Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a véleményetek az esetleges...

Mi a véleményetek az esetlegesen bevezetésre kerülő kötelező parlamenti női kvótákról?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Butaság.

Egy ilyen nő elveszi a helyet egy olyan férfi elől, aki kvóta nélkül is bejutott volna.

Persze az egyenjogúság más kérdés - de a kvóta azt jelenti, hogy valaki érdemtelenül kerül be, mert van nála jobb.

2016. okt. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem jó megoldás. Egy olyan problémára lenne megoldás, ami nem oldódna meg ezen intézkedéssel. Egy nőnek ugyanúgy van lehetősége érvényesülni a politikában, mint egy férfinek. Csak történetesen a nők ritkán vállalkoznak arra, hogy politikusnak álljanak. De ha még ez nem is így lenne, ha a pártokon belül a nők nem élveznének egyenjogúságot, akkor is lehetőségük lenne mondjuk megalapítani A Nők Pártját. Valamiért senki nem tette meg, pedig nem kerül több pénzbe, több szervezésbe, időbe, energiába a megalapítása. Ráadásul már kapásból magukénak tudnának potenciálisan 50%-nyi választót.


Az a helyzet, hogy kevesebb nőt érdekel a politika, mintsem ezt válassza hivatásául, mint ahogy kevesebb nőt érdekel a bányászat, a kőműves szakma, vagy rakodómunkás szakma. Ennek érthető oka van, miért kellene ezen változtatni?


Mivel kevesebb nő vállalkozik arra, hogy politikus legyen, így alacsonyabb színvonalt kellene húzni ahhoz, hogy valaki elláson egy párton belül egy funkciót. Tegyük fel hogy az asztalos szakmáról van szó, és 9 férfi asztalosra jut 1 asztalos nő. Ha feltételezzük, hogy a nem nem befolyásoló a szakértelemben, akkor a 10 legjobb asztalosból is 9 férfi lesz és 1 nő. Ha most megkövetelnénk, hogy a legjobb 10 asztalos csoportban legalább 4 nő legyen, akkor 3 nő alacsonyabb tudással lesz ott, mint az a 3 férfi, akit ezáltal kiszorít. Hiszen ha nem így lenne, nem lenne szükséges az, hogy kvótát szabjunk meg.

2016. okt. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fontos kérdés, hogy a nők egyáltalán akarnak-e politikai babérokra törni? Magam úgy érzem, hogy rengeteg nő van, aki szívesen óvja a családi tűzhely melegét, gondoskodik, neveli gyermekeit, és örömmel tálalja munkából fáradtan hazatérő férje elő a vacsorát. Rájuk minek rálőcsölni a női kvótát? Az anya és feleség szerepben miért ne lehetne kiteljesedni, önmegvalósítani? De ugyanez a helyzet a tudománnyal is. Sok nőnek hiába tartok rögtönzött tudományos kiselőadást, meghallgat, mert jól nevelt, de érezhetően nem érdekli. Az egyenjogúság nem azonos az egyenlősséggel. A természet férfira és nőre különböző szerepeket osztott a reprodukció terén: a nők hordják ki a magzatot, szülnek és szoptatnak. Sokkal inkább akarnak a nők családot alapítani, mintsem a Parlamentben ülni este tízig és a hímek kakaskodását hallgatni.
2016. okt. 14. 04:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Alaphelyzetben igazad van.

A megoldás a tényleges egyenjogúság. Egy nő, ha politikus szeretne lenni, NE legyen előtte több akadály, mint egy férfi előtt. Ne válasszanak csak azért férfit, mert "majd biztos jobb lesz". Ha a nő képes megfelelni a politikusi követelményeknek, és JOBBAN képes erre, mint más, akkor ott a helye.


De a kvóta butaság, ezt már leírták, miért.

Vagy akkor vezessenek be a bányászoknál is kvótát.

Az óvodában, bölcsődében, ügyfélszolgálatokon, manökenségeken szintén, csak ott ugye a férfiak javára.

A legősibb foglalkozásról már nem is akarok beszélni (képzeld el, hogyan nézne ki ott a kvóta).

2016. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Ha a politikában lesz kvóta, akkor a bányászatban, kőműveseknél vagy a Forma-1-ben, fociban miért nem? (Még sosem láttam olyan meccset, ahol a 11 közül 3-4 nő lett volna.) Pedig gondolom azért akarják bevezetni a politikában a kötelező kvótát, mert ettől nyilván azt várják, hogy a politika jobb eredményeket tud majd produkálni. Ez viszont végeredményben diszkrimináció, hátrányos megkülönböztetés éri a többi foglalkozást a politikusi pályával szemben, hiszen azokban nincs kötelező kvóta, vagyis nem törekszenek arra, hogy azok jobb eredménnyel tudjanak működni.


Ráadásul egy másik szempontból is diszkrimináció. Hiszen mi van a transzneműekkel? Ők nem lennének emberek ezek szerint? Őrájuk miért nem terjesztik ki a kötelező kvótát? Ha kötelező néhány nőnek is részt vennie a politikában, akkor legyen kötelező transzneműeknek is, meg néhány melegnek is, meg akkor már a féllábúakat, vakokat és értelmi fogyatékkal élőket is bele kellene venni a kvótába, hiszen ők is emberek, nemdebár?


Gondolom már ebből a megközelítésből is látható, mennyire faramuci dolog ez a "kötelező kvóta" dolog. És nem csak a politika, hanem minden más terén is.

2016. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!