Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozónak kötelessé...

Egyéni vállalkozónak kötelessége telephelyet bejelenteni? Egyéni vállalkozónál a telephely lehet saját állandó lakcím? Mi szerepe van egyéni vállalkozónál a telephely bejelentésnek? :/

Figyelt kérdés
2015. dec. 1. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, kötelessége bejelenteni és igen, lehet a saját lakása a telephely. Hogy mi a szerepe? hogy lehessen tudni, hol végzed a tevékenységet.
2015. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet az állandó lakcímed a telephelyed, és nem kell ott végezned a tevékenységedet. Én például nyelviskolákban tanítottam egyéni vállalkozóként, a saját lakcímem volt a telephelyem, és természetesen az iskoláknál tanítottam. Amúgy a telephely kötelező, gondolom, kell, hogy legyen a vállalkozásnak egy címe, ahová postázgatni tudnak, és annyi.
2015. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Írtad, hogy egyéni vállalkozóként tanítottál. Mennyit kellet fizetned havonta magad után? A telephelyhez visszatérve, ha bejelentem a saját lakcímem és nem rakom ki a céges táblát?
2015. dec. 1. 19:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozónak semmiféle céges táblát nem kell kitenni. Nem is vagy cég, hanem egyéni vállalkozó. Nagyjából 10 évvel ezelőttig voltam vállalkozó, akkor minimálbér után kellett fizetni a járulékokat és az adóelőleget. Ez akkor olyan havi harmincvalahány ezer volt. Most a legolcsóbb lehetőség, ha a KATA-t választod, úgy havonta 50 ezerrel letudsz mindent.
2015. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Székhely kötelező. Telephely nem.
2015. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak a székhely a kötelező , telephely csak akkor ha ott is folytatsz más tevékenységet. De azt is igazolni kell, hogy van jogod ott csinálni bármit is. E lehet bérleti szerződés, tulajdoni lap amin rajta vagy és a tulajdonos hozzájárult.


Ez igaz a székhelyre is, az lehet a saját lakásod is és be kell jelentkezni iparűzés alá + be kell jelentani a tevékenységet, ha olyan a tevékenységi köröd, és engedélyeztetni megint csak, ha olyan a tevékenységi köröd.


Az hogy mennyi a havi fenntartása ezer meg egy dologtól függ. Nem feltétlen csak a KATA létezik, pláne ha éves 6 millió felett van bevételed és még pl. áfakörös is vagy.De függ a számlák darabszámától, alkalmazottak számától ha van és persze attól is, hogy a könyvelő mennyiét vállalja a könyvelést.

2015. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En KATAs voltam, egyeb penzugyi kiegeszito tevekenyseg, ez volt hivatalosan a teaor amit a konyvelo felvett. Mivel nem helyhez kotott tevekenyseget folytattam igy a sajat lakcimemet kellett megadnom + be voltam szerzodve egy ceghez es nekik irniuk kellett, hogy mikor eppen hova kuldenek ki dolgozni. Voltak nalunk hazalos ugynokok is, naluk is vezetni kellett, hogy melyik nap melyik varosban, utcaban meloznak. Ez volt a hivatalos, persze ez sokszor nyomonkovethetetlen. En havi 50et fizettem, de ugye nem voltam afakoros, ennek utana kell nezni milyen tevekenyseget lehet, vagy erdemes kataban. Te mivel foglalkoznal? Anyum peldaul vendeglatassal foglalkozuk,ott nagyobb kovetelmenyek, ellenorzesek vannak es tobbet is fizet.
2015. dec. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!