Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ukránt vagy Koreait tanuljak?

Ukránt vagy Koreait tanuljak?

Figyelt kérdés

Ez a két választásom van jelenleg. Nincs más. Az ukrán nagyon közel van az oroszhoz(nyelv ami nagyon érdekel de jelenleg nem tudom tanulni) így könnyű lenne az oroszra áttérni utána és más szláv nyelveket is meg tudnék legalább minimálisan érteni.Maga az ország is a szomszédban van. A koreai viszont egy sokkal stabilabb és gazdagabb ország, szép kultúrával, illetve japánul már valamelyest tudok így talán az segít. Közeli haverom aki jól tud koreaiul segítene ingyen, viszont nagymamán oroszból doktorált és ukrán mellett tudunk oroszozni.


A rossz:


-Korea messze van és nem épp egy top globális nyelv. Észak Koreától kissé parázom. Biztos tovább tartana megtanulni mint egy szláv nyelvet. Sokkal idegenebb magyar szemszögből.


-Ukrajna egy romhalmaz, ki tudja mikor fognak a konfliktusok biztosan abbamaradni és ha abba is maradnak akkor egy eszméletlen szegény ország marad épp olyan amilyen volt a belső viszályok előtt. Nem tudom hogy teljesen jó ötlet csak azért megtanulni mert gördülékenyebben menne az orosz. Koreai mellett biztos nem jutna elegendő idő az oroszra.



Mindkettőnek van értelme és hátránya és emiatt nem tudok dönteni.



2016. szept. 13. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
mindkét országban van mcdonalds
2016. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
És akkor mi a tökömért nem oroszt tanulsz rögtön? Az ukránnak 0 haszna van. Érthetelen a logikád.
2016. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

mert nincs rá alkalmam egyetemen. mondtam, ez a két lehetőségem van.


A #1 meg dugja fel magának a mcdonaldsát

2016. szept. 13. 22:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt megkérdezhetem, hogy milyen élethelyzetből adódik, hogy éppen ezt a két nyelved van lehetőséged tanulni? Nem kételkedem, egyszerűen kíváncsi vagyok. Ez a kérdés nyilvánvalóan nem a szokásos "a suliban X és Y közül kell választanom, mit javasoltok", hiszen ilyen abszurd választékot egyetlen iskola sem kínál.
2016. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyébként a koreait tanulnám. Egyrészt nincs az a macera, hogy csak egy másik nyelvre való áttérés áthidaló lépéseként tanulod, másrészt pedig a kereslet-kínálat arányát is jobbnak sejtem: oroszul sokkal többen tudnak errefelé, a koreai viszont egy ritka, de mégsem teljesen irreleváns képesség. Nem csak Samsung és Hyundai létezik, Korea számtalan kevésbé ismert szektorban is jelen van az európai piacon.
2016. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A PÁSZTOR válasza:
Tanulj Ukránt. Ne a jelent nézd Ukrajna valóban egy romhalmaz, de újjá kell majd építeni. Amikor rendeződik Krími háború, beindul az építés és tuti, hogy az oroszok adnak rá pénzt nem is keveset...tehát ha te egy cég képviselőjeként tudsz ott lenni az egész magas ívű pálya lehet. Ne felejtsük el ők szomszéd ország.
2016. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
12%

Azért nem akarsz koreait tanulni, mert félsz az "országtól", ami, ha így folYtatják, nem sokáig lesz még...

Ukránt akkor tanulj, ha ember/cigicsempész, bérgyilkos vagy ukrán maffiózó akarsz lenni.

Az írás mindkét nyelvnél krixkraxos, de ha tudsz japánul, már egy jeggyel jobb.

Az orosz nyelnek annyi köze van az ukránhoz, mint bármelyik más szláv nyelvhez egyébként. Egy ukrán úgy-ahogy megértene egy oroszt, de semmi több.


Koreai szerintem

2016. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Dél-Koreában az átlag fizetés durván 10x annyi, mint Ukrajnában.

Ott most jóideig max ha katona akarsz ott lenni, akkor jön jól az ukrán.

Mert a világon máshol nem használják. A koreait se sok helyen azért.

Ukrajna jó fizetés és életszínvonal szempontjából még pár tíz évre nem lesz jó.


Jobban megéri a koreai + a barátoddal csak könnyebb tanulni, mint a nagymamáddal, hiába nyelvész.

2016. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon elgondolkodtatóak!


Azért ez a két választásom van mert az eltén ez a két minor maradt amire tuti felvesznek (spanyolra készültem de kitoltak velem, oroszra nem volt elég időm miatta és két szék közé estem).

2016. szept. 15. 00:31
 10/15 anonim válasza:

Tanuld mindkettőt :D

Amúgy ha kell, ukránból tudok küldeni sok anyagot.

2016. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!