Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha ki szeretnék adatni egy...

Ha ki szeretnék adatni egy saját könyvet, akkor azt hol kell bejelenteni? Ki fogja forgalmazni?

Figyelt kérdés

Én magam választom a forgalmazót, vagy kapok valakit?


A könyv és a lapok méretét, kinézetét, fűzését, borítójának mintázatát én választom ki, vagy valaki más készíti el?


Ki dönti majd el, hogy mennyiért adják majd az egyes boltok? Mi alapján árazzák fel magasabb értékre a könyveket?


Ha sikerül sok példányt eladni belőle, akkor én, mint a könyv szerzője/írója, mekkora haszonban részesülök majd?


Egy könyvet hol lehet "átnézetni" hozzáértő emberekkel, akiket majd fel kell tüntetni? Mennyit kérnek egy ilyen "átvizsgálásért"?


2016. júl. 16. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Többször volt már a kérdés.

Neked sem tilos visszaolvasni!

2016. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én néhány nappal ezelőtt kitettem kérdésnek (véletlenül) az alkalmazott tudományokban, ahonnét sajnos senki sem helyeztette át ide. Ezért kénytelen vagyok ide is kirakni a kérdést. Amúgy meg arra a kérdésemre sem érkezett normális és kielégítő válasz.
2016. júl. 16. 15:09
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


tessék utána néztem, és nem adott ki semmit.

2016. júl. 16. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Sehol nem kell "bejelenteni", a szabad sajtó korában élünk. Az OSZK-nak kell (és érdemes is) leadni egy példányt, tőlük lehet ISBN számot is igényelni. Itt persze szerzői kiadásról van szó, ahol elmész egy nyomdába, legyártanak neked X példányt X*Y forintért, aztán azt csinálsz vele, amit csak akarsz. Megkereshetsz vele forgalmazókat, terjesztőket, individuális boltokat, megcélozhatod Interneten direktben az olvasókat, vagy amit akarsz.

A másik út, hogy kiadóhoz mész, és velük egyezkedsz, a megegyezés függvényében ők fognak mindent intézni. Azzal számolj, hogy ilyen esetben az árbevétel max 10-át fogod megkapni royalty-ban, tehát egy 2990 forintos könyv darabjáért max. kb. 250 ft-ot.

2016. júl. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jéézusom! Te így keresel a google-ban? Azt hiszed beszéget veled? Te nagyon el vagy tévedve barátom.

Nézzed csak mit kell beírni, hogy értelmes válaszokat kapj:

[link]

[link]

2016. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!