Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 1956 október 23 - melyik nem...

1956 október 23 - melyik nem igaz?

Figyelt kérdés

Festékhigítóval öntötték le a tankot, ami elhomályosította a harckocsiból való kilátásra szolgáló periszkóp üvegének védőborítását.


Olajjal locsolták le az utat, amelyen a tank irányíthatatlanná vált.


Palacsintasütőket tettek az útra, amikről azt hitték a szovjetek, hogy aknák.


Kockaköveket terítettek szét az úton, amelyeken a tankok irányíthatatlanná váltak. Ezt nevezték perzsaszőnyegnek.



2016. okt. 19. 17:27
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
17%

Az utolsó 2 közt vacillálok.

- Ha palacsintasütőt le is tettek, az egyik kiszáll és megnézi akna-e... Bár közben lelőhetik. Ez tény és lehetett is ez a célja a dolognak esetleg.

- Kockakő a lánctalp alatt úgy szétroppan...

Kötve hiszem hogy ettől bármely tank irányíthatatlanná válna.

2016. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
Pedig felszedték a macskaköveket. Az álaknás dolog is igaz. Az olaj is. Maradt a legelső, a festékhigítós. Én arra teszem a voksom.
2016. okt. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:
74%

"Pedig felszedték a macskaköveket."


Igen több méter magas barikádokat építettek, villamosból, macskakőből és egyéb épületanyagokból!


Na azon tényleg nem ment át a tank!

De a macskakővel felszórt macskakő nem állította meg. :)

2016. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 EagleHUN ***** válasza:
73%

Az elsőn én is gondolkodtam.

56-ban még a II WH. végi tankok járkáltak. Azokon lehet hogy csak kémlelőnyílás volt, a periszkóp üveg ha volt is a hígító nem bántotta! Ámde a periszkóp hiányában is ugyanúgy tovább tudtak volna haladni!

2016. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én is az elsőre tippelek.

A higítótól nem fog átláthatatlanná válni a periszkóp. Bármilyen higító, marha vékony rétegben marad a függőleges sík felületeken. És tökéletesen átlátszó.

Meg próbáld már meg telibe csapni egy periszkóp lencséjét minimum 5 méter távolságból.

És a tankokon a vezető nem csak periszkópon át lát ki.

Ha kaptak a tankok higítót, akkor Molotov-koktél formájában.

Amúgy a felszedett és széthagyott macskakő a tankok ellen nagyon is jó védekezés.

Olyan, mintha csapágygolyókat szórnának a talpad alá.

A tank instabilan billegve irányíthatatlanná válik, ha ilyenekre felhág a lánc.

2016. okt. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül az első lett a rossz. Köszönöm mindenkinek!
2016. okt. 20. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!