Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miből gondolják Önök, hogy az...

Miből gondolják Önök, hogy az elme független az anyagi testtől?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 00:01
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
8:50 Mea culpa,téged is,ez nem az én napom. Nos,abból,hogy elég bizonyos agyi központokat stimulálni/kikapcsolni és máris csökken az "elme" teljesítménye.
2010. ápr. 21. 17:17
 12/27 anonim válasza:
Ki mondta, hogy független?
2010. ápr. 23. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

a tapasztalatos. (nem tudom az i.pontot)


Azt nevezem tapasztalatnak, éreztem, hogy kiszállt (egyszer) még inkább, hogy vissza. ( a lélek)

Tudati és fizikai észlelés volt az utóbbi.

"zuttyant" és "elhelyezkedett a mellkas felső részén.

A halmazállapotát a légnemű és a folyékony keverékével tudnám meghatározni leginkább

(nem vagyok vallásos, ezt sietek leszögezni)

Illúzió is lehetett, de akkor mi magyarázza, hogy tudtam, mi történik.

Remélem, nem nagyon zavaros.

Az elme, vagy inkább ami alatt magam az agyat értem, - mint szervet - azért nem gondolom függetlennek a testtől, mert ő a központi idegrendszer, tehát a testtel, annak működésével, idegek munkájával szorosan összefügg.


Tudom, hihetetlen. Azóta is nyomasztja a "lelkem, mert igazából nem tudom hová tenni.

Valami mégis afelé hajt, hogy ezt gondoljam róla, hittől függetlenül.

2010. ápr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Nos,abból,hogy elég bizonyos agyi központokat stimulálni/kikapcsolni és máris csökken az "elme" teljesítménye."


egyrészt, ha egy plazmatévé áramköreit elkezded piszkálni, akkor nagyon érdekes képeket kapsz, de ebből még nem következik, hogy a plazmatévé hozza létre az adást.

másrészt pl. azt sem tudjuk, hogy Bell-állapotú részecskék között milyen módon vándorol az információ, úgyhogy semmi alapunk annak kizárására, hogy az agy csupán valamilyen ismeretlen módon/forrásból származó információ vevőegysége.

2010. ápr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

helló

Ez most paradoxonnak tűnik, de az Elme maga teljesen független a testtől, de AZ által szerez jelen pillanat tudomást a "külvilágról", ami egyébként szintén az Elmén belül található, hiszen gondoljunk csak bele abba, hogy amikor alszunk számunkra nem is létezik a világ egyáltalán. Tehát következtetésképp az, amit érzékelünk csupán gondolatok, ideák sora. Ezen ideák kötöttsége nyilvánvalóan függ valamitől, de ez más napra tartozik, a kérdés nem ez volt. Gondoljunk bele abba, amikor álmodunk, valósnak érzékelhetőnek, érzelmekkel telinek bizonyul mindegyik, de nincs meg a rendezettsége, mint ébrenlétben, mert itt nincs kötöttség, itt saját egyéni elménk van csak. Tehát az ,az általunk anyagnak vélt megjelenési formán felül áll.

üdv

25/F

2010. ápr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Tehát az Elme, az általunk anyagnak vélt megjelenési formán felül áll.
2010. ápr. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:

Tapasztalatos!

A külvilágra értetted azt, hogy tudtad mi történik? Mert ha csak a testünkkel, agyunkkal érzékeljük a környezetünket, akkor ez nem így lett volna. Vagy esetleg az agy "robot üzemmódra kapcsolva" működött? Az is furcsa szerintem, hogy a léleknek halmazállapota van?! Akkar a lélek végülis anyagi? Érdekes kérdés:)

2010. máj. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
az elme nem lhete független az anyagi testtől,mivel szerintem az elme az agy terméke. még akkor is az agy terméke, ha az "csak" szellemi termék.az hogy ez a szellemi termék honnan jön és miből van az már egy más káposzta.belemehetünk de nem tartozik a kérdéshez.
2010. máj. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

04.28. 19:16 vagyok

Figyelj csak, kedves előző.

Szellemi termék az elme által jöhet létre csak, tehát pont ezért áll kívül az elme, és nem pedig bezárva az agyba.

Láthatod mit írtam, mint az álom, az is szellemi termék, és az is, az Elméé.

üdv

25/F

2010. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

%


nem, a külvilágot akkor már nem érzékeltem, azt tudtam, (utolsó gondolat) hogy meghalok.


Igen, halmazállapotot érzékeltem, és sebességet (nagy), sűrűséget "visszavonuláskor".

Távozásnál ezt nem tapasztaltam, akkor "éreztem" a testemet.

Ja, és "odafelé" hosszabbnak éreztem az utat, visszafelé pedig egy hosszú pillanatnak éreztem.

2010. máj. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!