Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha 1998-ban születtem, akkor...

NikitaDragovich kérdése:

Ha 1998-ban születtem, akkor én most Y generációs vagyok vagy pedig Z generációs?

Figyelt kérdés
Nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik korosztályhoz tartozom, mert egyesek szerint az Y generáció 1995-ig tart, mások szerint azonban 2000-től kezdődik csak a Z generáció. Ez most hogy van akkor? A generációs elmélet szerint Y-os vagy pedig Z-s vagyok, ha 1998-ban születtem?

2016. dec. 6. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Megnevezhetnéd, hogy milyen elméletről beszélsz.
2016. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Most nem azért, de nem teljesen mindegy? ...
2016. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
a wiki szerint y
2016. dec. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

A generációs határok nem ennyire konkrétak, hogy ki lehetne mondani, hogy aki 1995-ben született, mindenki Y, és aki 1996-ban, vagy azt követően, mindenki Z generációhoz tartozik. Ugye a 2000-es évek végétől napjainkig pedig már az "α" generáció készülődik...

Ráadásul, két generáció között gyakran kialakul egy "híd" nemzedék, akik magukon viselnek mindkét generációra jellemző ismérveket.

Mivel Te 1998-ban születtél, az azt jelenti, hogy valószínűleg az életkörülményeid, valamint a szüleid (akik valószínűleg az X generáció tagjai) által átadott értékek, nevelés miatt már a Z generáció tagja vagy.

Tulajdonképpen ez a generációs módszer egy-egy skatulya, amivel korosztályokat lehet jellemezni. Ahogyan ezek a korosztályok haladnak az életükben, egyrészt változnak, fejlődnek, másrészt pedig egyre többet megtudunk róluk (sokszor azért, mert már lesz tapasztalatuk arról, amit tudni szeretnénk róluk)...

Tehát, ha rád igazak az alábbiak többsége, akkor Z generációs vagy:

- globalizált világ hatott rád: a zene, a filmek, a divat területén olyan dolgokat szeretsz, amit a világ másik felén élő kortársad is ismerhet, szerethet.

- rengeteg lehetőséged van tanulni: nyelvek, szakkörök, táborok, különtanár, külföldi utazás már egészen kis korban is

- digitális világban nőttél fel: teljesen természetes, hogy számítógépet, okostelefont és más okoskütyüket használsz, és sosem olvastad azoknak a használati útmutatóját, csak simán tudod, hogyan működik és kész.

- ugyanígy vagy a social media-val, olyannyira, hogy már lehet, nem is facebookot, hanem instagramot vagy egyéb, képekkel, selfie-kkel operáló közösségi webet használsz

2016. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Ne aggódj, Y vagy, mint Ydióta
2016. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát. Nagyon sokat segítettetek nekem. :) Ha minden igaz, akkor én Y generációs vagyok, mert nem nagyon igazak rám azok, amiket Fonte írt. Mondjuk, abban igazad volt, Fonte, hogy a szüleim X generációsak. De a kritériumok, amiket írtál, nem nagyon igazak rám. Én egy régebbi okostelefont használok, és a mai modern telefonokat nem nagyon szeretem. Aztán én csakis Facebookkal rendelkezem, a többi közösségi oldalon nem vagyok fent, és szelfiket sem szoktam csinálni, főleg azért, mert régi telefonom van. Ugyanakkor tényleg sok lehetőségem van a tanulásra, és valóban egy digitális világban nőttem fel. Én inkább a számítógépet használom, mintsem a telefont. Szerintetek ezek alapján akkor én Y-os vagy pedig Z-s vagyok? Szerintem Y-os lehetek, mert nem annyira igazak rám a fentebb lévő állítások.

Mindenesetre köszönöm mindenki válaszát. :)

2016. dec. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!