Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen könyvekkel kezdhetnék...

Milyen könyvekkel kezdhetnék pszichológiával foglalkozni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg szeretném elkerülni a "Hogyan legyünk boldogak" típusú marhaságokat és komolyan foglalkozni a témával, de valami kezdő számára emészthető formában. Még nem sokat tanultam róla, néhány nagy névről csak, meg arról, hogy mik az alapok, de komolyabban és érdekelne a téma, főleg az emberi kapcsolatok terén. Feldmár Andrást és Popper Pétert ajánlottak eddig, de fogalmam sincs, hogy ők mennyire számítanak hitelesnek.

2016. okt. 12. 18:28
 1/7 anonim válasza:

Atkinson & Hilgard: Pszichológia


jó vastag könyv, de benne vannak az alapok, szerintem jól. Kísérletek is vannak benne ha jól emlékszem, legalább is a pavlovi reflexet mintha abból tanultam volna anno.

2016. okt. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Mindenképpen legyen a listádon:

- Testbeszéd - Allan Pease, Barbara Pease

- illetve a a többi könyvet is tőlük bátran ajánlom! :)

2016. okt. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
atkinsonnal igaza van a srácnak, csak éppen a felét sem fogod érteni mivel tele lesz idegen szavakkal goleman-al kezdj, azt még én is megértettem(érzelmi intelligenciával foglalkozik)
2016. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Atkinson jó, de sok benne az, amit az ember csak szakosként tud használni meg alkalmazni. Attól függ, mi a célod vele. Ha azt a pszichológiát akarod, ami gyakorlatias és magaddal/másokkal kapcsolatban hasznát veszed, akkor

Smith-Mackie: Szociálpedagógia

Carver: Személyiségpszichológia

Kicsit gyermetegebb, de nem egy lebutított Oravecz-kategóriás sz*rkupac: Golemann: Társas intelligencia


Illetve Yalomtól minden, Poppertől minden, Feldmártól minden, Csernust embere válogatja, én sok dologban nem tudok vele egyetérteni és nem vagyok hajlandó olvasni, Bagdy Emőkét is dicsérik, vele még nem volt tapasztalatom. :)

2016. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szociálpszichológia* bocsi :D
2016. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem #4 jokat ir :)
2016. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Sokat segítettetek :)
2016. okt. 19. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!