Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet valakiből filozófus...

Hogy lehet valakiből filozófus? Hogy él meg belőle?

Figyelt kérdés

2017. jan. 1. 19:45
 1/5 anonim válasza:
100%

Filozófia szakirány-szabad bölcsészet/bölcsész kar.

Itt tanulhatod:

-Debreceni Egyetem

-Elte

-Eszterházy Károly Egyetem

-Károli Gáspár Református Egyetem

-Miskolci Egyetem

-Pannon Egyetem

-Pázmány Péter Katolikus Egyetem

-Pécsi Tudományegyetem

-Szegedi Tudományegyetem

-Tomori Pál Főiskola

-Zsigmond Király Egyetem

Megélhetés pl. filozófia tanár

2017. jan. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül itt, hogy kit merre vitt az élet:

[link]


Azok közül, akik elég ismertek ahhoz, hogy megemlítsék őket, többnyire írnak, fordítanak, tanítanak, politizálnak a Klubrádióban, stb.

2017. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A Tengerész ***** válasza:
80%
Úgy, hogy eszébe se jutott ilyesmiken gondolkodni. Az érdeklődése vitte a filozófia irányába, nem az, hogy kitalálta ebből biztos jól meg leget élni. Aztán vagy jól él belőle vagy rosszul. Amin te spekulálsz az annak aki zsigerből választ pályát, legyen bármi is az, meg se fordul az eszében. Ha ilyen kérdés feltevése után mégis filozófus (vagy bármi) akarnál lenni, biztos hogy nem leszel benne sikeres így megélni se fogsz belőle. Sikeres csak akkor leszel bármiben is, ha kedvet, elkötelezettséget, netán szenvedélyt érzet iránta. És még akkor se biztos, hogy jól fogsz belőle élni.
2017. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Filozófus úgy lehet valakiből, hogy egy jó egyetem bölcsészettudományi karán tanulmányokat folytat, majd PhD fokozatot szerez.

Mint minden tudománnyal foglalkozó kutató-alkotó ember a munkájából él meg, nem a végzettségéből.

Egy filozófus dolgozhat egyetemen vagy kutatóintézetben, itthon vagy külföldön. Tanít, könyvet ír, publikál.

2017. jan. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még egyetem sem kell feltétlenül hozzá. Nézzétek meg pl. Bartos Cs. Istvánt.
2017. ápr. 16. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!