Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit tennél, ha uralhatnád a...

Mit tennél, ha uralhatnád a világot?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy nem csak egy-két erősebb országot,hanem az összeset.

És diktátor lennél,nem volna demokrácia.

Tudom,hogy sokan ellenzik a diktatúrát,mert "igazságtalan és elnyomásra szolgál",de ha lehetőség kínálkozna előtted,szerintem nem tagsdnád meg.

A kérdés az,hogy mit tennél a világ uraként?



2017. jan. 3. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
0.1-1% adó MINDENBŐL nekem, amugy lepasszolnék mindent egyel alám vagy beállítani el egy kvázi hasonló rendészeti mint ma van, választásokkal államok/régiók élére megválasztott vezetőkkel stb.. szokásos elégedetlenség de semmi kirívó lázongás, sokan elégedettek.. Max a katonai erőket mérsékelném valahogy a puccs elkerülése végett..
2017. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 EagleHUN ***** válasza:
61%

- Űrprogramra fordítanám ennek a sok országnak a forrásait, Hold és Mars bázis létesítése, kutatás, fejlesztés...


- Úgy változtatnám a törvényeket hogy sokkal jobban megérje a világ épületeit leszigetelni, napkollektorral ellátni, ledes világításra váltai. (Jelentős támogatást kapnának akik önerőből ezt nem tudják már megtenni.)


- Hatalmas Napkémény erőműveket építtetnék a sivatagokban.


- 100% hulladék újrahasznosítást tűzném ki célul és úgy hoznám a törvényeket hogy ez érje meg.


- Megszabadulnék a társadalmat visszafogó feleslegtől, azaz kivégeztetném az összes elítélt szándékos emberölőt, nemi erőszak elkövetőt, pedofilt és hasonló súlyos cselekmények elkövetőit...és ez lenne az ilyen esetekre az egyetlen büntetési forma. Gillotinnal! Mert az gyors és fájdalommentes, meg olcsó is!


- Büncselekményből származó károkozás esetén mint pl a lopás, sikkasztás, korrupció stb, az ítélet után az illető nyakába varrnám a teljes kárt busás kamattal, ami soha nem évülne el és a közvetlen leszármazottai kötelezően örökölnék, lemondani nem lehet róla csak visszafizetni! Természetesen vagyoni, tulajdoni elemek foglalása mellett/helyett!

2017. jan. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Felmutatnám a középső ujjamat istennek.
2017. jan. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

2: A teljes család pedig csődbe menne, a család maradéka hajléktalanná válna még akkor is, ha nem tehetnének róla, az utcán koldulnának, hogy megéljenek, mert amit munkával keresnének, azt te elvennéd az adósság törlesztésére. Te pedig mit tennél, ha te örökölnél egy száz milliárdos adósságot?


Valamint a bűnösökkel együtt kivégeztetnél ártatlanokat is, akikről évekkel később kiderülne, hogy ártatlanok voltak. Ezért akkor a bíróknak kellene meghalniuk, vagy téged kellene lefogni, mert ártatlanokat végeztettél ki?

2017. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dellfil ***** válasza:
100%

Félre ülnék egy sarokba, és arra koncentrálnék, hogy ne tegyek semmit. :)


dellfil

2017. jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%

Elfogatnám az egész globalista, neomarxista, liberális, feminista, '68-as söpredéket, majd kutatókat küldenék szét a világ levéltáraiba, hogy derítsenek fényt az előbb említett csoportok emberiség elleni bűntetteire, ezeket pedig az emberek elé tárnám, és rájuk hagynám a döntést, nem avatkoznék bele.

A feltárt igazságot pedig a világ összes iskolájában kötelező tananyaggá tenném.

Ezután visszaállítanám a régi monarchiákat szerte a világon, és miután meggyőződtem arról, hogy helyreállt a rend, lemondanék a főhatalomról.

2017. jan. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vree ***** válasza:
72%

Hiába Tudomány rovat ez, látom az ész nem dúl egyesekben.

#6os tipikus propagát csontig benyaló, paranoiás, idegengyűlölő vidéki senki, már indulhat is Trumpra-Orbánra szavazni.

Eagle meg úgy látom nem egészen érti, hogy egyes igazságszolgáltatási elemek MIÉRT léteznek, és kit is védenek.

(Az ártatlanság védelmét sutba dobni (MINDEN gyanús, valószínűsíthetően bűnöst büntetni, még hozzá súlyosan, nehogy má' egy is megszökjön, netán megváltozzon - ez csak annak "jó" ötlet, aki tök laikus és nyugodtan sz#hat a következményekre.)

---

De O.K., mit is csinálnék...Feltehetőleg rengeteget dolgoznék.

Valójában diktátorként nincs akkora hatalmad, mint tűnhet. Parancsolsz bizonyos erőszakszervezeteknek, de ennyi.

A demokrácia nem azért felsőbbrendűbb, mert igazságos, hanem mert az emberek nagy része önszántából engedelmeskedik neked és viszi végbe a te -akár teljesen idióta- döntéseidet.

Diktátorként lényegében "demokratikus" módon vezetnék, csak akkor nyúlva a szabályok "felülírásának" a lehetőségéhez, ha megbizonyosodtam róla, hogy kellő népszerű támogatottságot és belső segítséget tudhatok magam mellett.

Feltehetőleg ugyanúgy megszabnák a valós lehetőségek a határaimat, mint a jelen vezetőkét, a szabadságom csak abban lenne, hogy hogyan vezetek:

- populista vezető vagyok, aki a tömeg alantas ösztöneire hat és a műveletlenebbeket használja támogatói bázisnak.

Előnyök: lophatok, amennyit akarok

Hátrányok: a baloldaliak utálnak; a kínzó(?) tudat, hogy alapvetően rosszabb világot hagyok hátra.

- haladó vezető vagyok, aki a legjobbat próbálja adni és új megoldásokat keres (elvégre erre választottak meg)

Hátrányok: szétdolgozod a seggedet, mégis utálni fognak

Előnyök: öö nemtom, nyugodtabb lelkiismeret? talán


Nézd, alapvetően mit lehet tenni?

- költeni az oktatásra, mert a művelt jövendő nemzedék a jövő záloga.

- átszervezni az egészségügyet

- megpróbálni az embereket informálni, hogy felelősen döntsenek(publicitás, média)

- ipart, mezőgazdaságot erősíteni


Több pénz ugyebár ezekre nem lesz. Az érdekcsoportok se fognak változni. Következésképp feltehetőleg ki-ki úgy tenne, amilyen a maga politikai beállítottsága (magyarul akire szavazna, az a fajta vezetés lenne ő maga).


Az "érdekcsoport"ra se úg kell gondolni hogy úú, ott a sötét csuklyás "érdekcsoport" a trón mögött, egyszerűen bizonyos ember(tömegek)nek bizonyos igényeik, vágyaik, szükségleteik vannak, és te arra vagy megválasztva, hogy 1. ezek kielégítésére jobb módszereket vezess be és 2. rávedd őket, hogy beszéljenek egymással és kompromisszumra jussanak, amivel mindenki jól jár. (A gond ott van, amikor tudatlanság miegyébb miatt valaki akár a saját vált érdeke ELLEN is ágál...)

2017. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tislerics Máté ***** válasza:
34%

Minden munkavállaló bérét egységessé tenném 10 évente 5 évre. A fennmaradó időszakokban Az államok úgy osztják el ahogy akarják. Ha a munkavállaló lebukik azzal, hogy nagyobb fizetést vesz fel a büntetés 20 év kényszermunka lesz!


Minden államnak kötelezővé tenném a kialakult hulladék 90%-ának újrahasznosítását. Erre adnék mondjuk 10 évet. Amelyeknek nem sikerül, azoknak megfelezném a területét és magam jelölném ki milyen államok kapják a felszabadult területeket.


Kínában és indáiban megtiltanám a 2. gyerek megszülését. Amelyik család ezt megszegi, azt kitoloncoltatnám Szibériába egy speciális szervezet segítségével.


Amennyiben ezen intézkedések bármelyikéről kiderül, hogy nem működik, vagy meggyőznének szakértők a helytelenségéről, elfogadnám és lemondanék a posztomról. Azonban minden országnak 10 millió forintnak megfelelő összeget kell a számlámra utalnia.

2017. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

7-es:

Nem szoktam reagálni buta véleményekre, de mindig ott lappang bennem a vágy, hogy fénnyel árasszam el abz olykor végtelennek ható sötétséget. Cicerót idézném: ,,plus apud me vera ratio valebit quam vulgi opinio.'' -bár esetedben a -stultus- szó helytállóbb lenne.


Kívánom, hogy további sok boldog, kommentelgetéssel eltöltött óra színesítse hitvány és eseménytelen életed!


Üdvözlettel:

6-os

2017. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
55%

Óvodás korom óta diktátor akarok lenni! Most összeszedtem neked terveimet a következő pontokba:


1. 20 méteres aranyszobrok

2. Mindennapos tömegkivégzések

3. Rendszervédő militarista rend mely korlátlan hatalmat gyakorol

4. Tankönyvek hemzsegnek idézeteimtől

5. Napi 5*i ima értem az Uralkodóért.

2017. jan. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!