Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez egy elég részletes leírás,...

Ez egy elég részletes leírás, hogy mi is az antropozófia lényege, de nem tudom elképzelni, hogy konkrétan mire jó? Minek a levezetésére alkalmas?

Figyelt kérdés

A tudomány sokmindent elért, törvényeket, tételeket, stb. Milyen tudást tud felmutatni a szellemtudomány, egyetlen példát tudna valaki mondani?


[link]



2016. aug. 4. 10:57
 1/4 Mojjo ***** válasza:
Nem nagyon. Az ilyen ezós, spirituális, ilyen-olyan rendszerek arra jók, hogy elszórakoztassák a velük foglalkozókat, és hogy a tudás illúzióját nyújtsák a bennük hívőknek. Szóval egyes emberek bizonyos pszichológiai igényeinek, szükségleteinek kielégítésére jók, ennyi.
2016. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a szellemtudomány kikéri magának hogy összekeverd az ezotériával, azt tudom
2016. aug. 4. 18:33
 3/4 Mojjo ***** válasza:
@2: abban biztos vagyok :) Amúgy nem keverem össze, hanem szimplán egy kalap alá veszem. A valós világhoz pöccre ugyanannyi közük van (semennyi), plusz ugyanonnan erednek (pszichológiai értelemben) és ugyanazokat az igényeket elégítik ki.
2016. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%

Ez nekem egy hosszú hantának tűnik. Még az se derül ki belőle, hogy mi az antropozófia. Azt se értem, miért magyarította valaki "szellemtudomány"nak, ami egy tökéletesen nem kifejező elnevezés.


Sajnos úgy látom a magyar Wiki cikk nagyobb részét is valami hívő írta, túl részletes, túlságosan egy belső nézőpontból ír.


Mindenesetre amilyen állításokat eleddig hallottam ettől (hogy pl. az állatok egy szellemi tökéletességből fejlődnek visszafelé, és az ember a kivétel - ez az antr. evolúciós forgatókönyve), az alapján ez egy újabb spiritiszta, ezoterikus vallásnak tűnik, bármi alap nélkül.

2016. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!