint eektronikusan

Szerintem 95 vagy nagyobb %-ban fogják ismerni a mai kort

Gondolj bele, hogy ma már szinesitett filmek is vannak az I.VH-rol és igen sok irásbol fenn maradt a kor jellemző civil élete is

2016. júl. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

A kérdés az mire mennél azzal ha meglenne az a hiányzó történelmi tudásod? A történelemkönyvek teli vannak hazugságokkal, talán azokat kellene helyre rakni. Ha már róma bukását említették akkor abban jelentős szerepet játszottak a barbárok. De ki azok a barbárok? Létezik ilyen nép? És amúgy is millió római csata dokumetálva van, de az, hogy pontosan hogy és melyik csatában bukott el a világot uraló római légió arról semmi infó, nevetséges. A pártusokról halottál? Pedig nekünk távoli rokonaink. 500 éves birodalom, a rómaiak azért nem tudtak palesztinánál tovább menni mert ott voltak a pártusok és MINDIG kikaptak tőlük, a nagy légió mindig vereséget szenvedett. Meg se emlitik sehol, most egy Jackie Chan filmben láttam őket először megemliteni.


A múlt az hamu, nem érdemes rá túl sok időt pazarolni, nem éri meg és senkinek sem lesz jobb tőle. A jövővel kell foglalkozni, milliónyi megoldandó probléma áll elöttünk.

2016. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, egyszer hallottam róluk a pártusokról, viszont tényleg nem verik nagy dobra. Mondjuk egy történelem szakon biztos, hogy részletesebben tanul róluk az ember, gimnáziumba megértem, hogy a történelem órán és a történelem könyvekben alig említik meg. Azt vettem észre, hogy a történelem könyv arról ír egyre részletesebben ami egyre közelebb van a századunkhoz. A második világháborút sokkal részletesebben kell tanulni, mint az elsőt. Szerintem ha, most a 19.században élnénk, akkor annyi mindent tudnánk a Napóleoni háborúkról, mint most a második világháborúról.
2016. júl. 17. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!