Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Koreait vagy japánt tanuljak?...

Koreait vagy japánt tanuljak? Mindkettő nagyon tetszik, bár Koreát jobban szeretem. De melyikkel mennék többre? Tudom egyik sem a leghasznosabb, de nekem ezek tetszenek.

Figyelt kérdés
ne írjatok olyanokat hogy inkább valami hasznos nyelvet tanuljak mert tanulok angolul

2015. jan. 31. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy értve többre és mennyire komolyan akarod tanulni?

Ha hobbi szinten akkor szerintem édes mindegy, de ha rendesen egyetemen szerintem akkor is.

Ha Koreát jobban szereted akkor szerintem tanuld azt.

2015. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

15/L, vagyok, jelenleg nyolcadikos. az egyetemre nem akarok éveket várni, ott majd tanulok valami más nyelvet. sokak szerint, ez csak ilyen Korea meg Japán mánia a tiniknél, ami úgyis elmúlik majd. viszont nálam ez az "őrület" már több éve tart és nem hinném hogy a lelkesedésem bármikor is lankadni fog

azt hogy melyikkel mennék többre, úgy értettem, hogy melyik a hasznosabb, melyikkel tudnék jobban elhelyezkedni. Koreában nem szeretnék élni, de felnőttkoromban élni nem itt szeretnék....

2015. jan. 31. 17:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Jól írta az első: ha magas szinten elsajátítod a nyelvet, akkor mindkettővel tudsz érvényesülni, ha nem, akkor egyikkel sem. Úgyhogy válaszd azt, amelyik jobban tetszik.
2015. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ezeöccá ***** válasza:
Amelyik jobban tetszik, és hobbinak is nagyon jó, nem muszáj minden energiád beleölnöd a dologba. Én már régen voltam tizenéves, de minden kelet-ázsiai dolog érdekel, szerintem nem életkorfüggő és nem kell foglalkoznod azokkal, akik szerint ez csak "fellángolás" vagy "divat".
2015. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

igazatok van :)

azt hiszem a koreaiba kezdek bele :)

szerintetek ez a blog mennyire segítene megtanulni koreaiul? (mire én a legfrissebb leckéhez érek, úgy kis kijön már egy csomó új :D)

[link]

2015. jan. 31. 21:00
 6/8 anonim válasza:

Barátnőm japánt tanul, én koreait. Miután összehasonlítottuk a két nyelvet, egyértelműen a koreai mellett teszem le a voksomat, mert az ábécé megtanulása pofonegyszerű, míg a japánban három írásrendszer van (hiragana, katakana, kandzsi), amitől az egész nagyon bonyolulttá válik. (A koreaiban egy jel egy hang, míg a japánban egy jel a kínaihoz hasonlóan akár egy egész mondat is lehet.)

Koreai tudásomat kpop interjúkból (angol feliratosak), dalokból, filmekből, oktató videókból és Osváth Gábor Koreai Nyelvkönyvéből szerzem. Novemberben kezdtem a tanulást és mondhatni egészen jól haladok ahhoz képest, mennyire kevés időt tudok ráfordítani.

2015. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! :)

DE!

egy írásjel nem jelölhet egy egész mondatot!

mert:

egy írásjel=egy szótag

a japán szavak meg általában a szótagosságuk miatt hosszúak, így szerintem kizárt hogy egy írásjel jelenthessen egy mondatot

vagy mégis?

2015. febr. 15. 15:55
 8/8 A kérdező kommentje:
és azért van hogy sok kínai szónak csak egy jele van, mert régen csak 1 szótagosak voltak a kínai szavak. ma már vannak 2-3 szótagosak is
2015. febr. 15. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!