Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért mondják azt h szőrös...

Miért mondják azt h szőrös talpú meg azt hogy oláh?

Figyelt kérdés
Már többször mondták rám is de nem tudom miért

2016. aug. 14. 21:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
roma vagy? mert valszeg azért..
2016. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem roma Román
2016. aug. 14. 21:24
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

[link]

"Vlax cigányok ("oláhcigányok"): kelderások, lovárik, csurárik, macsvaják stb. – Délkelet-Európa, Kelet-Európa, Közép-Európa, Amerikai Egyesült Államok"


Itt közép és kelet Európában ez a változatuk a legelterjedtebb. Ha nem is vagy roma, de egyes magyar hülyék felfogása szerint az összes román roma is egyben, szerintem valamelyik ilyen birka nevezett oláhnak.


A szőröstalpú meg kifejezetten a románokra aggatott, elvileg a magyarok Kárpát-medencébe történő vándorlása során keletkezett kifejezés. Akkoriban mindenki bőrbocskorban járt a hegyekben, a szőrös felével belül, hogy az melegítse a lábát. A románok viszont a szőrös felével kifelé hordták, mert úgy jobban lehetett haladni a hóban, kevésbé csúszott és süllyedt mélyre benne. Legalábbis ez a fáma, a legenda szerint innen származik az elnevezésük.

2016. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Crisopher ***** válasza:
98%

A szőröstalpú egy románokra használt gúnynév. Eredetét nem tudom.


Az oláh szintén egy románokra használatos gúnynév, de itt meg kell jegyeznem, hogy egyben egy cigány népcsoport is (a beások és a romungrók mellett). Valószínűleg azért kapcsolták össze az oláh elnevezést a románokkal, mert az oláh cigányok Románia területéről érkeztek, és nyelvükben sok román kifejezés megtalálható (román nyelvi hatás következtében).

2016. aug. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
90%
Arra figyelj, hogy nehogy hagyd hogy leborotválják a talpad, mert akkor meghalsz.
2016. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Oláh:

"Az oláh elnevezés a vlach szóból származik, és a románokat jelölték vele a Magyar Királyságban. A 19. század közepétől az oláh népnév háttérbe szorult; inkább gúnyos, megvető hangsúlyt kapott. A 20. század végén újra elterjedt egyes körökben, a kifejezést használók főként a magyarellenes románokat nevezik így."

[link]


Vlachok:

"Vlachoknak nevezték a középkorban a Római Birodalom megszállta Balkánon élő rómaiak és a rómaiak által asszimilált trákok és illírek leszármazottait. Itt a vulgáris latin tovább élt a római uralom megszűnése után is, az 5.–6. század-ig. A szlávok behatolása nyomán a Balkánra ezeknek a főleg mezőgazdasággal foglalkozó embereknek el kellett hagyniuk gazdaságukat, és a hegyekbe vonultak állataikkal együtt. Állatartásuk formája a transzhumáló pásztorkodás volt, és ez migrálásra késztette őket, jobb helyi körülmények keresése céljából."

[link]

2016. aug. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó nekem nem szőrös a talpam
2016. aug. 14. 21:52
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aki azt írta h borotváljam le a talpamról a szőrt annak üzenem h nem vagyok szőrös talpú:)
2016. aug. 14. 22:07
 9/16 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy azért, mert nincs vessződ és nem ismered a "hogy" szót sem?
2016. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ballagj tovább senki se hívott:) pápá:)
2016. aug. 15. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!