Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen ókori forrásban olvasha...

Milyen ókori forrásban olvashatok részletesen Nagy Sándor makedón világbirodalmának felosztásáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most Nagy Sándor életét tanulmányozom. A mai napon fejeztem be Quintus Curtius Rufus római történetíró művét, most Plutarkhosz művében olvasom azt, amit a hódítóról írt.


Curtiusnál egy nagyon kevés infó van az Alexandros halála utáni időről, figyelembe véve pedig azt, hogy Plutarkhosz kevesebb mint 100 oldalnyi szöveget szentel a hódító életének, biztos, hogy ebben sem fogok sok adatot találni.


Én úgy tudom, hogy a diadokhoszok hadban álltak egymással, és darabokra szedték a makedón világbirodalmat, melynek következtében kialakultak a hellenisztikus utódállamok. Ezekről a háborúkról szeretnék részletesen olvasni antik forrásból. Jó lenne, olyan regényes lenne, mint Xenophón vagy Curtius írásai, de megelégednék egy olyan tömörebb összefoglalással is, mint amilyen Plutarkhoszé, de kifejezetten erről az időszakról.


Milyen görög, illetve római történetírók műveit ajánlanátok?


Köszönöm a válaszokat előre is. és BUÉK.


2016. dec. 27. 19:24
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:

Ugyan nem görög, illetve római történítírók, de lehet, hogy érdekesnek fogod találni:


[link]

Dividing the Spoils: The War for Alexander the Great's Empire

Alexander the Great and His Empire: A Short Introduction (2012)

2021. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!