Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tanulj vagy nem lesz belőled...

Tanulj vagy nem lesz belőled semmi szabály! Mi van azokkal akik nem tanulnak de mégis lesz belőlük valami?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Rájuk jut 1.000.000 másik, akikből nem lett semmi, inkább ezt gondold meg...
2016. szept. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Valami mindenkiből lesz. Közmunkás, utcaseprő, árokásó, konyhalány...

Te azokra gondoltál, akik tanulás nélkül ennél többre vitték? Ők a szerencsés kivételek, akik erősítik a szabályt.

Személyesen is ismersz ilyen embert? Túl sok nincsen belőlük.

2016. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb híres embernek, aki büszkén "nemtanult", megcsinált imázsa van, egy mese arról, hogy ő a nép egyszerű fia, aki felkapaszkodott tehetséggel és szerencsével - valójában azért van ott, mert oda született. Csak ez nem nyilvánvaló, mert a szülei nem híresek vagy gazdagok, de érdekes módon mindig rokona valami híres, befolyásos embernek, vagy legalábbis osztálytársak voltak középiskolában...
2016. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

S mi van azokkal, akik tanulnak, de élhetetlenek és éhenhalnak? :) Mondjuk róluk nem szól a fáma.


Nyilván nem minden a tanulás. Sok sikeres ember gondolja azt s bizonyos szitukban igen alaposan igaz az, hogy érdemesebb elmenni érvényesülni hosszas tanulgatás helyett. Nálunk anno programozó szakon, akinek esze volt, az nem egyetemi diplomát szerzett, hogy akkor kerüljön ki, amikor betelt a piac és nem lehet elhelyezkedni, az pedig tökmindegy, milyen a diploma, sőt, igazából papír se kell, ha van tudás s tapasztalat. Hogy azt hogy szedje össze az ember, az más lapra tartozik.

Oké, sok szakmánál ez nem így működik, de van, ahol igen.


S az életrevalóság sokkal többet tud érni, mint a diploma.

2016. szept. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a tanulás számít. Nem tudom, mi kell még, mert én pl. elég sok befolyásos embert ismerek, apukám nagyon művelt, és nagyon jól kereső állása volt, nekem is diplomám van, 2 idegen nyelven beszélek felsőfokon, de én mégis egy étteremben takarítok meg mosogatok. Oké, elismerem, s**get nyalni nem tudok jól, ahhoz sohasem értettem sajnos. Ez lenne a hiányzó láncszem?
2016. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki tanul, ha más nem az élet iskolájában. Nekem se diplomám seéretségim, de sok mindenhez értek. Nem tudnak eladni és normális munkám van.
2016. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

akik nem tanulnak, azokból van 100 ezerből egy, akiből mégis lesz valaki

akik tanulnak, azokból van 100 ezerből egy, aki semmire se viszi

2016. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
...s mikor oda jutnak, hogy mégis lett belőlük valaki, többnyire baromi nevetségessé teszik magukat azzal, hogy nem tanultak semmit.
2016. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ők javarészt szerencsések, sikeres bűnözők, vagy politikusok...oh wait,az utolsó kettő az ugyanaz. Sorry, my bad :$$$
2016. szept. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 dellfil ***** válasza:
81%

"...Mi van azokkal akik nem tanulnak de mégis lesz belőlük valami?"

Ők az "amerikai álom" megtestesítői. Az van velük... :DDD


dellfil

2016. szept. 8. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!