Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki mit tud Géza fejedelem...

Ki mit tud Géza fejedelem családjáról?

Figyelt kérdés

Nagyon hiányos adatokat lehet találni és sokszor nem is egyeznek az egyes források szerinti adatok.

Mit tudtok feleségeiről, gyermekeiről és arról, hogy hol élt a családjuk?

Érdekelne még a véleményetek Orseolo Péter és Aba Sámuel személyéről is.

Milyen volt a család megítélése a nép részéről?


2017. jan. 8. 19:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek a személyeknek még a létezése sem bizonyított. Innentől túl sokat nem lehet róluk tudni,
2017. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

A többiek ismerete és véleménye is érdekelne, elsősorban azoké, akik úgy gondolják, hogy létező emberek voltak, hiszen információkat szeretnék megtudni róluk azon túl, hogy természetesen rákerestem, hátha van valaki itt, aki többet tud annál, amit ott olvastam.

Köszönöm.

2017. jan. 8. 20:26
 3/12 anonim ***** válasza:
1. István király volt a fia.
2017. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazából azt amit tudni lehet róluk zanzásítva le van írva a Wikipédia megfelelő szócikkeiben vagy egy gimnáziumi tankönyvben, ha pedig arra vagy kíváncsi hogy milyen források és elméletek alapján gondolja ezeket a mai történettudomány, akkor nincs mese, szakirodalmat kell olvasni (Kristó Gyulával és Györffy Györggyel érdemes kezdeni).
2017. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, wiki-n túl vagyok, több helyről összeszedtem dolgokat, de vannak eltérések. Szerettem volna valakitől egy rövid összefoglalót, aki sokat olvasott és kutatott e kérdésben.
2017. jan. 9. 00:10
 6/12 anonim ***** válasza:
A történészek véleménye eltér, nem fogod megtalálni a tökéletes választ sehol, mert nem létezik. A legtöbb, amit tudsz tenni az, hogy több helyről elkezdesz olvasni. Kristó Gyulát én is tudom ajánlani.
2017. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még Makk Ferenc neve jutott hirtelen eszembe a történészek közül. Tanított pár éve, szerintem az ő munkái között is érdemes szétnézni.
2017. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. jan. 11. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Grandpierre Attila csillagász, magyarságkutató, és édesapja: Grandpierre K. Endre magyarságkutató keresztül látnak az akadémikus hazugságok java részén. Régészeti és írásos bizonyítékok alapján dolgoznak, és elkötelezettek a magyarság iránt, nem pedig érdekből cselekednek, mint a legtöbb akadémikus (tisztelet a kivételnek.)


Szóval egy próbált minimum megér olvasnod tőlük a magyar- és világtörténelemről.


Kezdjük ott, hogy eleve nem fejedelem volt Géza, hanem király, ahogy Attila is. Nem is akármilyen...


Grandpierre Attila tényekkel igazolja, hogy a magyar királyoknak, eleve a magyaroknak évmilliókon(!) át volt a legnagyobb (és pozitív) kulturális hatása egész Eurázsiában, szénizotópos mérésekkel is igazolható, agyagtáblák, iratok és régészeti leletek által (pl Moszkva környékén talált leletek is erre utalnak).


Épp ezért irigyek ránk, magyarokra annyian és hamisítják egyfelől pl emiatt, a történelmet, fentről, lásd pl iskolai tananyag. A fentiek az oka, hogy a sokkal kisebb kulturális gyökerekkel és hatással bíró germán "királyok" ellenére a legnagyobb hatású uralkodóinkat degradálóan "le-fejedelmezték". Sőt, némely magyar királyunkat "le-törzsfőzték", mert ugye a germánok voltak a barbárok, de ránk szeretnék vetíteni valamilyen szinten a mai napig, bár már egyre kevésbé sikerül nekik hazudni...


Maga a bajor Heribert Illig, német kutató is rájött az utóbbi évtizedekben, hogy a germánok és szlávok csalták a történelmi múltjukat, Karoling és Meroving dinasztia eleve NEM is létezett! Tehát még csak hazabeszélésről sincs szó!


Többek között a Sorbonne Egyetemen meg kimutatták, hogy a magyar minimum 67%-ban ősnyelv, persze 100%-ban az -más alter kutatásokból tudjuk-, de már ez is szép elismerés az ellenérdekelt frank kutatóktól.


Tehát szó nincs hazabeszélésről, amikor Grandpierre kutatásokról beszélünk. Hiszen kutatásaik némelyik fontosabb eredménye párhuzamos az ellenérdekelt germán kutatókéval. (Mert egyszerűen már nem tudnák mire alapozni a germánok, ha egy bizonyos szinten túl is hazudnának saját magukról és másokról.)

2017. jan. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

# 9/9 Időpont tegnapelőtt 13:08


Szinte szóhoz sem jutok. Elképedek a hozzád hasonlókon, mert ezekkel a badarságokkal amit összehordtok pont az őseinket és az ő történetüket degradáljátok.


Miféle évmilliókról beszélsz a magyarság kapcsán? Pár évmillió éve még az australopithecus őseink barangoltak Afrikában és sehol nem volt még a fajunk. A szénizotópos mérésekkel kapcsolatban is tévedsz, a mérés legfelső határa körülbelül 60.000 év, annál idősebb anyagot egyszerűen nem lehet mérni vele. Aztán a többi... te se láttál még élőben honfoglaló magyarokhoz vagy valamelyik germán törzshöz tartozó leletanyagot. Volt már szerencsém a kezemben fogni több eredeti tarsolylemezt és elég sok időt töltöttem el a germán leletanyag tanulmányozásával, elhiheted mindkettő ugyanolyan magas kulturális értékkel bír, egyszerűen mások. Az, hogy kinek milyen rangja volt az attól függött, hogy milyen kulturális gyökerekkel bírt. Azért tartjuk Gézát (nagy)fejedelemnek, mert az írásos források (VII. Konstantin és Querfurti Brúnó) így hivatkoznak rá. Annak, hogy degradálónak érzed a fejedelmi rangot a királlyal szemben csak azaz oka, hogy egy olyan kultúrában nőttél fel (európai), ahol éppen az legnagyobb rang (a császárt követően). Egy 10. századi fejedelem nem hiszem, hogy kevesebbnek gondolta magát egy európai királynál. Náluk egyszerűen a fejedelem volt a nép első embere és kész.


Értem én, hogy szarul alakult a történelmünk az utolsó pár száz évben, de azért ez már kicsit durva kisebbségi komplexus. Az univerzumot nem egy pulikutya szarta a világra? Gondolom Jézus is magyar volt. A szívcsakra pedig a Pilisben van... ugyan már!

2017. jan. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!