Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mióta hajtogatnak az emberek...

Mióta hajtogatnak az emberek papírrepülőgépet?

Figyelt kérdés
Már létezett ilyesmi a repülés felfedezése előtt is? Vagy csak utána hajtogattak?

2016. aug. 24. 00:18
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
86%

Az origami Japánban ezer évnél idősebb múltra néz vissza, mivel ismert, hogy az akár ember súlyát elbíró sárkányépítés is ilyen idős, biztos, hogy volt repképes papírhajtogatásuk is.

Sajnos nem találtam hivatalosan archaikus hajtásmintát, de én is kíváncsi lennék, mennyire hasonlít a mi szokványos repülőgép hajtogatásunkra, ami kissé a valódi repülőket veszi alapnak.

Tulajdonképpen a párhuzamos evolúció jó technológiai példája lenne, azonos problémára függetlenül létrejövő megoldás hasonlósága.

2016. aug. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tislerics Máté ***** válasza:
100%
Az egyiptomiak megközelitőleg 5000 éve kezdtek el papiruszt használni. Nagyon meglepődbék, ha nem kisérleteztek volna repülésre bírni akármien módszerel, akár csak játék gyanánt.
2016. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%
Repképes balsafa modellek kerültek elő onnan is.
2016. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az origamit tudtam, hogy régi dolog. Esetleg mivel ők a madarakat látták repülni, lehet, hogy madárszerűek voltak, ha hajtogattak röpképes tárgyat? Á, most kerestem rá erre a balsafa dologra, tényleg madárszerűre festették, de a formája repülőgépre hasonlít! Ez nagyon jó! Nem is gondoltam volna. Ismét bebizonyosodott, hogy a régiek nem is voltak olyan tájékozatlanok, mint mi hisszük. De azért, ha valaki tud valami konkrétat a keleti, papírból hajtogatott repülő tárgyra szívesen veszem!
2016. aug. 24. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!