Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egyes emberek mitől butábbak...

Egyes emberek mitől butábbak másoktól?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok hogy miért van valakinek kevesebb tudása míg valakinek több, hanem pl az értetlenségről, mikor nem érti hiába magyarázzák el, pl mikor valaki szerint a macskakajába nikotin van, vagy a dohányzás nem okoz függőséget csak a kormány bebeszéli mindenkinek, vagy akik szerkesztik a kurucinfo és társait és olyanokat írkálnak hogy igazából lehet hogy hitler a holdra menekült és aztán ott éldegélt még mert volt neki egy okos rakéta mérnőke és aztán akik ezeket megsoztják...

Szóval ezek az emberek mitől ilyenek? Mitől, miért butábbak másoktól?


2016. nov. 5. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy vettem észre, hogy a legtöbb ilyen ember gondolkodni sem akar / szeretne, lehet hogy egész gyermekkora óta. És hát ilyen sorsra jut az amit nem használunk, elcsökönyösödik.


Én mélységesen hiszek abban, hogy minden ember végtelen potenciállal születik, csak végül a környezet és vagy a szemléletmód lehúzza.


Itt egy találó vélemény Mikszáth Kálmántól -Beszterce ostroma-


"Gyerek voltál, amit csináltál, nem számít. A gyerekek ostobák, csak a csecsemők okosak. A csecsemők igazi zsenik. Nem ösmertem még tíz éven aluli gyereket, aki ne lett volna lángész. Az emberi lény tízesztendős korában kezd szamár lenni, és némelyik nagyon sokáig folytatja..."

2016. nov. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
miért butábbak? Hiába töröm a fejem, nem tudom :( és akkor hitler se ment a holdra? :(
2016. nov. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A holdra bszod xd
2016. nov. 6. 08:44
 4/8 anonim válasza:
34%
Genetika.
2016. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak genetika.

A legtöbb területen a genetika (adottság, érzék, tehetség) + gyakorlás, szorgalom együttesen határozzák meg a sikerességet.

Mindkettő szükséges ahhoz, hogy igazán sikeres lehess (valamiben), de általában az egyikkel is elég jól el lehet boldogulni.

(Pl. matek-, vagy nyelvtanulás, kézügyességet igénylő munkák, stb.)

Esetünkben a tájékozottság az adott témában + intelligencia.

2016. nov. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa jelenség ez. Azonkívül, hogy valóban vannak buta emberek (akikről te is írsz), van eg olyan réteg is, akiket én nem tudok hová tenni. Közeli ismeretségi körömből vannak példák erre: diplomás, sőt kétdiplomás mérnökök, akik a szakmájukban abszolút kompetensek, de képesek elhinni olyan dolgokat (magyarok a Sziriuszról jöttek és társai), amik számomra elképesztő badarságok. Van kritikai érzékük pedig, de bizonyos területeken annyira naívak, hogy hihetetlen. Szóval amit akarok mondani: nem feltétlen butaság, értetlenség ez bizonyos embereknél. Hanem valami naív hit.

Még egy dologra tudok gondolni ugyanezeknél az embereknél: rendre 50 felettiek. Az ő korukban nem volt internet, és most, ebben a nagy információ tódulásban nem tudják jól szűrni a hamis infókat. Ehhez társul az is, hogy olyan rendszerben nőttek fel, amiben a tudomány eléggé a kormánypropagandának volt alávetve, s ez az érzés megmaradt bennük: pl. amit az akadémia mond, az nem lehet valós, de ami a neten van, az valami elrejtett, tehát biztos igaz tudás.

Ezzel nem leszólom ezeket az embereket. Sőt, szakmailag, illetve több tekintetben tisztelem őket. De engem is elgondolkodott ez a jelenség, mert ezeket az embereket a környezetemben alapvetően nem tartom butanak egyáltalán. Csak vannak ilYen... furcsaságaik.

2016. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"másoktól"

Mármint másokNÁL?


Azon nem csodálkozol, ha magasabb? Vagy ha szebb?

Genetika.


Illetve itt nagyon sokat számít a tanítás, képzés is. Ha valakit tanítanak GONDOLKODNI, azzal nagyságrendekkel hatékonyabb lesz - természetesen a saját genetikai korlátain belül.

Majmot pl. addig lehet tanítani, amíg (7 éves korára, mire felnő) olyan okos lesz, mint egy 4 éves embergyerek.

Ezután már nem lesz okosabb 30 éves korában sem - legfeljebb tapasztaltabb.

2016. nov. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Helyes válasz ***** válasza:
Egyszerű a válasz!A butább emberek alacsonyabb processzor sebességűek,így az adatfeldolgozás hosszadalmasabb,ill.meg se várják a végét,hanem következtetnek,és általánosítanak.A hallott kliséket alkalmazzák,így nem kell terhelni a processzort gondolkodással.Koncentrálhatnak a fontossabb dolgokra,mint a létfenntartási ösztön:evés,ivás.
2016. nov. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!