Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ptah isten mit tart a kezében?

Ptah isten mit tart a kezében?

Figyelt kérdés

Az egyiptológiában Ptah isten milyen eszközt tart a kezében?

És mire használta?

Egy wikipédia link is megteszi sajnos én nem sok infót találtam róla. Nem baj ha nem magyar de jobb ha magyar.

Véletlen találtam egy képet és alatta volt a neve én azt amit a kezében fog 15 éve viselem a nyakamban és senki meg nem mondta mi az! Ékszer formájában viselem.



2017. jan. 20. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
hát...a wikipedián ezt írják róla: "Kék, fejre simuló sapkában álló múmiaként szokás ábrázolni, kezében összefogott dzsed-oszloppal, uasz-jogarral, ankhhal – a három szimbólumot időnként egyetlen jogarrá kombinálták össze a későbbi korokban." [link]
2017. jan. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. jan. 21. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!